Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2018, 10:24

autor: Czarny Wilk

Premiera Deadpoola 2 wcześniej, niż sądziliśmy

Fox dokonał sporych zmian w kalendarzu premier filmów związanych z X-Men. W wyniku przetasowań Deadpoola 2 obejrzymy nieco wcześniej, natomiast znacznie dłużej poczekamy na New Mutants oraz Gambita.

Mamy dobre wieści dla miłośników Deadpoola. Ryan Reynolds, aktor wcielający się w „najemnika z nawijką”, opublikował na swoim oficjalnym profilu twitterowym informację, zgodnie z którą Deadpoola 2 zobaczymy w kinach nie 1 czerwca 2018 roku, jak początkowo zakładano, ale dwa tygodnie wcześniej – 18 maja. Zmianie uległy również daty premiery New Mutants i Gambita, choć w ich przypadku fani powodów do radości mieć nie będą.

Sequel Deadpoola może pochwalić się mocno niecodzienną kampanią reklamową. - Deadpool 2 wcześniej niż sądziliśmy - wiadomość - 2018-01-12
Sequel Deadpoola może pochwalić się mocno niecodzienną kampanią reklamową.

Deadpool 2 będzie kontynuacją hitu z 2016 roku. Podobnie jak poprzednia odsłona, film skupi się na zapewnieniu widzom jak największej dawki brutalnej akcji i niewybrednego, czarnego humoru. Oprócz tytułowego najemnika, charakteryzującego się doskonałymi umiejętnościami walki, silnym czynnikiem regeneracyjnym oraz zdolnością do łamania czwartej ściany, na ekranie zobaczymy także znanych z pierwszej odsłony Vanessę (w tej roli Morena Baccarin), Colossusa (Stefan Kapičić) i Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand). Nowymi twarzami będą podróżnik w czasie Cable (Josh Brolin) i manipulująca prawdopodobieństwem mutantka Domino (Zazie Beetz).

Na oficjalnej stronie możemy przeczytać opis fabuły filmu. Choć zrealizowany został on z typowym dla Deadpoola humorem i nie będzie miał wiele wspólnego z wydarzeniami, jakie faktycznie zobaczymy na ekranie, warto przytoczyć go poniżej:

Po przeżyciu niemal zabójczego ataku bydła, oszpecony szef kuchni (Wade Wilson) walczy o realizację swojego marzenia - stania się najpopularniejszym barmanem w Mayberry. Jednocześnie stara się on pogodzić z utratą zmysłu smaku. W trakcie próby ponownego nadania życiu smaku oraz poszukiwań kondensatora strumienia, Wade zmierzy się z wojownikami Ninja, Yakuzą oraz stadem agresywnych seksualnie psów. Bohater podczas swych podróży po całym świecie odkryje znaczenie rodziny, przyjaźni i przypraw – odnajdując przy tym nowy apetyt na przygodę oraz zdobywając upragniony kubek do kawy z napisem „Najlepszy kochanek świata”.

Znacznie gorzej wyglądają wieści dotyczące dwóch innych projektów powiązanych z marką X-Men. New Mutants, horror w reżyserii Josha Boone’a, w którym w jednej z głównych ról zobaczymy gwiazdę Gry o tron Maisie Williams, zadebiutuje nie za trzy miesiące jak dotąd zakładano, a w lutym… 2019 roku. Powody tak dużego opóźnienia nie są znane.

Inaczej sprawa ma się z Gambitem z Channingiem Tatumem w roli głównej – w tym przypadku fani zdążyli się już dawno przyzwyczaić do kolejnych obsuw. Film od lat pozostaje w fazie wczesnej produkcji i natrafia na kolejne problemy, z czego najnowszym była niedawna rezygnacja Gore’a Verbinskiego ze stołka reżyserskiego. W tym wypadku nie dziwi, że poszukujące nowego reżysera studio przesunęło termin premiery zaplanowany na luty 2019 roku o cztery miesiące w przód, na czerwiec.