Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PSPPS3
Okładka Army of Two: The 40th Day (X360)

Army of Two: The 40th Day

Army of Two: The 40th Day to kontynuacja udanej strzelaniny autorstwa studia EA Montreal. Ponownie wcielamy się w niej w Riosa i Salema, biorąc udział w konflikcie mającym miejsce w zrujnowanym Szanghaju.

Akcji | TPP | na 2 osoby | TPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Army of Two: The 40th Day (X360)

data premiery gry:

12sty2010

X360 PS3 PSP

Army of Two: The 40th Day to druga odsłona ciekawie zrealizowanej strzelaniny, w której nacisk położony został przede wszystkim na przedstawienie wyjątkowego poziomu współpracy pomiędzy dwoma najemnikami. Program został wyprodukowany przez studio EA Montreal oraz wydany przez koncern Electronic Arts.

Głównymi bohaterami programu ponownie są Rios i Salem. Tym razem akcja produkcji osadzona została w targanym katastrofami Szanghaju. W samym epicentrum wydarzeń znaleźli się oczywiście protagoniści, którzy w obliczu nowej sytuacji zdecydowali się na zakasanie rękawów i podjęcie wyzwania, jakim jest odkrycie sekretu tytułowego 40 Dnia oraz wydostanie się ze zrujnowanego, chińskiego miasta.

W The 40th Day twórcy kontynuują i rozbudowują idee zaprezentowane nam po raz pierwszy w marcu 2008 roku. Produkcja w dalszym ciągu pozostaje więc strzelaniną kładącą szczególny nacisk na współpracę pomiędzy dwoma bohaterami. Stąd też najwięcej emocji dostarcza ona tym osobom, które decydują się na wybranie trybu kooperacji, w którym wspólnie z kolegą podejmują próbę rozprawienia się z przeciwnikami. Aby zmagania były jeszcze efektowniejsze, powiększeniu uległ arsenał ruchów Riosa i Salema o kilka nowych, ciekawych umiejętności.

Poprawie uległa również oprawa graficzna Army of Two. Autorzy wzbogacili ją o nowe filtry, poprawili jakość tekstur, a także usprawnili w jeszcze większym stopniu animację postaci. Poprawek nie potrzebowały modele bohaterów, które już w części pierwszej charakteryzowały się wysokim poziomem wykonania, jednakże nawet one przeszły lekki lifting. Całości dopełnia rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 651 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Army of Two: The 40th Day

Klasyfikacja PEGI Army of Two: The 40th Day

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Army of Two: The 40th Day

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Army of Two: The 40th Day - recenzja gry
Army of Two: The 40th Day - recenzja gry

Recenzja 13 stycznia 2010, 11:26

W grze funkcjonuje również swoisty system wyborów moralnych. Co pewien czas zdarzają się sytuacje, w których musimy podjąć kluczowe decyzje: czy zastrzelić strażnika i zabrać broń z depozytu, czy zdradzić kogoś dla pieniędzy etc. Dodatkowo w czasie zabawy natrafiamy na zakładników, których możemy uwolnić lub zostawić na pastwę losu. Często też możemy naszych przeciwników po prostu związać lub zamordować z zimną krwią. Każda z tych decyzji zwiększa lub zmniejsza nasz współczynnik moralności, co samo w sobie jest całkiem ciekawym urozmaiceniem, ale niestety tylko nim. Pomysł nie został według mnie należycie wykorzystany i nasze wybory mają głównie wpływ na to, czy w danym momencie dostaniemy pieniądze, broń, czy może nic z tych rzeczy. To troszkę za mało i po pewnym czasie tak naprawdę przestajemy zwracać uwagę na fakt, czy nasze działania są dobre, czy też naganne.

X360
PS3
PSP