Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2010, 14:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (StarCraft II, Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7) 9/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7 i Metro 2033, nowym zestawie Xboksa 360 z Kinectem, becie LittleBigPlanet 2, demie Quantum Theory, a także wsparciu dla narzędzi edycyjnych w Torchlight II. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7 i Metro 2033, nowym zestawie Xboksa 360 z Kinectem, becie LittleBigPlanet 2, demie Quantum Theory, a także wsparciu dla narzędzi edycyjnych w Torchlight II. Zapraszamy do lektury.

Sniper: Ghost Warrior

Firma City Interactive udostępniła za pośrednictwem platformy Steam nowy dodatek DLC do swojej produkcji Sniper: Ghost Warrior. Map Pack składa się z pięciu map multiplayer i kosztuje 9,99 euro (około 40 złotych), czyli połowę polskiej, sugerowanej ceny podstawowej wersji gry.

Xbox 360

W dniu europejskiej premiery Kinecta, która przypada na 10 listopada 2010 roku, do sklepów na Starym Kontynencie trafi specjalny zestaw składający się z konsoli Xbox 360 z 250 GB dyskiem twardym, gry Kinect Adventures oraz wspomnianego kontrolera. Jego brytyjska cena ustalona została na poziomie 299 funtów (w przeliczeniu około 1450 złotych). Dołączy on do zapowiedzianego już zestawu z wbudowanymi 4 GB pamięci Flash, który będzie kosztować około 1250 złotych.

LittleBigPlanet 2

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że do beta testów gry LittleBigPlanet 2 (PS3 – premiera w listopadzie tego roku) wybrane zostały wyłącznie te osoby, które brały czynny udział w rozwoju społeczności skupionej wokół pierwszej odsłony serii (tworzenie poziomów, długi czas rozgrywki itd.). Część z nich otrzymała zaproszenia, o czym skrzętnie poinformowano na oficjalnym europejskim forum PlayStation. Wszystko wskazuje więc na to, że testy już trwają. Być może w przyszłości dopuszczeni zostaną do nich kolejni gracze.

Wieści ze świata (StarCraft II, Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7) 9/09/10 - ilustracja #1

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Jeżeli znudziły Wam się podstawowe mapy z The Settlers 7: Droga do Królestwa, to mamy dla Was dobrą wiadomość. W ofercie Steama zadebiutował zapowiadany od pewnego czasu dodatek DLC, wraz z którym firma Blue Byte rozbudowuje swoje dzieło o trzy nowe mapki multiplayer (Battle of Tanholm, Tempest Taiga oraz Fiery Chasm). Zestaw o nazwie Uncharted Land Map Pack możecie zakupić za równowartość 3,99 euro, czyli około 16 złotych.

Metro 2033

Niespodziankę dla posiadaczy strzelaniny Metro 2033 przygotowali Ukraińcy ze studia 4A Games. Mianowicie udostępnili oni nową aktualizację do swojej ostatniej produkcji, w skład której wchodzą dodatki do trybu dla pojedynczego gracza. Chodzi tu o dwa rodzaje broni (Heavy Automatic Shotgun, Volt Driver), nowe Osiągnięcia (na X360 o wartości 250 punktów Gracza) oraz dwa dodatkowe poziomy trudności. W trybie Ranger Mode ograniczona zostaje ilość amunicji, a jednocześnie wzrasta liczba zadawanych obrażeń, także u wrogów, natomiast opcja Ranger Hardcore Mode pozbawia gracza możliwości korzystania z HUD-a. Dla graczy pecetowych aktualizacja jest w pełni darmowa (do pobrania z poziomu Steama), z kolei użytkownicy Xboksa 360 muszą za nią zapłacić 240 punktów MS.

Nintendo

Najnowsze aktualizacje firmware konsol Wii i Nintendo DSi najprawdopodobniej były wymierzone w pirackie modyfikacje. Tak wynika z raportów graczy i członków tzw. sceny, którzy donoszą, że w przypadki DSi instalacja update’u automatycznie blokuje działalnie takich programatorów, jak Acekard 2i, Supercard DSTwo, M3i Zero, Player oraz DSTTi. Z kolei przy aktualizacji systemu Wii, posiadacze platformy mogą przeczytać, że jest ona zdolna wyszukać i wyłączyć wszelkie nielegalne urządzenia. Użytkownicy konsol co prawda mogą zrezygnować z instalacji, aczkolwiek w przyszłości niektóre gry mogą wymagać przeprowadzenia tego procesu. Szczegóły znajdziecie na łamach Gamasutry.

StarCraft II

Firma Blizzard udostępniła pierwszą autorską mapę do trybu wieloosobowego strategii czasu rzeczywistego StarCraft II. Burning Tide przeznaczona jest docelowo do starć 3v3, a tematycznie przywodzi na myśl misję The Devil's Playground znaną z kampanii dla pojedynczego gracza.

Wieści ze świata (StarCraft II, Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7) 9/09/10 - ilustracja #2

Quantum Theory

Posiadacze PlayStation 3 od wczoraj testują demo gry akcji Quantum Theory, autorstwa Tecmo Koei. W związku z publikacją demonstracji dowiedzieliśmy się, że podobną możliwość otrzymają jeszcze w tym miesiącu użytkownicy Xboksa 360. Dokładna data nie została jednak ujawniona. Europejska premiera pełnej wersji odbędzie się 24 września.

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Na łamach najnowszego numeru magazynu Famitsu zamieszczona została oficjalna zapowiedź gry przygodowej Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2, kontynuacja wielkiego hitu znanego posiadaczom Nintendo DS. W produkcji, której premiera jest przewidziana na 2011 rok, wcielimy się ponownie w Milesa Edgewortha – młodego oskarżyciela sądowego, przed którym postawione zostanie zadanie rozwiązania kilku ciężkich spraw kryminalnych.

Torchlight II

Przedstawiciele Runic Games potwierdzili, że gra Torchlight II (PC – premiera w 2011 roku) – kontynuacja ubiegłorocznego hitu z gatunku hack’n’slash – będzie oferować dostęp do darmowych narzędzi edycyjnych. Co ważne, zaprojektowane w ten sposób modyfikacje będzie można testować również w multiplayerze (korzystający z nich gracze będą mogli wyszukiwać się przy użyciu specjalnego systemu zaimplementowanego w grze).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pro Evolution Soccer 2011

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Epic Mickey – gameplay

Firefall - trailer #1

Front Mission Evolved - Z dziennika dewelopera #4

Kinect Joy Ride - trailer #2

Rock Band 3 - trailer #1

Star Wars: The Old Republic - Revan Reveal

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 –

Sniper: Ghost Warrior - Multiplayer DLC

The Next Big Thing - teaser

Transformers: War For Cybertron - DLC #2

World of Tanks - ciężkie czołgi

Facepalm - rocket jump video magazyn

Gramy w Enslaved: Oddysey to the West Gramy!

Gramy w Halo: Reach Gramy!

Tron Evolution - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Brink - Z dziennika dewelopera #5 - wersja PL

Halo: Reach - Deliver Hope – wersja rozszerzona

Arcania: Gothic 4 - rozmowa z Gromarem na wyspie Feshyr

Arcania: Gothic 4 - rozmowa z Knutem na wyspie Feshyr

Arcania: Gothic 4 - rozmowa z Orrukiem na wyspie Feshyr

gry