Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 10:55

autor: Adrian Werner

Ojciec cyklu Prince of Persia zabiega o jego powrót

Projektant Jordan Mechner zdradził, że stara się obecnie wskrzesić swój najsłynniejszy cykl, czyli Prince of Persia. Na razie nie wiadomo jednak, czy mu się to powiedzie.

Od premiery Prince of Persia: Forgotten Sands minęło już prawie osiem lat. - Ojciec cyklu Prince of Persia zabiega o jego powrót - wiadomość - 2018-01-12
Od premiery Prince of Persia: Forgotten Sands minęło już prawie osiem lat.

Mamy wieści, które powinny zainteresować fanów cyklu Prince of Persia. Jego ojciec, czyli Jordan Mechner, zapytany o przyszłość marki odpowiedział, że próbuje obecnie uczynić jej powrót rzeczywistością. Naturalnie, te starania nie muszą wcale zakończyć się sukcesem. Tego samego dnia na koncie Twitter studia Ubisoft Montreal pojawiła się bowiem informacja, że obecnie seria wciąż pozostaje w zawieszeniu.

Właściciel marki może po prostu nie być jeszcze gotowy zdradzić, że pracuje nad jej wskrzeszeniem. Warto zauważyć, że niedawno Ubisoft udostępnił kultowe Prince of Persia: Sands of Time na Xboksa One dzięki wstecznej kompatybilności, więc wydawca nie zapomniał kompletnie o tym cyklu.

Ponadto w trakcie zeszłorocznych targów E3 prezes studia Ubisoft Montreal przyznał, że zespół nie ma nic przeciwko powrotom do zapomnianych marek, o ile tylko powiązane to będzie z dobrymi pomysłami na ich rozwój.

Ostatnią główną odsłoną cyklu było wydane w 2010 roku Prince of Persia: Forgotten Sands. Trzy lata później otrzymaliśmy jeszcze mobilne Prince of Persia: The Shadow and the Flame, stanowiące remake klasycznej drugiej odsłony serii.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowała platformówka Prince of Persia z 1989 roku. Po czterech latach od premiery tej gry ukazała się rozwijająca jej pomysły kontynuacja zatytułowana Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame. W 1999 roku cykl wykonał mało udany skok w trójwymiar za sprawą Prince of Persia 3D. Znacznie lepiej przyjęte zostało drugie podejście, czyli Prince of Persia: The Sands of Time z 2003 roku, które doczekało się potem dwóch bezpośrednich następców w postaci Prince of Persia: Warrior Within (2004 r.) oraz Prince of Persia: The Two Thrones (2005 r.).

Po zakończeniu tej trylogii firma Ubisoft zaoferowała w 2008 roku restart cyklu zatytułowany po prostu Prince of Persia. Otrzymał on pozytywne recenzje, ale nie do końca spełnił oczekiwania finansowe wydawcy.

  1. Oficjalna strona cyklu