Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2017, 21:28

autor: Vergil

Pierwsze Dark Souls może doczekać się odświeżonej wersji

Dark Souls zadebiutowało na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Produkcja może jednak doczekać się odświeżonej wersji, która trafi na trzy platformy obecnej generacji.

Od premiery pierwszej odsłony cyklu Dark Souls mija już siódmy rok. Gracze, którzy zamierzają rozpocząć przygodę z serią właśnie od tej produkcji, muszą zaopatrzyć się w jej pecetową wersję albo w egzemplarz na PlayStation 3 lub Xboksa 360. Wygląda jednak na to, że tytuł może doczekać się zremasterowanej wersji, która pojawiłaby się na innych platformach, a dokładnie – na PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch.

Przez sześć lat od premiery, pierwsze Dark Souls doczekało się statusu kultowego. Potencjalny remaster pozwoliłby na zapoznanie się z tym tytułem graczom, którzy dotąd nie mieli z nim styczności. - Pierwsze Dark Souls może doczekać się odświeżonej wersji - wiadomość - 2017-12-05
Przez sześć lat od premiery, pierwsze Dark Souls doczekało się statusu kultowego. Potencjalny remaster pozwoliłby na zapoznanie się z tym tytułem graczom, którzy dotąd nie mieli z nim styczności.

Wiadomość ujrzała światło dzienne za sprawą Marcusa Sellarsa – dziennikarza związanego z branżą gier wideo. Za pośrednictwem swojego twitterowego profilu podzielił się on z graczami informacją, że 15 grudnia Bandai Namco zorganizuje specjalny event, na którym zaprezentuje pięć niezapowiedzianych jeszcze tytułów; co więcej, swoją obecność ma tam zaznaczyć firma Nintendo. Owemu tweetowi towarzyszył jeszcze jeden, w którym Sellars stwierdził, że jednym z punktów programu będzie „remaster pierwszego Dark Souls”. Wiadomość zniknęła już z jego profilu, ale, jak powszechnie wiadomo, w Internecie nic nie ginie:

W Internecie nic nie ginie – pomimo że tweeta o remasterze Dark Souls już nie zobaczycie na profilu Marcusa Sellarsa, jednemu z użytkowników serwisu udało się go uwiecznić na zrzucie ekranu.
W Internecie nic nie ginie – pomimo że tweeta o remasterze Dark Souls już nie zobaczycie na profilu Marcusa Sellarsa, jednemu z użytkowników serwisu udało się go uwiecznić na zrzucie ekranu.

Dla kogo jest to dobra wiadomość? Przede wszystkim dla konsolowych graczy, którzy ostrzą sobie zęby na tę produkcję, aczkolwiek nie posiadają PlayStation 3 lub Xboksa 360 ani komputera spełniającego jej wymagania sprzętowe. Zadowoleni powinni być również posiadacze Switcha czekający na kolejną, po wydanych niedawno L.A. Noire i Doomie, „dorosłą” produkcję.

Niestety informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez wydawcę gry – wygląda jednak na to, że coś jest na rzeczy, zatem wszyscy zainteresowani powinni trzymać rękę na pulsie.