Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2010, 14:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Metro 2033, Star Wars) 18/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórcy marki Resident Evil, powrocie Turtle Rock Studios, myszce dla leworęcznych od Razora, aktualizacji Metro 2033, przyspieszonej premierze dodatku do Army of Two: The 40th Day, a także specjalnym zestawie EverQuesta za ledwie 2 euro. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórcy marki Resident Evil, powrocie Turtle Rock Studios, myszce dla leworęcznych od Razora, aktualizacji Metro 2033, przyspieszonej premierze dodatku do Army of Two: The 40th Day, a także specjalnym zestawie EverQuesta za ledwie 2 euro. Zapraszamy do lektury.

Shinji Mikami

Shinji Mikami, twórca marek Resident Evil, Devil May Cry i Viewtiful Joe, biorący udział w produkcji gry akcji Vanquish studia Platinum Games, zdradził na łamach magazynu Famitsu swoje przyszłe plany. Okazuje się, że głównym celem Mikami jest uruchomienie nowego studia deweloperskiego, z siedzibą w Tokio. Tango, bo taką nosi ono nazwę, to póki co 13 osób stanowiących trzon obecnej firmy projektanta, Straight Story. Docelowo zespół ma liczyć około 100 pracowników, w większość młodych artystów, stawiających dopiero pierwsze kroki w przemyśle gier. Warto również zauważyć, że w Sieci wystartowała właśnie tajemnicza strona internetowa, na łamach której za kilkanaście dni dojdzie do ujawnienia pierwszych szczegółów na temat kolejnego projektu Shinji Mikami. Plotkuje się, że będzie nim nowa produkcja studia Grasshopper Manufacture (No More Heroes). Mikami ma być głównym kierownikiem projektu.

Aliens vs Predator

Firma Rebellion wprowadziła do sprzedaży za pośrednictwem Steama pierwsze DLC do pecetowej wersji strzelaniny Aliens vs Predator – jest nim Swarm Map Pack (5,99 euro). Dodatek, dostępny dotąd wyłącznie w ramach kolekcjonerskiej edycji gry, składa się z czterech nowych map multiplayer. Dwie z nich można uruchomić w trybach Deathmatch, Predator Hunt, Infestation, Species Deathmatch, Mixed Species Deathmatch i Domination, z kolei pozostałe w ramach opcji Survivor.

Turtle Rock Studios

Serwis Develop donosi, że studio Turtle Rock powstało z martwych i aktualnie poszukuje nowych pracowników. Firma, znana z wyprodukowania pierwszej odsłony Left 4 Dead, była przez pewien czas wewnętrznym zespołem deweloperskim Valve (znanym pod nazwą Valve South). Tuż po premierze strzelaniny z zombiakami w rolach głównych wydawca i twórca Steama zadecydował jednak o przeniesieniu zespołu do centrali waszyngtońskiej i likwidacji Valve South. W chwili obecnej nie znamy niestety planów Turtle Rock Studios.

Razer

24 marca Razer wprowadzi do sprzedaży myszkę przeznaczoną dla leworęcznych graczy. Będzie nią specjalna wersja DeathAddera. Cena produktu została ustalona na poziomie 59,99 dolarów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Digimon Battle

Firma WeMade Entertainment wystartowała z otwartymi beta-testami amerykańskiej wersji gry MMO Digimon Battle – pierwszej sieciowej produkcji bazującej na popularnej marce Digimon, dostępnej od 2002 roku w Korei Południowej. Klienta bety znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry.

Red Steel 2

Gra akcji Red Steel 2 na Wii zaskoczy posiadaczy tej konsoli nie tylko wysokiej jakości oprawą graficzną, ale również dynamiczną ścieżką dźwiękową. Firma Ubisoft ujawniła, że jej kompozytorem jest amerykański muzyk Tom Salta, mający w dorobku soundtracki m.in. do serii Ghost Recon Advanced Warfighter, Crackdowna, a także Tom Clancy's H.A.W.X. Red Steel 2 trafi do sprzedaży w Europie 26 marca.

Star Wars

Czy Sony Online Entertainment pracuje nad darmową, przeglądarkową grą MMO osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen? Sugeruje to serwis Gamervision, powołujący się na źródła zbliżone do SOE. Gra miałaby otrzymać tytuł Clone Wars Adventures i powstać na bazie Wojen Klonów. Przedstawiciele firmy oznajmili, że nie przedstawili dotąd żadnych oficjalnych informacji na temat takiej gry.

Heavy Rain

Sony Computer Entertainment udostępniło łatkę do przygodowej gry Heavy Rain. Usuwa ona problemy polegające na zawieszaniu się gry w trakcie rozgrywki (jak i kilka innych pomniejszych niedociągnięć). Według SCE z kłopotami spotkała się niewielka liczba posiadaczy najnowszego dzieła Quantic Dream.

Metro 2033

Ukraiński deweloper 4A Games przeprowadził aktualizację gry Metro 2033 w wersji na Xboksa 360, wydanej przed dwoma dniami na rynku amerykańskim (premiera europejska już jutro). Update przygotowuje produkcję pod premierę potencjalnych dodatków DLC (wstępne prace nad nimi już ruszyły – niestety nie znajdzie się wśród nich opcja multiplayer), a także rozbudowuje ją o nowy schemat sterowania. Więcej informacji znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej gry. Przy okazji warto poinformować, że Metro 2033 zbiera bardzo dobre noty u zachodnich krytyków – według Metacritic.com średnie z dotychczasowych ocen kształtują się na poziomie 81% (X360) oraz 87% (PC).

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Metro 2033, Star Wars) 18/03/10 - ilustracja #1

Army of Two: The 40th Day

Aktualizacji doczekała się również strzelanina TPP Army of Two: The 40th Day. Wraz z łatką twórcy udostępnili również dodatek DLC Chapters of Deceit, składający się z dwóch nowych misji przeznaczonych do rozgrywki w trybie kooperacji. Rozszerzenie, które pierwotnie miało zadebiutować w kwietniu, jest aktualnie dostępne w wersji na Xboksa 360 (800 punktów MS). W przyszłym tygodniu możliwość jego nabycia otrzymają także posiadacze PlayStation 3 (6,79 funtów).

Earthworm Jim

Wznowienie kultowej dwuwymiarowej gry akcji Earthworm Jim w wydaniu firmy Gameloft, dostępne dotąd tylko w wersji na iPhone’a, trafi niebawem do oferty DSiWare – serwisu dystrybucji cyfrowej przeznaczonego dla posiadaczy przenośnego Nintendo DSi. Produkcja zostanie nieznacznie odświeżona (pod względem graficznym i dźwiękowym).

EverQuest

Z okazji jedenastej rocznicy powstania MMOcRPG EverQuest firma Sony Online Entertainment i platforma Steam przygotowały specjalną promocję. W jej ramach możecie stać się posiadaczami podstawowej wersji gry, piętnastu dodatków, dwóch ekskluzywnych przedmiotów oraz miesiąca darmowej zabawy za zaledwie 1,99 euro. Oferta będzie obowiązywać do 26 marca włącznie. W zestawie nie znalazła się jedynie zawartość tworząca najnowsze rozszerzenie, Underfoot. Kosztuje ono aktualnie 36,99 euro (w skład zestawu wchodzą oczywiście wszystkie poprzednie dodatki).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blue Toad Murder Files

Alan Wake

GTI Club Supermini Festa!

Iron Man 2 PSP

Iron Man 2 Wii

Iron Man 2 X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Crackdown 2 - multiplayer - wersja PL

ArmA II: Operation Arrowhead

Battlefield: Bad Company 2 - FRAGS

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dragon Age: Początek - Przebudzenie - Nathaniel

Dead to Rights: Retribution - City in Chaos

Metro 2033

God of War III

Mortal Online - Open Beta

MotoGP 09/10

Need for Speed World

Prison Break: The Conspiracy

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - demo

Facepalm - granie w rytmie RnB video magazyn

Gramy w Silent Hunter 5 Gramy!

gry