Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Prince of Persia 3D (PC)

Prince of Persia 3D PC

Pierwsza próba przeniesienia mechaniki kultowej serii Prince of Persia w środowisko 3D, podjęta przez działające w strukturach firmy Broderbund Software studio Red Orb Enertainment.

Akcji | TPP | platformówki 3D

PC Windows
Okładka Prince of Persia 3D (PC)

wydawca: Mindscape

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16września1999

10grudnia1999

pudełko PL

Grę Prince of Persia znają chyba wszyscy. Stworzona w roku 1989 przez Jordana Mechnera była chyba najpopularniejszą platformówką w historii gier, w której naszym zadaniem było uratowanie ukochanej z rąk okrutnego wezyra. Wielu z nas ukradkiem na biurowym lub szkolnym PC XT całymi godzinami pokonywało podziemne korytarze, unikało pułapek i walczyło z licznymi przeciwnikami. W roku 1999 programiści z Red Orb pozwolili nam ponownie odwiedzić XII-wieczną Persję. Zgodnie z duchem czasu gra została wykonana w pełnym 3D i tym samym obecnie bardziej przypomina ona... serię Tomb Raider niż swój pierwowzór. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie skierowanej przeciwko nam intrygi i wykrycie jej sprawców. Przed nami 12 pełnych rozmaitych pułapek poziomów zlokalizowanych w 7 różnych sceneriach. Spotkamy na nich 30 rodzajów przeciwników, wśród których będą nie tylko perscy gwardziści lecz również fantastyczne potwory. Oczywiście natkniemy się również na charakterystyczne magiczne napoje regenerujące. Autorom gry nie udało się niestety uniknąć wielu błędów, z których najbardziej razi niezrozumiały system sterowania widokiem i samą postacią głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 442 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Prince of Persia 3D

12+

Wymagania sprzętowe Prince of Persia 3D

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 64 MB RAM
  • CD-ROMx8
  • akcelerator 3D
Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster
Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

wiadomość31 maja 2010

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia
Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

wiadomość3 listopada 2009

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku
Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

wiadomość2 listopada 2009

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?
Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

wiadomość8 października 2009

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Twórca perskiego księcia pracuje nad następną grą
Twórca perskiego księcia pracuje nad następną grą

wiadomość27 lipca 2008

Podczas panelu dyskusyjnego na imprezie Comic Con w San Siego, Jordan Mechner, twórca Prince of Persia ujawnił, że pracuje nad następcą swojego pierwszego dzieła zatytułowanego Karateka.