Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2011, 10:30

autor: Sarge

Zapowiedziano grę Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots - kolejną odsłonę znanej serii

Firma Ubisoft potwierdziła ostatnie plotki i oficjalnie zapowiedziała grę Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots. Kolejna odsłona popularnej serii taktycznych strzelanin zadebiutuje na rynku w 2013 roku.

Firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała grę Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots – kolejną odsłonę popularnej serii taktycznych strzelanin. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze plotki na temat tego tytułu.

Tworzeniem produkcji zajmuje się studio Ubisoft Montreal ze wsparciem oddziału Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Red Storm. Gra ukaże się dopiero w 2013 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Twórcy zapowiadają spore zmiany względem poprzednich odsłon: „Terroryzm ewoluował, podobnie jak seria Rainbow 6”.

W Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots ponownie wcielimy się w członków oddziału antyterrorystycznego Team Rainbow. Tym razem przyjdzie nam powstrzymać grupę rewolucjonistów True Patriots, którzy chcą przywrócić porządek w Stanach Zjednoczonych, stając przeciwko rzekomo skorumpowanemu amerykańskiemu rządowi. Gracz wielokrotnie stanie przed dylematami moralnymi, a historia ma być jeszcze bardziej intensywna i immersyjna, niż kiedykolwiek wcześniej w tej serii.

W grze nie zabraknie także trybu multiplayer oraz kooperacji, w której będziemy nagradzani za pracę zespołową i taktyczne podejście do misji. Twórcy zapewniają, że tylko odpowiednia współpraca między członkami oddziału zaowocuje sukcesem, a wszelkie odstępstwa od tej zasady będą karane. Z kolei tradycyjne tryby rywalizacji w sieci pod względem popularności mają przynajmniej zbliżyć się do wyników osiąganych przez serie Call of Duty czy Battlefield. Z pewnością jest to bardzo ambitny, ale trudny do zrealizowania plan.

Zapowiedziano grę Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots - kolejną odsłonę znanej serii - ilustracja #1

Więcej informacji na temat nadchodzącej produkcji studia Ubisoft Montreal powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia. Wtedy ukaże się kolejny numer magazynu Game Informer, w którym znajdzie się dwunastostronicowa zapowiedź. Osobnym materiałem zostaną uraczeni czytelnicy Official Xbox Magazine, jednak premiera kolejnego wydania tego periodyku odbędzie się dopiero 30 listopada.

W międzyczasie możecie obejrzeć film prezentujący prototypową wersję gry Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Jest to materiał sprzed roku i nie prezentuje rzeczywistego poziomu oprawy graficznej – warto jednak przyjrzeć się ogólnej idei, jaka przyświeca deweloperowi przy tworzeniu najnowszej odsłony taktycznej serii. Screeny z tego fragmentu mogliśmy oglądać kilka miesięcy temu, kiedy to przedstawiono również prawdopodobne szczegóły na temat systemu moralności.