Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2010, 11:21

autor: Adrian Werner

Najnowsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów siódmej części The Settlers. Do sprzedaży trafił bowiem nowy dodatek DLC, który znacząco rozbudowuje tryb dla pojedynczego gracza.

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów siódmej części The Settlers. Do sprzedaży trafił bowiem nowy dodatek DLC, który znacząco rozbudowuje tryb dla pojedynczego gracza.

Najnowsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży - ilustracja #1

Dodatek został zatytułowany po prostu The Settlers 7: Paths to a Kingdom - DLC 3 i oferuje siedem nowych map, które według obietnic twórców powinny starczyć na ponad dwadzieścia godzin zabawy.

Rozszerzenie zawiera dwie kampanie. Pierwsza z nich to nosi tytuł Rise of the Rebellion i ujawnia istotne fakty dotyczące historii Tandrii. Jest to historia losów Cracoriana i jego siostry Rovyn, którzy zostają uwiezieni w lodowej krainie przez Króla Konradina i Króla Balderusa. Z niemałym wysiłkiem udaje im się uciec i z pomocą Kościoła Tandrii wszczynają rebelię przeciwko Koronie Dwóch Króli. Ich bunt ostatecznie stworzy fundamenty pod nowe państwo. W kampanii znajdziemy pięć nowych map i każda z nich powinna starczyć na ponad 2 godziny zabawy. Autorzy obiecują sporą różnorodność wrażeń, więc znajdziemy zarówno mapy oparte na punktach zwycięstwa jak i takie, w których sukces wymagać ma wypełniania określonych misji fabularnych.

Najnowsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży - ilustracja #2

Druga kampania to Shadow over Tandria. W tym przypadku dostaniemy dwie mapy o rozmiarach tak dużych, że ukończenie każdej zajmie co najmniej pięć godzin. Ponadto, dodatek rozbuduje opcje handlowe i rozwoju technologicznego oraz zaoferuje nowy typ klasztoru, dający dostęp do wynalazków okultystycznych. Wśród nich znajdzie się m.in. Nekromancja pozwalająca na krótką chwilę wskrzesić poległe jednostki, czy umożliwiające zarabianie na zabijanych żołnierzach Deal with the Devil.

Rozszerzenie można już kupić w wirtualnym sklepie Ubisoftu za 14,99 euro, czyli w przeliczeniu około 60 zł. Co jednak ciekawe, dodatek można też nabyć w dwóch oddzielnych częściach. W takim wypadku za kampanię Rise of the Rebellion zapłacimy 7,99 euro (około 32 zł), natomiast Shadow over Tandria wyceniono na 4,99 euro (około 20 zł). Oznacza to, że bardziej opłaca się nabyć obie części oddzielnie niż w jednym zestawie.

Przypomnijmy na koniec, że wcześniej ukazały się dwa inne dodatki DLC do tej produkcji, aczkolwiek oba były przeznaczone głównie do potyczek wieloosobowych. Pierwszy z nich wprowadza trzy dodatkowe poziomy przeznaczone dla różnych ilościowo grup graczy, a drugi natomiast zawiera trzy nowe mapy zaprojektowane pod cztery osoby, a także szereg wyzwań dla pojedynczego gracza.