Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2011, 10:40

autor: sathorn

Call of Duty Elite na PC opóźnione i zubożone

Premiera usługi sieciowej Call of Duty Elite, która miała pojawić się na wszystkich platformach w dniu premiery Modern Warfare 3, została opóźniona na komputerach osobistych.

Na blogu Dana Amricha, menadżera ds. społeczności w firmie Activision, pojawiła się seria pytań i odpowiedzi dotyczących Call of Duty Elite, platformy społecznościowej przygotowywanej specjalnie na potrzeby serii Call of Duty. Gracze pecetowi będą musieli po raz kolejny uzbroić się w cierpliwość.

Call of Duty Elite na PC opóźnione i zubożone - ilustracja #1

Jak mówi Chacko Sonny, prezes Beachhead Studio, zajmującego się Call of Duty Elite: „Jesteśmy przywiązani do PC tak samo jak zawsze, jednak potrzeba stworzenia bezpiecznego środowiska jest istotniejsza niż kiedykolwiek. (...) Potrzebujemy więcej czasu, tak więc Call of Duty Elite nie pojawi się na PC w dniu premiery Modern Warfare 3.”

W tekście nie padła żadna konkretna data. Wiemy tylko, że usługa wystartuje na komputerach osobistych „wtedy, kiedy będzie wystarczająco elitarna.”.

To nie wszystko. Usługa na PC będzie zubożona w stosunku do wersji konsolowych, choć nie sprecyzowano jeszcze, jakich elementów zabraknie w Call of Duty Elite w wersji PC. Wiemy jednak, że Elite w edycji na konsole będzie oferować możliwości wykupienia subskrypcji, co pozwoli na odblokowanie szeregu udogodnień, niedostępnych dla darmowych użytkowników (m.in. darmowy dostęp do wszelkiej nadchodzącej dodatkowej zawartości). Na komputerach osobistych platforma ta będzie dostępna tylko w wersji darmowej, w związku z czym nadchodzące DLC będziemy mogli zakupić jedynie pojedynczo.

Problem leży oczywiście w charakterystyce pecetów. Na konsolach stworzenie zamkniętego, bezpiecznego systemu jest o wiele łatwiejsze. Mimo wszystko lekki niesmak pozostaje, przede wszystkim w obliczu niegdysiejszych obietnic o jednoczesnym starcie usługi na wszystkich platformach sprzętowych. Przypomnijmy także o braku bety na PC.

Call of Duty Elite na PlayStation 3 i Xboksie 360 pojawi się zgodnie z planem, czyli w dniu premiery Modern Warfare 3, która nastąpi 8 listopada 2011 roku.