Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers 7: Paths to a Kingdom (PC)

The Settlers 7: Droga do Królestwa PC

The Settlers 7: Paths to a Kingdom

Siódma część jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych, rozwijanych przez niemiecką firmę Blue Byte Software nieprzerwanie od 1993 roku. Nowa odsłona serii łączy sprawdzone mechanizmy rozgrywki z szeregiem całkiem nowych rozwiązań.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze

PC Windows
Okładka The Settlers 7: Paths to a Kingdom (PC)

producent: Ubisoft Blue Byte

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca2010

26marca2010

pudełko PL

The Settlers 7: Droga do Królestwa to strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na warstwie ekonomicznej. Naszym zadaniem jest odpowiednie pokierowanie podległymi osadnikami, tak by nasze królestwo stało się krainą mlekiem i miodem płynącą. Tytuł stanowi powrót do korzeni serii, choć jednocześnie zadbano, by gra była atrakcyjna nie tylko dla weteranów cyklu.

The Settlers 7 oferuje dużą swobodę w wyborze ścieżki rozwoju naszego imperium. Możemy położyć nacisk na stronę militarną, handlową lub też na nowe technologie. Jednak sukcesy w tych dziedzinach są jedynie rezultatem zdrowej gospodarki. Dopiero dzięki mądremu zarządzaniu włościami oraz podwładnymi uzyskamy środki potrzebne do pokonania konkurencji. Walka jest kompletnie automatyczna i nie umożliwia ręcznego sterowania przebiegiem bitew. Sukces lub porażka podbojów jest więc głównie rezultatem tego, na jak dobre oddziały było nas stać.

W grze o wygranej decydują punkty zwycięstwa. Wymagania, jakie musimy spełnić, by je zdobyć, są różnorodne (np. wymyślenie odpowiednio zaawansowanej technologii). By wygrać, musimy uzyskać odpowiednią liczbę punktów i utrzymać je przez określony czas. Mechanizmy rozgrywki charakteryzuje spory stopnień skomplikowania. W bezproblemowym zapanowaniu nad przebiegiem gry pomaga przemyślany interfejs i system budowli oraz obejść. Wszystko jest na miejscu i pod ręką. Gra na każdym kroku tłumaczy, jak co działa i podpowiada, co należy zrobić, by odnieść sukces.

W The Settlers 7: Droga do Królestwa zawarty został ponadto rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej, uwzględniający zarówno rywalizację pomiędzy graczami, jak i kooperację. Produkcja Blue Byte zapewnia graczom dostęp do edytora zamku, map oraz dodatków (w tym np. nowych przeciwników SI). Oprócz tego wprowadzono wsparcie dla serwisu Facebook, czatów, system pomocy online, czy chociażby panel przyjaciół. Warto dodać, że gra wymaga stałego połączenia z Internetem. Zmagania zostały przedstawione za pomocą ładnej oprawy graficznej, za którą odpowiada zmodyfikowana wersja silnika Trinigy. Zastosowanie znalazła tu także zaawansowana sztuczna inteligencja – zarówno poddanych, jak i przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1381 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do The Settlers 7: Droga do Królestwa

Klasyfikacja PEGI The Settlers 7: Droga do Królestwa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Settlers 7: Droga do Królestwa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
The Settlers 7: Droga do Królestwa - recenzja gry
The Settlers 7: Droga do Królestwa - recenzja gry

Recenzja 1 kwietnia 2010, 14:37

Postawienie kilku budynków i początkowy rozruch królestwa nie jest żadnym problemem. Sprawa komplikuje się później, a kluczem do zwycięstwa jest zadbanie o odpowiedni przepływ towarów. W grze nie tylko wyznaczamy ścieżki, ale budujemy też magazyny, które gwarantują dodatkowego tragarza, obejmującego swoimi usługami najbliższą okolicę. Ważną sprawą jest to, że surowce i zasoby naturalne przypisane są do danego sektora, więc o dostęp do wielu z nich trzeba walczyć (przypomina to nieco Anno 1404 i system wysp z różnymi minerałami). Przejmowanie sąsiednich neutralnych włości, bronionych przez małą grupę żołnierzy, następuje na trzy zasadnicze sposoby – przez najazd wojska, przekupstwo lub nawrócenie, czyli wysłanie pielgrzymki mnichów. Ziemie zajęte przez przeciwników można tylko i wyłącznie podbić.