Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2010, 17:25

autor: Rock Alone

Nowy Splinter Cell pod opieką Jade Raymond

Jak ujawniła szefowa Ubisoft Toronto - Jade Raymond studio zajmuje się właśnie pracami nad nowym projektem związanym z marką Splinter Cell. Chociaż na temat samego tytułu trudno coś jeszcze powiedzieć, to trzeba przyznać że plany dotyczące studia robią naprawdę spore wrażenie.

Jak ujawniła szefowa Ubisoft Toronto - Jade Raymond,studio zajmuje się właśnie pracami nad nowym projektem związanym z marką Splinter Cell. Chociaż na temat samego tytułu trudno coś jeszcze powiedzieć, to trzeba przyznać że plany dotyczące studia robią naprawdę spore wrażenie.

Oddział Ubisoftu mieszczący się w Toronto, to relatywnie nowa jednostka ale jak zapewnia jego szefowa (na stanowisku od września 2009) będzie zajmować się głownie tytułami z najwyższej półki. Do takich będzie niewątpliwie należał nowy Splinter Cell.

Nowy Splinter Cell pod opieką Jade Raymond - ilustracja #1

Do Toronto zostali przeniesieni najważniejsi pracownicy z Montrealu, którzy wcześniej zajmowali się pracami nad przygodami Sama Fishera (między innymi producenci: Alex Parizeau i Maxime Béland). Raymond zapewnia jednak, że to dopiero początek rozwoju nowego kanadyjskiego studia. W ciągu najbliższych dziesięciu lat chciałaby mieć tam w sumie aż 800 pracowników.

W tej chwili trudno oczywiście powiedzieć więcej na temat prac nad nowym Splinter Cell. Nie ma jednak wątpliwości, że Ubisoft Toronto to studio, którego projekty należy teraz śledzić ze wzmożoną uwagą. W jego skład wchodzą bowiem ambitni ludzie o sporych dokonaniach w branży. Raymond była wcześniej zaangażowana jako producent wykonawczy przy tworzeniu marki Assassin’s Creed, a dorobek pozostałych pracowników jest nie mniej imponujący. Podstawą rozwoju nowego studia ma być zatrudnianie nowych i utalentowanych ludzi, a wszystko wskazuje na to, że będzie z czego wybierać. Na biurku Raymond znajduje się w chwili obecnej około 2000 CV i będzie ich prawdopodobnie przybywać.