Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 15:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dark Souls Remastered ukaże się w maju? [AKTUALIZACJA - gra zapowiedziana]

Jeden z japońskich użytkowników Twittera wrzucił do sieci zdjęcie, z którego wynika, że przynajmniej jeden sklep z Kraju Kwitnącej Wiśni przyjmuje zamówienia przedpremierowe na niezapowiedziane jeszcze Dark Souls Remastered. [Aktualizacja: From Software zapowiedziało remaster podczas Nintendo Direct - premiera w maju na PC, PS4, XOne i Switchu]

Aktualizacja #2

Okazało się, że Dark Souls: Remastered ukaże się nie tylko na Switchu, ale też na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. W przypadku najmocniejszych wersji urządzeń (PS4 Pro i XOne X oraz PC), gra zaoferuje rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Tytuł wspierać ma też multiplayer dla sześciu osób. Premiera wszystkich edycji odbędzie się 25 maja.

Dark Souls Remastered ukaże się w maju? [AKTUALIZACJA - gra zapowiedziana] - ilustracja #1

Aktualizacja #1

Stało się! Firma Bandai Namco zapowiedziała grę Dark Souls: Remastered. Znana już produkcja doczeka się ulepszonej oprawy graficznej i ukaże się na Switchu, gdzie zaoferuje 1080p i 30 klatek w trybie stacjonarnym. Premiera odbędzie się 25 maja.

Oryginalna wiadomość

Czy wśród naszych czytelników znaleźliby się chętni do rozpalenia starego ogniska? - Dark Souls Remastered ukaże się w maju? [AKTUALIZACJA - gra zapowiedziana] - wiadomość - 2018-01-11
Czy wśród naszych czytelników znaleźliby się chętni do rozpalenia starego ogniska?

Na początku grudnia 2017 roku sieć obiegła informacja o planowanej zapowiedzi remastera gry Dark Souls z 2011 roku. Projekt miał zostać ogłoszony 15 grudnia, ale ostatecznie do niczego takiego nie doszło. Dziś temat Dark Souls Remastered powrócił za sprawą zdjęcia opublikowanego przez japońskiego użytkownika serwisu społecznościowego Twitter o ksywce bdsassy (dzięki, Reddit). Produkcja ukaże się ponoć 24 maja na konsoli PlayStation 4. Na dole można też zobaczyć cenę, która wynosi 4800 jenów, a więc około 150 zł. Niestety nic więcej nie wiadomo.

Jeden z japońskich sklepów ruszył z zamówieniami przedpremierowymi na Dark Souls Remastered / Źródło: bdsassy na Twitterze.
Jeden z japońskich sklepów ruszył z zamówieniami przedpremierowymi na Dark Souls Remastered / Źródło: bdsassy na Twitterze.
Dark Souls w skrócie:
  • RPG akcji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz PC-ty;
  • gra ukazała się w 2011 roku;
  • ponoć ma się doczekać zremasterowanej wersji.

Dark Souls jest grą RPG akcji, która pierwotnie ukazała się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerach osobistych. Produkcja jest duchowym następcą wydanego tylko na PS3 Demon's Souls. Tytuł zasłynął wysokim poziomem trudności, zmuszającym do cierpliwego i uważnego przemierzania fantastycznego świata. Nie odstraszyło to jednak graczy, którzy zakupili ponad 5 milionów egzemplarzy. Wysoka popularność produkcji zaowocowała dwiema kolejnymi odsłonami w 2014 i 2016 roku.

Ponadto studio From Software wyprodukowało jeszcze jeden podobny, ale pod wieloma względami inny projekt. Mowa o wypuszczonym na PlayStation 4 Bloodborne. Tytuł ten postawił na inny klimat oraz szybszą rozgrywkę z wykorzystaniem broni białej i palnej.

Obecnie japoński deweloper pracuje nad tajemniczą grą Shadows Die Twice, choć nie wiadomo nawet, czy tak faktycznie będzie się nazywać ten projekt. Niewykluczone, że tak naprawdę jest to nowa odsłona serii Tenchu. Czekamy zatem na dalsze informacje w sprawie tego tytułu oraz Dark Souls Remastered.