Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS2X360WiiGCNXBOX
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Czwarta część przebojowego cyklu trzecioosobowych skradanek skradanek firmy Ubisoft, których głównym bohaterem jest tajny agent rządowy Sam Fisher. W grze uległ on wyraźnej transformacji, przeobrażając się w gładko ogolonego złoczyńcę, odsiadującego dwudziestoletni wyrok.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie

Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

17paź2006

X360

24paź2006

XBOX PS2 GCN

7lis2006

PC

28lis2006

Wii

30mar2007

PS3

Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent to już czwarty odcinek serii poświęconej agentowi Samowi Fisherowi. Tym razem jednak wydawać się może, że zło wzięło górę nad dobrem. Tradycyjnie grę wyprodukowała i wydała firma UbiSoft.

Akcja Splinter Cell: Double Agent umiejscowiona została w 2008 roku – dwanaście miesięcy po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniczce, noszącej podtytuł Chaos Theory. Główny bohater, Sam Fisher, uległ niezwykłej transformacji. Z prawego człowieka i tajnego agenta starającego się, by na świecie panowało jedynie dobro, zmienił się w ogolonego na łyso złoczyńcę odsiadującego dwudziestoletni wyrok. Jednak cała ta sytuacja to tylko niezwykle udana mistyfikacja. Mianowicie, Sam został podwójnym agentem, mającym rozpracować groźną grupę terrorystyczną. W tym celu przeniknie do wewnętrznych struktur szajki i postara się „rozsadzić” ją właśnie z tejże perspektywy.

W zadaniach Samowi pomaga m.in. Jamie Washington, członek grupy terrorystycznej John Brown's Army, a jednocześnie więzień. Za pośrednictwem Jamiego poznaje on szereg ciekawych osobistości, m.in. szefa John Brown's Army Emile’a Dufraisne’a oraz szalonego chemika Enricę Villablanca, a także zapoznaje z całym systemem i podziałem ról panującym w szajce. Jak przystało na prawdziwego podwójnego agenta Sam, oprócz misji powiązanych z gangiem, wykonuje również te narzucone bezpośrednio przez organizację Third Echelon. Wybory jakich dokonuje wpływają automatycznie na fabułę i na to, które z kilku zakończeń ujrzymy po zaliczeniu ostatniego scenariusza. Zadania rozgrywane są w najprzeróżniejszych lokacjach rozmieszczonych m.in. w Afryce, Azji i Stanach Zjednoczonych. Autorzy przygotowali szereg nowych misji, że wspomnę chociażby o tych rozgrywanych pod wodą, czy też w trakcie potężnej burzy piaskowej. Sam wyposażony został w szereg nowych ruchów, rodzajów broni i akcesoriów (w tym charakterystycznych dla organizacji przestępczych).

Splinter Cell: Double Agent powstał w oparciu o silnik graficzny znany z poprzedniej edycji. Autorzy postarali się co prawda o dodanie kilku nowych filtrów graficznych oraz podbicie jakości tekstur pokrywających otoczenie i postaci, lecz zmiany nie są zbyt wielkie. Zwiększono jednak dynamizm rozgrywki oraz postawiono na jak najbardziej realne odtworzenie otaczającego nas świata. Programiści z UbiSoft wykorzystali w sposób zadowalający infrastrukturę sieciową, przez co gracze z całego świata mogą uczestniczyć w starciach w trybach kooperacji, jak i tych bardziej klasycznych spod znaku Deathmatch i Capture the Flag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 3275 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3.5 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
 • 8 GB HDD
 • Windows XP
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent - recenzja gry
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent - recenzja gry

Recenzja 16 listopada 2006, 13:07

Jak już wspomniałem, jednym z głównych atutów recenzowanej gry powinny być stawiane przed nami wybory. Miały one wynikać z podjętej roli podwójnego agenta, próbującego pogodzić interesy agencji rządowej, dla której w dalszym ciągu pracuje, oraz ugrupowania terrorystycznego, bardzo podejrzliwego w stosunku do nowych członków. Trzeba przyznać, iż pod tym względem Double Agent zdecydowanie nie zawodzi, choć niektóre rzeczy mogłyby zostać podane w ciekawszej formie. Już na samym początku wypadałoby zaznaczyć, iż cele misji podzielono na pięć różnych grup. Z rozpoznaniem specyfiki większości zleceń nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Mamy więc zadania obowiązkowe, których wykonanie potrzebne jest do zaliczenia całej misji, a także drugorzędne cele, które można sobie całkowicie pominąć. Nie zabrakło także wyzwań skupiających się na konieczności odnalezienia ściśle określonych dokumentów czy zdobyciu próbek głosu wybranych osób.

PC
XBOX
PS2
GCN
X360
Wii
PS3