Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Fire Emblem: Radiant Dawn (Wii)
OkładkaFire Emblem: Radiant Dawn (Wii)

Fire Emblem: Radiant Dawn Wii

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Emblem: Radiant Dawn Premiera Wii

22lutego2007

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę. Sterowanie odbywa się tu przy użyciu klasycznego kontrolera dla Wii. Akcja ma miejsce trzy lata po wydarzeniach, znanych z Fire Emblem: Path of Radiance. Pomimo tego, że wielka wojna pomiędzy królestwem Daein a Crimea zakończyła się, to i tak mieszkańcy tej drugiej krainy nadal żyją w strachu.

Główną postacią opowieści jest łotr imieniem Sothe i jego kompanka Micaiah – białowłosa czarodziejka. Oboje należą do grupy, która obrała sobie za cel pomoc ludziom, żyjącym w Daein. Bohaterowie zostali opatrzeni skrupulatnymi statystykami – w miarę zaliczania kolejnych partii zabawy rozwija się poszczególne zdolności i nabywa punkty doświadczenia. Ponadto poszczególne postaci dysponują różnymi umiejętnościami z zakresu walki i magii.

Początkowo staje się do kilku prostych bitew z niewielka ilością stosunkowo słabych przeciwników. Ma to na celu zapoznanie gracza z zasadami, panującymi na polu walki i pozwolenie mu na zaaklimatyzowanie się w wirtualnym świecie. Zabawa przede wszystkim opiera się na tworzeniu strategii, wobec czego niezbędne jest poznanie umiejętności, posiadanymi przez każdą postać w sterowanej drużynie. Warto również dowiedzieć się co nieco o mocnych i słabych stronach oponentów.

W dalszym etapie przechodzi się do rozgrywki właściwej, gdzie nieprzyjaciele dysponują potężną siłą i niejednokrotnie przewyższają użytkownika pod względem liczebności. Często zdarza się tak, że członkowie drużyny giną w trakcie starcia – oznacza to, że do jej szeregów należy zwerbować nowe osoby. Potyczki toczą się w stosunkowo niewielkich lokacjach – między domostwami jakiejś wsi, na leśnej polanie, we wnętrzu gmachu i w wielu innych miejscach.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem: Radiant Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Fire Emblem: Radiant Dawn Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller