Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3PSPWiiX360NDS
Okładka Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC)
OkładkaPrince of Persia: The Forgotten Sands (PC)

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Kolejna odsłona słynnego cyklu gier zręcznościowych. Fabularnie Prince of Persia: Zapomniane Piaski rozgrywa się pomiędzy Piaskami Czasu a Duszą Wojownika, ukazując wydarzenia, które wpłynęły na drastyczną przemianę księcia w jego bardziej mroczne wcielenie.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | filmy | przygodowe gry akcji | manipulacja czasem

Prince of Persia: Zapomniane Piaski Premiera

18maj2010

X360 PS3 PSP NDS Wii

8cze2010

PC

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Prince of Persia: Zapomniane Piaski to kolejna opowieść o nieustraszonym Księciu Persji. Produkcja stanowi powrót do rozwiązań znanych z trylogii: Piaski Czasu, Dusza Wojownika oraz Dwa Trony, wydawanej w latach 2003-2005. Fabularnie Zapomniane Piaski uzupełniają siedmioletnią, nieznaną lukę w historii Księcia Persji, czyli okres pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. Dają nam zatem odpowiedź na istotne pytanie: jakie wydarzenia wpłynęły na drastyczną i mroczną przemianę księcia?

Gra rozpoczyna się tuż po wydarzeniach znanych z Piasków Czasu. W czasie wyczerpującej podróży po regionie Azad Książę Persji postanawia zatrzymać się na moment w królestwie swego brata. Nieoczekiwanie dostrzega potężną armię szturmującą centralny pałac. Nie namyślając się zbyt długo postanawia jeszcze raz skorzystać z mocy Piasków Czasu i uratować królestwo przed totalną anihilacją. Decyzja ta jest zarazem początkiem kolejnej wielkiej przygody.

Mechanika rozgrywki w dużym stopniu przypomina system znany z Piasków Czasu i Duszy Wojownika. Zabawa jest zatem podzielona na dwa główne elementy – widowiskową walkę z przeciwnikami, a także spektakularne pokonywanie lokacji zaprojektowanych przez artystów z Ubisoft. Do łask powraca tu kontrola Piasków Czasu, zapewniająca Księciu Persji pewnego rodzaju nieśmiertelność. Przed zejściem z tego świata chroni go bowiem możliwość cofnięcia czasu. W Zapomnianych Piaskach książę jest dodatkowo w stanie nadzorować siły natury i wykorzystywać je do własnych celów (np. podczas walk lub rozwiązywania zagadek środowiskowych).

Prince of Persia: Zagubione Piaski napędza silnik graficzny Anvil, który wcześniej znalazł zastosowanie m.in. w dwóch odsłonach serii Assassin’s Creed, Prince of Persia z 2008 roku oraz Shaun White Snowboarding. Warto również odnotować, że głos zwinnemu protagoniście podkłada ponownie Yuri Lowenthal (znany z dwóch pierwszych odsłon trylogii).

Ostatnia modyfikacja 2 lutego 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 3549 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 1469 głosów czytelników.

Prince of Persia: Zapomniane Piaski cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Prince of Persia: Zapomniane Piaski Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
Wii
PSP
NDS
PC