Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Fire Emblem: Radiant Dawn (Wii)

Fire Emblem: Radiant Dawn Wii

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Fire Emblem: Radiant Dawn (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

22lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę. Sterowanie odbywa się tu przy użyciu klasycznego kontrolera dla Wii. Akcja ma miejsce trzy lata po wydarzeniach, znanych z Fire Emblem: Path of Radiance. Pomimo tego, że wielka wojna pomiędzy królestwem Daein a Crimea zakończyła się, to i tak mieszkańcy tej drugiej krainy nadal żyją w strachu.

Główną postacią opowieści jest łotr imieniem Sothe i jego kompanka Micaiah – białowłosa czarodziejka. Oboje należą do grupy, która obrała sobie za cel pomoc ludziom, żyjącym w Daein. Bohaterowie zostali opatrzeni skrupulatnymi statystykami – w miarę zaliczania kolejnych partii zabawy rozwija się poszczególne zdolności i nabywa punkty doświadczenia. Ponadto poszczególne postaci dysponują różnymi umiejętnościami z zakresu walki i magii.

Początkowo staje się do kilku prostych bitew z niewielka ilością stosunkowo słabych przeciwników. Ma to na celu zapoznanie gracza z zasadami, panującymi na polu walki i pozwolenie mu na zaaklimatyzowanie się w wirtualnym świecie. Zabawa przede wszystkim opiera się na tworzeniu strategii, wobec czego niezbędne jest poznanie umiejętności, posiadanymi przez każdą postać w sterowanej drużynie. Warto również dowiedzieć się co nieco o mocnych i słabych stronach oponentów.

W dalszym etapie przechodzi się do rozgrywki właściwej, gdzie nieprzyjaciele dysponują potężną siłą i niejednokrotnie przewyższają użytkownika pod względem liczebności. Często zdarza się tak, że członkowie drużyny giną w trakcie starcia – oznacza to, że do jej szeregów należy zwerbować nowe osoby. Potyczki toczą się w stosunkowo niewielkich lokacjach – między domostwami jakiejś wsi, na leśnej polanie, we wnętrzu gmachu i w wielu innych miejscach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem: Radiant Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire Emblem: Radiant Dawn

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS
Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS

wiadomość28 grudnia 2011

Firma Nintendo planuje wprowadzenie płatnej zawartości w grach na konsole 3DS oraz Wii-U. Pierwszym tytułem ma być zapowiadana na kwiecień produkcja z gatunku taktycznych jRPG Fire Emblem: Awakening.

Seria Fire Emblem wykorzysta sieciowe możliwości Wii

wiadomość16 kwietnia 2007

Przedstawiciele studia Intelligent Games, autorzy serii strategii turowych pod tytułem Fire Emblem ujawnili dzisiaj, że kolejna część ich sagi w wersji na Wii wykorzysta sieciowe walory tejże konsoli. Tym samym właściciele next-gena Nintendo dołączą do swych kolegów posiadających GameBoy’a Advance i również będą mogli cieszyć się rozgrywką w trybie multiplayer.

Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?
Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?

wiadomość6 listopada 2006

O tym, że Nintendo planuje wydanie nowej odsłony serii Fire Emblem na konsolę Wii dowiedzieliśmy się w maju, w trakcie konferencji japońskiej firmy zorganizowanej w ramach targów E3. Całkiem niedawno opublikowane zostały nowe, całkiem zaskakujące informacje na jej temat.