Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii)
OkładkaDragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii)

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors Wii

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors to kolejna pozycja w kultowym cyklu japońskich gier typu cRPG, zapoczątkowanym w 1986 r. i znanym również pod nazwą Dragon Warrior. Niniejsza produkcja została zaadresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors Premiera Wii

12lipca2007

producent: Square Enix wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Xenoblade Chronicles

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors to kolejna pozycja w kultowym cyklu japońskich gier typu cRPG, zapoczątkowanym w 1986 r. i znanym również pod nazwą Dragon Warrior. Wato wspomnieć, że saga ta zyskała w Japonii tak ogromną popularność, iż wprowadzono zakaz sprzedawania jej w dni robocze, aby nie odciągać ludzi od pracy. Niniejsza produkcja została zaadresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii. Co więcej, jest to pierwszy tytuł we wspomnianej serii, stworzony z myślą o owej platformie.

Fabuła omawianej pozycji w pewnym stopniu nawiązuje do ósmej części cyklu, a jej rozgrywka przypomina spin-off serii, zatytułowany Kenshin Dragon Quest. Poza nowymi postaciami, stworzonymi na potrzeby gry, w zabawie spotyka się również dobrze znanych bohaterów. Ważne role należą też m.in. do byłego kapłana, imieniem Setia oraz Deana – księcia odkrywającego u siebie umiejętność władania magią i mieczem.

Nieodzowny element rozgrywki stanowi przemierzanie poszczególnych lokacji i rozprawianie się z napotykanymi przeciwnikami. Istotną kwestią jest fakt, że bitwy odbywają się z perspektywy pierwszej osoby. Podczas walki wykorzystuje się szerokie spektrum mniej lub bardziej niekonwencjonalnych ataków magicznych. Konkretne umiejętności rozwija się w miarę sukcesywnego zaliczania poszczególnych leveli.

Bohaterowie wykonując ciosy połączone z odpowiednimi zaklęciami mogą ranić wszystkich oponentów, znajdujących się dostatecznie blisko. Poza combosami każda posiać posiada również specjalne ataki, niezbędne do pokonania bossów. Sterowanie rzecz jasna odbywa się poprzez odpowiednie wykonywanie ruchów Wii-pilotem, połączonym z Nunchukiem.

Ostatnia modyfikacja 15 stycznia 2008

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.