Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2011, 12:05

autor: Olek

Twórcy Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III pracują nad grą na podstawie kreskówki

Z informacji ujawnionych przez agencję Digital Development Management wynika, że ekipa studia Obsidian Entertainment pracuje obecnie nad niezapowiedzianą jeszcze grą na podstawie "wiodącej serii animowanej". Brak jakiejkolwiek wzmianki dotyczącej The Wheel of Time czy Dungeon Siege IV może sugerować, że to jedyny w tej chwili projekt deweloperów z Irvine.

Kilka dni temu swoją premierę miał Treasures of the Sun – pierwszy dodatek DLC do Dungeon Siege III. Deweloperzy z Obsidian Entertainment nie tracą jednak czasu i na warsztacie mają już kolejny projekt. Z informacji ujawnionych przez agencję artystyczno-menedżerską Digital Development Management wynika, że jest nim niezapowiedziana jeszcze gra na podstawie popularnej serii animowanej.

Spekulacje dotyczące planów ekipy Obsidian Entertainment trwają od wielu miesięcy. W lutym szefujący studiu Feargus Urquhart ujawnił, że poza Dungeon Siege III deweloperzy pracują także nad zręcznościowym RPG, a w odwodzie mają pomysły na kontynuację serii Dungeon Siege oraz zupełnie nową markę – Defiance. Do tego należałoby doliczyć jeszcze grę na podstawie powieści „Koło Czasu” Roberta Jordana, którą zaanonsowano w 2010 roku.

Twórcy Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III pracują nad grą na podstawie kreskówki - ilustracja #1

Tymczasem w prezentacji przygotowanej przez agencję DDM, która reprezentuje interesy Obisidian Entertainment i wielu innych znanych firm z branży, wynika, że studio zajęte jest obecnie tworzeniem gry związanej z „wiodącą serią animowaną”. Niestety, z lakonicznego opisu trudno wywnioskować o jaką kreskówkę chodzi i co dzieje się z pozostałymi projektami ekipy z Irvine.

Co ciekawe, w tym samym dokumencie znaleźć można adnotacje o niezapowiedzianych grach, nad którymi pracują studia Slightly Mad, Triupmh, Turtle Rock, Zombie, Ascension CrossMedia oraz Gamagio.