Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2011, 14:17

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Ubisoft zarejestrował domeny internetowe dla gry Rainbow Six: Patriots

Koncern Ubisoft zarejestrował domeny dla kilku swoich produkcji. Wśród zastrzeżonych adresów znalazły się także dwa odnoszące się do tytułu Rainbow Six: Patriots. Jeden z użytkowników forum NeoGAF twierdzi, że pierwsze oficjalne informacje o nowej grze z serii taktycznych strzelanin sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego pojawią się w najbliższym numerze Xbox World Magazine.

Lektura wniosków o rejestrację domen internetowych może być ciekawym źródłem informacji o nadchodzących tytułach. Jak donosi serwis Fusible, w czwartek koncern Ubisoft wykupił adresy dla kilku swoich produkcji, w tym Tom Clancy's Rainbow Six: Patriots. Póki co, próba wejścia na strony RainbowSixPatriots.com i Rainbow6Patriots.com kończy się fiaskiem, ale już niebawem pierwsze informacje o nowej grze sygnowanej nazwiskiem znanego pisarza mają ukazać się na łamach Xbox World Magazine.

Spekulacje na temat nowej odsłony serii taktycznych strzelanin Rainbow Six trwają od ponad dwóch lat. W czerwcu tego serwis Kotaku poinformował, że kolejna część cyklu będzie bliższa jego korzeniom, wprowadzając znacznie większy nacisk na elementy planowania akcji. Anonimowe źródło wskazało także, że twórcy wzbogacą rozgrywkę o system wyborów moralnych. Osią fabularną gry miałaby być działalność organizacji terrorystycznej, utworzonej przez cywilną ludność niezadowoloną z korupcji panującej na Wall Street i wśród członków amerykańskiego rządu.

Ubisoft zarejestrował domeny internetowe dla gry Rainbow Six: Patriots - ilustracja #1

Doniesienia te w pewnej mierze pokrywają się z wypowiedzią jednego z użytkowników forum NeoGAF, który twierdzi, że jest już w posiadaniu logo, projektów okładek, rysunków koncepcyjnych a nawet screenshotów z Rainbow Six: Patriots. Materiałów tych nie chce opublikować, dając pierwszeństwo redakcji Xbox World Magazine. Z jego wyjaśnień wynika jednak, że na obrazkach dostrzec można ogarnięte pożogą ulice Nowego Jorku oraz postaci przypominające bohaterów Homefront, ale dysponujące wyposażeniem charakterystycznym dla oddziału Rainbow Six.

Warto dodać, że oprócz dwóch adresów internetowych dla Rainbow Six: Patriots koncern Ubisoft zarejestrował ostatnio także domeny:

  1. assassinscreedrecollection.com,
  2. horsehaventhegame.com,
  3. leslapinscretinslatresgrosseappli.com,
  4. leslapinscretinslatresgrosseapplihd.com,
  5. princeofpersiaclassic.com,
  6. rabbidsgophoneagain.com.