Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Arc Rise Fantasia (Wii)

Arc Rise Fantasia Wii

Prawdziwa japońska gra RPG z epicką fabułą i wyraźnie zarysowanymi postaciami. Oferuje bardzo ładną grafikę i widowiskowe walki rozgrywane w systemie turowym.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Arc Rise Fantasia (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

4czerwca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arc Rise Fantasia to epicka japońska gra RPG, którą stworzyła firma Image Epoch. Wydawcą tej produkcji jest Marvelous Entertainment.

Gra przenosi nas do świata zwanego Fulheim, który, jak to zwykle bywa w takich historiach, nękany jest przez potężne potwory i złe moce. W okolicy pojawiły się przerażające zakażone smoki, siejące spustoszenie i niszczące wszystko na swojej drodze. Zabicie jednego z nich kończy się wybuchem i skażeniem okolicy. Ich obecność zmienia także środowisko. Wroga armia rusza na centrum królestwa Meridian i do akcji wkraczają bohaterowie: imperialny rycerz Bright oraz książe Alse. Naszym zadaniem jest więc uratowanie krainy i przywrócenie równowagi.

Arc Rise Fantasia to rasowa japońska gra RPG. Otrzymujemy więc rozbudowaną fabułę pełną zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. Świat gry utrzymany jest w konwencji fantasy, chociaż pojawia się także technologia (jak chociażby latające statki). Przy opracowaniu tego dzieła pracowali eksperci gatunku. Postacie stworzone zostały przez Kenichi Yoshidę (Eureka Seven), a muzykę skomponował Yasunori Mitsuda (Chrono Trigger).

Ważnym aspektem gry jest oczywiście walka, za którą odpowiada specjalnie stworzony system Trinity. Pojedynki rozgrywane są na tury. Postacie mogą podczas jednego ataku trafiać kilka celów. Oprócz tego, kilku bohaterów może łączyć swoje siły i wykonywać specjalną sekwencję ciosów. Z pomoca przychodzą także przyzwane istoty, które nie dość, że ułatwiają pokonanie wrogów, to służa swoją niezwykła wiedzą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arc Rise Fantasia

odpowiednia dla każdego wieku