Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360GCNXBOXWiiPS2
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)
OkładkaTom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Czwarta część przebojowego cyklu trzecioosobowych skradanek skradanek firmy Ubisoft, których głównym bohaterem jest tajny agent rządowy Sam Fisher. W grze uległ on wyraźnej transformacji, przeobrażając się w gładko ogolonego złoczyńcę, odsiadującego dwudziestoletni wyrok.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent Premiera

17paź2006

X360

24paź2006

PS2 XBOX GCN

7lis2006

PC

28lis2006

Wii

30mar2007

PS3

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Hitman: Krwawa Forsa

Metal Gear Solid 2: Substance

Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent to już czwarty odcinek serii poświęconej agentowi Samowi Fisherowi. Tym razem jednak wydawać się może, że zło wzięło górę nad dobrem. Tradycyjnie grę wyprodukowała i wydała firma UbiSoft.

Akcja Splinter Cell: Double Agent umiejscowiona została w 2008 roku – dwanaście miesięcy po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniczce, noszącej podtytuł Chaos Theory. Główny bohater, Sam Fisher, uległ niezwykłej transformacji. Z prawego człowieka i tajnego agenta starającego się, by na świecie panowało jedynie dobro, zmienił się w ogolonego na łyso złoczyńcę odsiadującego dwudziestoletni wyrok. Jednak cała ta sytuacja to tylko niezwykle udana mistyfikacja. Mianowicie, Sam został podwójnym agentem, mającym rozpracować groźną grupę terrorystyczną. W tym celu przeniknie do wewnętrznych struktur szajki i postara się „rozsadzić” ją właśnie z tejże perspektywy.

W zadaniach Samowi pomaga m.in. Jamie Washington, członek grupy terrorystycznej John Brown's Army, a jednocześnie więzień. Za pośrednictwem Jamiego poznaje on szereg ciekawych osobistości, m.in. szefa John Brown's Army Emile’a Dufraisne’a oraz szalonego chemika Enricę Villablanca, a także zapoznaje z całym systemem i podziałem ról panującym w szajce. Jak przystało na prawdziwego podwójnego agenta Sam, oprócz misji powiązanych z gangiem, wykonuje również te narzucone bezpośrednio przez organizację Third Echelon. Wybory jakich dokonuje wpływają automatycznie na fabułę i na to, które z kilku zakończeń ujrzymy po zaliczeniu ostatniego scenariusza. Zadania rozgrywane są w najprzeróżniejszych lokacjach rozmieszczonych m.in. w Afryce, Azji i Stanach Zjednoczonych. Autorzy przygotowali szereg nowych misji, że wspomnę chociażby o tych rozgrywanych pod wodą, czy też w trakcie potężnej burzy piaskowej. Sam wyposażony został w szereg nowych ruchów, rodzajów broni i akcesoriów (w tym charakterystycznych dla organizacji przestępczych).

Splinter Cell: Double Agent powstał w oparciu o silnik graficzny znany z poprzedniej edycji. Autorzy postarali się co prawda o dodanie kilku nowych filtrów graficznych oraz podbicie jakości tekstur pokrywających otoczenie i postaci, lecz zmiany nie są zbyt wielkie. Zwiększono jednak dynamizm rozgrywki oraz postawiono na jak najbardziej realne odtworzenie otaczającego nas świata. Programiści z UbiSoft wykorzystali w sposób zadowalający infrastrukturę sieciową, przez co gracze z całego świata mogą uczestniczyć w starciach w trybach kooperacji, jak i tych bardziej klasycznych spod znaku Deathmatch i Capture the Flag.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 3320 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3.5 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
 • 8 GB HDD
 • Windows XP
Microsoft Xbox

Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC
XBOX
PS2
GCN
X360
Wii
PS3