Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2010, 11:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

5.5 miliona sztuk Gran Turismo 5 w sklepach

Koncern Sony ogłosił właśnie, że od momentu premiery do zeszłego poniedziałku, do sklepów detalicznych trafiło już 5.5 miliona sztuk Gran Turismo 5, najnowszej gry wyścigowej ze stajni Polyphony.

Koncern Sony ogłosił właśnie, że od momentu premiery do zeszłego poniedziałku, do sklepów detalicznych trafiło już 5.5 miliona sztuk Gran Turismo 5, najnowszej gry wyścigowej ze stajni Polyphony.

5.5 miliona sztuk Gran Turismo 5 w sklepach - ilustracja #1

Długo wyczekiwana piąta odsłona serii, zadebiutowała 24 listopada w Europie i Ameryce Północnej, a dzień później w Japonii. Najlepsze wyniki gra zaliczyła na starym kontynencie, gdzie duże zainteresowanie klientów przełożyło się na zamówienia detalistów w wysokości 3.5 miliona egzemplarzy. Ameryka Północna znalazła się na drugim miejscu z 1.2 miliona sztuk na koncie. Najgorsze wyniki Gran Turismo 5 odnotowało w Kraju Kwitnącej Wiśni, bo do sklepów wysłano tylko o 550 tysięcy kopii GT5.

5.5 miliona sztuk Gran Turismo 5 w sklepach - ilustracja #2

Warto dodać, że bardzo dobre wyniki najnowszej części pozwoliły całej serii przekroczyć liczbę 60 milionów egzemplarzy, jakie znalazły się w sklepach. Wyniki poszczególnych odsłon przedstawiają się następująco:

  • Gran Turismo – 10.98 milionów
  • Gran Turismo 2 – 9.34 milionów
  • Gran Turismo 3 A-Spec – 14.80 milionów
  • Gran Turismo Concept 2001 – 1.50 milionów
  • Gran Turismo 4: Prologue – 1.34 milionów
  • Gran Turismo 4 – 10.86 milionów
  • Gran Turismo 5: Prologue – 5.03 milionów
  • Gran Turismo PSP – 2.24 milionów
  • Gran Turismo 5 – 5.52 milionów

Również grupa NPD, zajmująca się badaniami rynku konsumenckiego w Stanach, ogłosiła wczoraj, że piąta część Gran Turismo znalazła się na ósmym miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier i programów zeszłego miesiąca.

Zwracamy uwagę, że podane liczby dotyczą liczby kopii, które zostały zamówione przez sprzedawców, a nie bezpośrednio kupione przez klientów końcowych. Jednakże tak duże zainteresowanie detalistów może świadczyć o tym, że znaczna część z tych zamówionych kopii znalazła swoich nabywców.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami na temat gry: