Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCNWii
Okładka Harvest Moon: Magical Melody (GCN)

Harvest Moon: Magical Melody

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana w 2006 roku. W grze wcielamy się w farmera, który nie tylko rywalizuje z innymi rolnikami prowadzącymi własne gospodarstwa, ale także wykonuje zadania zlecane przez różnorodne istoty.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Harvest Moon: Magical Melody (GCN)

data premiery gry:

28mar2006

GCN

14mar2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana pierwotnie w 2006 roku na Nintendo GameCube. Nigdy nie trafiła jednak do Europy, aż do czasu premiery wersji dla posiadaczy konsolki Wii. Cała seria Harvest Moon sięga jednak o wiele bardziej zamierzchłej przeszłości – czasów, kiedy niepodzielnie rządziła konsola SNES. Tak jak i poprzednie części, tak i ta łączy symulację życia rolnika z grą przygodową.

W produkcji, jak przystało na prawdziwego farmera (bądź farmerkę, możemy wybrać płeć swojego bohatera), uprawiamy pola, łowimy ryby, sadzimy roślinki i hodujemy zwierzęta. Wśród tych ostatnich mamy między innymi krowy, konie i owce. Aby zapewnić im dobre warunki życiowe, a sobie korzyści, nie wystarczy je karmić i poić. Musimy zapewnić im ochronę od dzikich zwierząt i ogrodzić ich pastwiska, aby nie stracić swojego dorobku życiowego.

W czasie wykonywania rutynowych czynności należących do obowiązków rolnika, kontrolować musimy pasek energii. Każda praca osłabia naszego bohatera. Gdy pasek spadnie do zera, postać zasypia, więc należy rozważnie wybierać to, co chcemy w danym dniu zrobić. Pomagają nam trochę posiłki, które zwiększają poziom energii farmera.

Na początku gry jesteśmy posiadaczami niewielkiej połaci ziemi, ale w miarę postępów możemy dokupić dodatkowe hektary. Aby urozmaicić rozgrywkę, autorzy dodali możliwość ożenku (czy wyjścia za mąż) oraz motyw rywalizacji między farmerami – na dwa sposoby. Pierwszy z nich to walka rolnicza – kto osiągnie lepsze plony, więcej sztuk inwentarza itd. Drugi – konfrontacja bezpośrednia, możliwa w czasie festynów i zabaw wiejskich. Miłym dodatkiem są ukryte przez autorów minigierki dla kilku osób zgromadzonych przy jednej konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon: Magical Melody

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Harvest Moon: Magical Melody

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Europejczycy zagrają w Harvest Moon Magical Melody

wiadomość20 kwietnia 2007

Zupełnie niedawno informowaliśmy Was, że kolejna odsłona serii Harvest Moon zmierza do europejskich posiadaczy dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Obecnie doszły nas słuchy, że w niedługim czasie właściciele Wii ze Starego Kontynentu również otrzymają następny tytuł z owego cyklu.

Wii-rolnictwo już wkrótce
Wii-rolnictwo już wkrótce

wiadomość25 września 2006

Już trzeci dzień polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obywa się bez swojego dotychczasowego szefa i byłego wicepremiera zarazem. Szczęśliwie sprawa rolnictwa w grach jest wolna od politycznych przetasowań – właśnie otrzymaliśmy nieco świeżych szczegółów (w tym pierwsze screenshoty), dotyczących kolejnej części popularnej serii Harvest Moon, traktującej właśnie o gospodarowaniu na wsi.

Nintendo Europe ogłasza swój line-up na drugą połowę 2006 roku

wiadomość18 lipca 2006

Nintendo Europe ogłosiło swój line-up na resztę 2006 roku. Warto nadmienić przy tym, że w spisie nie uwzględnione zostały gry na Wii, stacjonarną konsolę, która będzie miała premierę dopiero jesienią tego roku. Wśród tytułów na pozostałe platformy prym wiodą przeznaczone na przenośną konsolę DS.

GCN
Wii