Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii)

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors Wii

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors to kolejna pozycja w kultowym cyklu japońskich gier typu cRPG, zapoczątkowanym w 1986 r. i znanym również pod nazwą Dragon Warrior. Niniejsza produkcja została zaadresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors to kolejna pozycja w kultowym cyklu japońskich gier typu cRPG, zapoczątkowanym w 1986 r. i znanym również pod nazwą Dragon Warrior. Wato wspomnieć, że saga ta zyskała w Japonii tak ogromną popularność, iż wprowadzono zakaz sprzedawania jej w dni robocze, aby nie odciągać ludzi od pracy. Niniejsza produkcja została zaadresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii. Co więcej, jest to pierwszy tytuł we wspomnianej serii, stworzony z myślą o owej platformie.

Fabuła omawianej pozycji w pewnym stopniu nawiązuje do ósmej części cyklu, a jej rozgrywka przypomina spin-off serii, zatytułowany Kenshin Dragon Quest. Poza nowymi postaciami, stworzonymi na potrzeby gry, w zabawie spotyka się również dobrze znanych bohaterów. Ważne role należą też m.in. do byłego kapłana, imieniem Setia oraz Deana – księcia odkrywającego u siebie umiejętność władania magią i mieczem.

Nieodzowny element rozgrywki stanowi przemierzanie poszczególnych lokacji i rozprawianie się z napotykanymi przeciwnikami. Istotną kwestią jest fakt, że bitwy odbywają się z perspektywy pierwszej osoby. Podczas walki wykorzystuje się szerokie spektrum mniej lub bardziej niekonwencjonalnych ataków magicznych. Konkretne umiejętności rozwija się w miarę sukcesywnego zaliczania poszczególnych leveli.

Bohaterowie wykonując ciosy połączone z odpowiednimi zaklęciami mogą ranić wszystkich oponentów, znajdujących się dostatecznie blisko. Poza combosami każda posiać posiada również specjalne ataki, niezbędne do pokonania bossów. Sterowanie rzecz jasna odbywa się poprzez odpowiednie wykonywanie ruchów Wii-pilotem, połączonym z Nunchukiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix
Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix

wiadomość23 kwietnia 2009

Firma Square-Enix opublikowała podsumowanie wyników sprzedaży swoich trzech najważniejszych marek. Dotyczą one łącznie wszystkich wydanych gier w ramach danego tytułu. Liczby są naprawdę imponujące i na pewno robią spore wrażenie. Najpotężniejszy produkt japońskiego koncernu, czyli pozycje z serii Final Fantasy, w sumie znalazły już przeszło 85 milionów nabywców na całym świecie.

Square Enix w liczbach - pół miliona subskrybentów Final Fantasy XI

wiadomość27 maja 2008

Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawialiśmy Wam plany japońskiego Square Enix, który planuje coraz śmielej rozpychać się na rynku rozrywki elektronicznej. Posiadając olbrzymie zaufanie odbiorców i inwestorów, a także tak potężne marki, jak Final Fantasy czy Dragon Quest, teoretycznie nic nie powinno Japończykom stanąć na przeszkodzie w przejmowaniu konkurencji. A jednak, nie będzie to takie proste, jak się prezesowi Square wydaje. Wyniki finansowe za ostatni rok są dla firmy mało optymistyczne.

Europejska premiera Dragon Quest Swords odbędzie się wiosną 2008 roku
Europejska premiera Dragon Quest Swords odbędzie się wiosną 2008 roku

wiadomość6 grudnia 2007

To już trzecie uderzenie Square Enix dzisiaj, po informacjach dotyczących europejskich premier gier Final Fantasy XII: Revenant Wings i The World Ends With You. Tym razem mamy nowe, ciekawe wiadomości dotyczące gry o trochę przydługim tytule - Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Japończycy wciąż kochają Square Enix
Japończycy wciąż kochają Square Enix

wiadomość18 czerwca 2007

Zapowiedziana niedawno gra jRPG The Last Remnant zadebiutowała właśnie w rankingu najbardziej pożądanych pozycji w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tworzony przez Square Enix produkt trafił na ostatnie, dwudzieste miejsce, zrzucając jednocześnie z listy zajmujące je do tej pory Halo 3.