Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2011, 15:39

autor: Kono

Activision oficjalnie ujawnia Call of Duty Elite

O Call of Duty Elite po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka tygodni temu. Dzisiaj rano podaliśmy też bardzo wstępne szczegóły dotyczące tego projektu. Koncern Activision postanowił więc wyłożyć karty na stół i podzielić się z nami informacjami o tym, czym będzie nowa usługa sieciowa, która pojawi się wraz z premierą Call of Duty: Modern Warfare 3.

O Call of Duty Elite po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka tygodni temu. Dzisiaj rano podaliśmy też bardzo wstępne szczegóły dotyczące tego projektu. Koncern Activision postanowił więc wyłożyć karty na stół i podzielić się z nami informacjami o tym, czym będzie nowa usługa sieciowa, która pojawi się wraz z premierą Call of Duty: Modern Warfare 3.

Activision oficjalnie ujawnia Call of Duty Elite - ilustracja #1

Wyprodukowany we współpracy ze studiem Beachhead, Call of Duty Elite będzie swego rodzaju połączeniem portalu społecznościowego z narzędziami usprawniającymi rozgrywkę wieloosobową. Dodatkowo, usługa zaoferuje ekskluzywne programy rozrywkowe przeznaczone specjalnie dla społeczności zrzeszonej wokół cyklu Call of Duty.

W założeniach, Call of Duty Elite będzie się składać z trzech głównych składników:

  • Społeczność – usługa pozwoli przekształcić zwykłą rozgrywkę multiplayer w portal społecznościowy. Gracze będą mogli łączyć się grupy i klany, organizować turnieje i konkurować ze sobą. Wybór współtowarzyszy oraz przeciwników będzie całkowicie dowolny i uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Dodatkowo, dostęp do usługi będzie możliwy zarówno z poziomu Modern Warfare 3, jak i poprzez wszelkie urządzenia mobilne czy zwykłe przeglądarki internetowe.
  • Współzawodnictwo – Call of Duty Elite ma nieustannie dostarczać graczom nowych wyzwań. Osoby korzystające z usługi otrzymają dostęp do licznych turniejów podzielonych na odpowiednie grupy (w zależności od indywidualnych umiejętności graczy). Co więcej, twórcy przewidują nagrody (zarówno wirtualne, jak i rzeczywiste) za wygrane na każdym szczeblu umiejętności.
  • Udoskonalanie – w skład usługi wejdzie także zestaw narzędzi oferujących graczom porady na temat tego, jak polepszyć swoje umiejętności. Dynamiczny system podpowiedzi śledzić będzie nasze statystyki meczowe i na ich podstawie wysunie propozycje dotyczące tego co możemy w naszej rozgrywce polepszyć. Dodatkowo będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia z wynikami znajomych.

Oprócz tych trzech głównych aspektów Call of Duty Elite zaoferuje graczom dostęp do zawartości przygotowanej zarówno przez profesjonalistów, jak i twórców-amatorów. Osoby stojące za projektem zapewniają, że rozgrywka multiplayer w grach z cyklu Call of Duty pozostanie taka sama, a nowa usługa pozwoli „wycisnąć” z niej jeszcze więcej.

Warto zaznaczyć, że Call of Duty Elite zadebiutuje 8 listopada, czyli wraz z premierą Modern Warfare 3. Dodatkowo, jeśli to przedsięwzięcie okaże się sukcesem, nowa usługa obejmie swoim zasięgiem również wszystkie przyszłe odsłony cyklu.

Tak jak wspominaliśmy w dzisiejszej wiadomości, spora część opcji oferowanych przez Call of Duty Elite będzie dostępna za darmo. Jednakże osoby, które chcą mieć dostęp m.in. do ekskluzywnych programów rozrywkowych, czy nowej zawartości (mapki) będą musiały zdecydować się na uszczuplenie zasobów swoich portfeli. Z tego co nam wiadomo, miesięczny abonament będzie niższy niż w przypadku podobnych usług sieciowych.

Więcej informacji na temat Call of Duty Elite znajdziecie w naszym artykule.