Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 10:55

autor: AlexB

Zbiorcze wydanie trylogii Dark Souls na PS4 zapowiedziane

Firma Bandai Namco zapowiedziała zbiorczą edycję trylogii Dark Souls na konsolę PlayStation 4 w kolekcjonerskim wydaniu. Zestaw będzie zawierał zapowiedziany wczoraj remaster pierwszej części i pozostałe dwie odsłony. Ukaże się on 24 maja w Japonii.

Zbiorcze wydanie trylogii Dark Souls wkrótce pojawi się na półkach sklepowych (choć niestety tylko w Japonii). - Zbiorcze wydanie trylogii Dark Souls na PS4 zapowiedziane - wiadomość - 2018-01-13
Zbiorcze wydanie trylogii Dark Souls wkrótce pojawi się na półkach sklepowych (choć niestety tylko w Japonii).

Warto dodać, że przez pewien czas w kilku sklepach oferujących zamówienia przedpremierowe Dark Souls Remastered widniała informacja, iż wszyscy posiadacze podstawowej wersji gry na platformie Steam otrzymają rabat 50% na edycję odświeżoną. Nie zostało to jednak oficjalne potwierdzone, a wszelkie informacje na ten temat zostały usunięte ze sklepów.

Wczoraj firma Bandai Namco poinformowała, że 25 maja na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch ukaże się zremasterowana wersja pierwszej części Dark Souls, czyli znanego z wyśrubowanego poziomu trudności kultowego RPG-a akcji od studia From Software. Jak się okazało, nie była to jedyna niespodzianka dla fanów tej produkcji, jaką przygotowano na wczoraj. Wydawca ogłosił, że dzień przed premierą odświeżonej wersji Dark Souls, czyli 24 maja, na rynku ukaże się zbiorcze wydanie całej trylogii. Ekskluzywny pakiet będzie kosztował 49 800 yenów (447 dolarów, czyli około 1545 złotych). Fanów już sięgających po karty kredytowe musimy jednak ostrzec. Po pierwsze, zestaw będzie przeznaczony na konsolę PlayStation 4. Po drugie, kolekcja Dark Souls Trilogy pojawi się wyłącznie na terenie Japonii. Przedstawiciele firmy Bandai Namco zdradzili (via Game Informer), że nie ma planów jej wydania w pozostałych rejonach świata. Najbardziej zagorzałym miłośnikom cyklu, mieszkającym na przykład w Europie, pozostaje zatem albo sprowadzić tę edycję z Kraju Kwitnącej Wiśni, albo uzbroić się w cierpliwość (jeśli w ogóle jej się doczekają).

Dark Souls Trilogy w całej okazałości. / Źródło: draksouls.jp - Zbiorcze wydanie trylogii Dark Souls na PS4 zapowiedziane - wiadomość - 2018-01-13
Dark Souls Trilogy w całej okazałości. / Źródło: draksouls.jp

Nie da się ukryć, że 447 dolarów to sporo pieniędzy. Co gracze otrzymają za tę kwotę? Po pierwsze i rzecz jasna najważniejsze, trzy gry na PlayStation 4, zawierające wszystkie DLC, jakie do nich wyszły – Dark Souls w wersji zremasterowanej, Dark Souls II: Scholar of the First Sin i Dark Souls III: The Fire Fades – umieszczone w zbiorczym steelbooku. Po drugie, płyty ze ścieżką dźwiękową całej trylogii, skomponowaną przez Motoi Sakurabę i Yukiego Kitamurę. Po trzecie, elegancko wykonane podpórki do książek, z modelami rycerza na jednej i ogniska na drugiej stronie. Po czwarte, trzy tomy encyklopedii przedmiotów, które pozwolą na dokładne zapoznanie się nie tylko z ich statystykami, lecz również historią. Po piąte w końcu, kilka grafik koncepcyjnych, które można na przykład postawić na półce. Wszystko to zapakowane zostanie w eleganckie, duże pudełko. Szczegółowy opis zawartości kolekcji Dark Souls Trilogy znajdziecie tutaj (wymagana znajomość języka japońskiego).

Całość, mimo dość zaporowej kwoty, zapowiada się zatem doskonale. Trzeba teraz jedynie trzymać kciuki, by Dark Souls Trilogy pewnego dnia jednak zawitało również na rodzimych półkach sklepowych, być może także w innych wersjach, nie tylko na PlayStation 4.