Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiGCN
Okładka Harvest Moon: Magical Melody (Wii)
OkładkaHarvest Moon: Magical Melody (Wii)

Harvest Moon: Magical Melody

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana w 2006 roku. W grze wcielamy się w farmera, który nie tylko rywalizuje z innymi rolnikami prowadzącymi własne gospodarstwa, ale także wykonuje zadania zlecane przez różnorodne istoty.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Magical Melody Premiera

28mar2006

GCN

14mar2008

Wii

Gry podobne do Harvest Moon: Magical Melody

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Okami

Enclave: Shadows of Twilight

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana pierwotnie w 2006 roku na Nintendo GameCube. Nigdy nie trafiła jednak do Europy, aż do czasu premiery wersji dla posiadaczy konsolki Wii. Cała seria Harvest Moon sięga jednak o wiele bardziej zamierzchłej przeszłości – czasów, kiedy niepodzielnie rządziła konsola SNES. Tak jak i poprzednie części, tak i ta łączy symulację życia rolnika z grą przygodową.

W produkcji, jak przystało na prawdziwego farmera (bądź farmerkę, możemy wybrać płeć swojego bohatera), uprawiamy pola, łowimy ryby, sadzimy roślinki i hodujemy zwierzęta. Wśród tych ostatnich mamy między innymi krowy, konie i owce. Aby zapewnić im dobre warunki życiowe, a sobie korzyści, nie wystarczy je karmić i poić. Musimy zapewnić im ochronę od dzikich zwierząt i ogrodzić ich pastwiska, aby nie stracić swojego dorobku życiowego.

W czasie wykonywania rutynowych czynności należących do obowiązków rolnika, kontrolować musimy pasek energii. Każda praca osłabia naszego bohatera. Gdy pasek spadnie do zera, postać zasypia, więc należy rozważnie wybierać to, co chcemy w danym dniu zrobić. Pomagają nam trochę posiłki, które zwiększają poziom energii farmera.

Na początku gry jesteśmy posiadaczami niewielkiej połaci ziemi, ale w miarę postępów możemy dokupić dodatkowe hektary. Aby urozmaicić rozgrywkę, autorzy dodali możliwość ożenku (czy wyjścia za mąż) oraz motyw rywalizacji między farmerami – na dwa sposoby. Pierwszy z nich to walka rolnicza – kto osiągnie lepsze plony, więcej sztuk inwentarza itd. Drugi – konfrontacja bezpośrednia, możliwa w czasie festynów i zabaw wiejskich. Miłym dodatkiem są ukryte przez autorów minigierki dla kilku osób zgromadzonych przy jednej konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon: Magical Melody

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Harvest Moon: Magical Melody Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
Wii