Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Prince of Persia: Rival Swords (PSP)
OkładkaPrince of Persia: Rival Swords (PSP)

Prince of Persia: Rival Swords

Rozszerzony port wydanej w 2005 roku gry Prince of Persia: Two Trones. Akcja gry toczy się na obszarze Babilonu, gdzie po powrocie z Wyspy Czasu tytułowy książę stawia czoła swojemu mrocznemu odpowiednikowi, powstałemu w wyniku działania mitycznych Piasków Czasu.

Akcji | TPP | fantasy | platformówki 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Persia: Rival Swords Premiera

3kwi2007

PSP Wii

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Prince of Persia: Rival Swords jest już drugą (po Prince of Persia: Revelations) grą akcji traktującą o przygodach tytułowego perskiego księcia i przygotowywaną początkowo wyłącznie dla PlayStation Portable. O ile poprzednia pozycja opierała się na Prince of Persia: Warrior Within z platform stacjonarnych, to nowy produkt bazuje na Prince of Persia: The Two Thrones.

Główny bohater w wyniku działania Piasków Czasu przyczynia się de facto do narodzin Mrocznego Księcia. Mamy więc okazję sterować dwoma zupełnie różnymi postaciami, posiadającymi odmienne charaktery, styl walki, aparycję etc. Poruszamy się rzecz jasna w orientalnym środowisku (konkretnie po obszarze Babilonu), skacząc po dachach, biegając wąskimi uliczkami miejskimi i przemierzając mroczne podziemia. Developerzy wprowadzili ponadto etapy, w trakcie których kierujemy rydwanem i walczymy z przeciwnikami podczas jazdy. Nie brakuje również prostych problemów logicznych, znakomicie wkomponowanych w przygodę.

Ostatnia modyfikacja 28 kwietnia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 425 głosów czytelników.

Prince of Persia: Rival Swords cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia: Rival Swords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Prince of Persia: Rival Swords Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PSP
Wii