Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Crossworlds (PC)

King's Bounty: Pakiet Dodatków PC

King's Bounty: Crossworlds

Oficjalny dodatek do gry strategiczno-fabularnej King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka. Wprowadza do rozgrywki szereg nowości, w tym dwie nowe rozbudowane kampanie i zestaw świeżych questów. Fanów serii ucieszy też informacja o dodaniu edytora poziomów.

To jest dodatek do gry King's Bounty: Wojownicza księżniczka.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka King's Bounty: Crossworlds (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2010

1października2010

pudełko PL

King’s Bounty: Crossworlds to dodatek do udanego połączenia gatunków strategii i cRPG - King’s Bounty: Armored Princess. Co ciekawe, choć do działania wymaga tylko wspomnianej pozycji, to posiadacze King’s Bounty: Legenda również dostaną dzięki niemu dawkę nowości.

W Crossworlds miłośnicy marki otrzymali przede wszystkim szansę ukończenia dwóch nowych, rozbudowanych scenariuszy. Pierwszym z nich jest etap o nazwie Champion of the Arena, opowiadający historię udziału Arthura w turnieju gladiatorów i dokumentujący jego próbę zdobycia mistrzowskiego pasa. Z kolei drugim jest kampania Defender of the Crown, składająca się z walk z losowo generowanymi zestawami przeciwników, które gracz wcielający się w Księżniczkę Amelię rozgrywa na unikalnych mapach wymuszających stosowanie wyszukanej taktyki. Przystępując do opisanych scenariuszy gracz uzyskuje dostęp do nowych umiejętności, a także możliwości toczenia walk ze specjalnymi bossami.

Dodatkowo, wraz z instalacją Crossworlds posiadacze King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka uzyskali możliwość przetestowania niedostępnych wcześniej elementów. Chodzi tu m.in. o nieznane dotąd jednostki (w tym potwory), które pełnią nie tylko rolę przeciwników, ale i sojuszników wspierających gracza w walce. Jedną z nich jest potężny smok, nie tylko chroniący Księżniczkę, ale również potrafiący razić wrogów kilkoma typami ognistych ataków.

Ponadto producenci uzupełnili uniwersum King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka o siedemdziesiąt nowych przedmiotów, pięćdziesiąt zdolności i umiejętności, a także trzynaście czarów. Gracz testuje nowe elementy w czasie przechodzenia siedmiu dodatkowych questów, stanowiących rozwinięcie historii znanej z Wojowniczej Księżniczki. Zapewniają one przynajmniej kilka godzin dodatkowej zabawy.

Bardzo interesującym dodatkiem jest również edytor kampanii, z którego mogą skorzystać właściciele wspomnianej już kilkukrotnie Wojowniczej Księżniczki. Narzędzie umożliwia kreację własnych fabuł, przy jednoczesnym określaniu wielu istotnych parametrów (liczby bohaterów i występujących przedmiotów, formy questów, a także kształtu oraz wielkości map).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI King's Bounty: Pakiet Dodatków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe King's Bounty: Pakiet Dodatków

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
King's Bounty: Pakiet Dodatków - pierwsze spojrzenie
King's Bounty: Pakiet Dodatków - pierwsze spojrzenie

Przed premierą 4 czerwca 2010, 09:56

Drugą i ostatnią nową kampanią jest Defender of Crown. Zdobycie tytułu Strażnika Korony jest ambicją każdego szanującego się bohatera i księżniczka Amelia nie jest wyjątkiem. Najpierw musi jednak udowodnić, że jest godna tego miana. Cała przygoda będzie więc jednym wielkim testem, który zadecyduje, ile warta jest nasza bohaterka. Zaczniemy od odparcia inwazji humanoidalnych jaszczurów, a wraz z kolejnymi zadaniami tradycyjnie będzie wzrastać poziom trudności. Oczywiście nie zabraknie nowych elementów, takich jak sześć dodatkowych aren czy zestaw umiejętności. Ponadto gra ma losowo decydować o rozstawieniu wrogów i sojuszników za każdym razem, gdy zaczynamy od początku.