Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2009, 09:45

autor: Jiker

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Jordan Mechner, legendarny projektant gier i twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, poprzeplatanych m.in. pracami nad scenariuszem do filmu Prince of Persia: The Sands of Time/Książe Persji z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego – Prince of Persia The Forgotten Sands. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z serii PoP.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands? - ilustracja #1

Jordan Mechner

Z uwagi na zbliżającą się premierę wspomnianego, wysokobudżetowego obrazu kinowego – debiut odbędzie się w 2010 roku – wiele zachodnich serwisów internetowych sugeruje, że nowa produkcja Mechnera może być z nim powiązana. Informacje te nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone – ani Mechner, ani Ubisoft nie zdecydowali się na zabranie głosu w tej ciekawie zapowiadającej się sprawie. Ciekawe jest to, że takowe sugestie już kiedyś miały miejsce. Wówczas to informowano nas, że gra mogłaby powstać na bazie filmu (który będzie adaptacją Piasków Czasu).

O tym, że twórca The Sands of Time być może faktycznie zajmuje się nową odsłoną serii świadczą także inne dane dostępne w Internecie. Chodzi tu mianowicie o profil Marca-Antoine’a Senecala (projektanta postaci, zatrudnionego w montrealskim oddziale Ubisoft) zamieszczony na łamach serwisu LinkedIn. Niedawno deweloper dokonał aktualizacji, z której wynika, że od sierpnia pracuje „nad najlepszą grą w historii ”. Przez moment wpis brzmiał jednak nieco inaczej. Otóż, mogliśmy się po prostu dowiedzieć, że Senecal zajmuje się developingiem nowej gry z serii Prince of Persia (potwierdzający to zrzut ekranu można znaleźć na łamach bloga superannuation).

Jaki będzie nowy Prince of Persia Mechnera? Możemy oczekiwać, że będzie on stanowić odejście od dosyć drastycznej zmiany, jaką cykl przeszedł wraz z wydaniem ostatniej odsłony, zatytułowanej Prince of Persia. Najbardziej prawdopodobne jest, że słynny projektant zdecyduje się na powrót do stylistyki zaoferowanej w The Sands of Time. Zapewne wielu z Was potwierdzi, że byłby to dobry ruch, który przywróciłby przygodom Księcia Persji prawowitą formę. W chwili obecnej czekamy jednak na weryfikację informacji podanych w tej wiadomości.

gry