Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSiOSANDWii
Okładka Rage of the Gladiator (3DS)

Rage of the Gladiator

Wyprodukowana przez amerykańskie studio Ghostfire Games pierwszoosobowa bijatyka, której akcję osadzono w realiach świata fantasy. Gracz wciela się w nieustraszonego gladiatora, toczącego pojedynki z rozmaitymi, fantastycznymi bestiami.

Akcji

Okładka Rage of the Gladiator (3DS)

data premiery gry:

15mar2010

Wii

20lis2012

iOS

14cze2013

AND

19wrz2013

3DS

Rage of the Gladiator to nietypowa bijatyka, której akcja dzieje się w świecie fantasy. Jako gladiator musimy zmierzyć się z całą gamą potworów – począwszy od chimer i beholderów, a na smokach skończywszy.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a do walki na trójwymiarowych arenach wykorzystujemy najczęściej najeżony kolcami młot bojowy oraz tarczę. Gra pozwala nam na wykańczanie wrogów przy użyciu jednego z czternastu sposobów – pod koniec pojedynku możemy na przykład zamienić się w ogromnego kolosa i dosłownie wdeptać w ziemię dziesięciokrotnie mniejszego oponenta albo też sprawić, że niebo stanie się ciemne, a przeciwnik zginie od wysłanego przez nas strumienia światła.

Pokonanie każdego przeciwnika zwiększa liczbę punktów doświadczenia, jaką dysponuje nasz bohater. Sukcesy umożliwiają herosowi ulepszanie zdolności ofensywnych, obronnych i magicznych, które wybieramy według własnego uznania przy użyciu drzewka rozwoju postaci. Łącznie w Rage of the Gladiator czeka nas 21 potyczek, wśród których 10 stanowią walki z bossami, będącymi najpoważniejszym wyzwaniem trybu Challenge Mode. Starcia ze wszystkimi oponentami ukazano przy pomocy autorskiego systemu animacji, zaś cały projekt udostępniono za pomocą elektronicznego systemu dystrybucji WiiWare.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rage of the Gladiator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rage of the Gladiator

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: WiiWare

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

Wykorzystuje: eShop

Wii
3DS
iOS
AND