Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2015, 13:01

autor: Góral

Dark Souls - sprzedano ponad 8 mln egzemplarzy obu części

Studio From Software pochwaliło się, że sprzedało na całym świecie ponad 8 mln egzemplarzy gier z serii Dark Souls. Wynik ten obejmuje konsolowe i PC-towe wydania Dark Souls i Dark Souls II.

Dark Souls wywalczyło sobie sympatię wielu graczy. - Dark Souls - sprzedano ponad 8 mln egzemplarzy obu części - wiadomość - 2015-06-30
Dark Souls wywalczyło sobie sympatię wielu graczy.

Seria Dark Souls, pomimo, wydawałoby się, niszowego podejścia (wymagająca rozgrywka, fabuła ukryta w świecie gry, a niepodawana na tacy itd.), osiągnęła wielki sukces. Okazało się bowiem, że sprzedała się ona w ilości przekraczającej 8 mln egzemplarzy. Pierwsza część rozeszła się w nakładzie 2,453 miliona egzemplarzy + 2,620 miliona sztuk wersji z dodatkiem Artorias of the Abyss, co daje łącznie ponad 5 milionów egzemplarzy. Druga odsłona może się pochwalić wynikiem na poziomie niecałych 2 milionów + 530 tysięcy egzemplarzy wersji Scholar of the First Sin. To jednak nie wszystko, gdyż dane te dotyczą popularności produkcji poza Japonią. W Kraju Kwitnącej Wiśni łączny wynik wymienionych odsłon / edycji wynosi niecałe 950 tys. sztuk.

Krótko pisząc, From Software udało się wykreować bardzo silną markę. Należy również zauważyć, że lwia część z wymienionych 8 mln sztuk przypada na użytkowników komputerów PC, którzy zakupili około 3,2 mln kopii (dane z serwisu Steam Spy).

Sprzedaż serii Dark Souls / Źródło: Famitsu.
Sprzedaż serii Dark Souls / Źródło: Famitsu.
Dark Souls - sprzedano ponad 8 mln egzemplarzy obu części - ilustracja #3

Dark Souls to seria gier RPG akcji, w których trafiamy do fantastycznego, mrocznego świata. Tytuł zasłynął wymagającą rozgrywką. Śmierć towarzyszy graczom na każdym kroku i jest nieodłącznym elementem gameplayu, wymuszającego cierpliwość, spokój i uczenie się na własnych błędach. Dodatkową atrakcją jest bogata, ale pełna niedomówień fabuła, którą jednak trzeba odkrywać samemu, rozmawiając z napotkanymi postaciami, czytając opisy przedmiotów, czy też korzystając z przygotowywanych przez fanów opracowań.

Pamiętajcie także, że powyższe dane nie obejmują sprzedaży Demon's Souls, uważanego powszechnie za pierwszą część serii. Naturalnie nie wliczono również do nich niedawnego Bloodborne na konsolę PlayStation 4, które swoją drogą również odniosło spory sukces, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy (stan na 5 kwietnia).

Przypominam również, że to nie koniec przygody From Software ze swoją flagową serią. Deweloper zapowiedział na tegorocznych targach E3 Dark Souls III na PlayStation 4, Xboksa One i komputery PC. Tytuł ukaże się na rynku w przyszłym roku i będzie rozwinięciem wcześniejszych pomysłów. Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszej zapowiedzi, ale najważniejszy wydaje się fakt, że deweloper zamierza powrócić do spójnego świata znanego z pierwszej części Dark Souls.