Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2011, 09:07

autor: DogGhost

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS

Firma Nintendo planuje wprowadzenie płatnej zawartości w grach na konsole 3DS oraz Wii-U. Pierwszym tytułem ma być zapowiadana na kwiecień produkcja z gatunku taktycznych jRPG Fire Emblem: Awakening.

Firma Nintendo zamierza wprowadzić wiosną przyszłego roku system mikropłatności i niewielkich dodatków DLC w grze Fire Emblem: Awakening na przenośną konsolę 3DS. W przyszłości rozwiązanie to zostanie również rozszerzone na Wii-U.

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS - ilustracja #1

Do tej pory japoński koncern stronił od tego typu sposobów wyciągania dodatkowych pieniędzy z kieszeni graczy, a borykali się z nim posiadacze pecetów oraz konsol firm Microsoft i Sony. Wszystko wskazuje na to, że wiosną 2012 roku te różnice ulegną zatarciu. Pierwszym z tytułów, który wykorzysta nowy system płatności będzie kolejna odsłona popularnego cyklu taktycznych gier jRPG Fire Emblem: Awakening.

Według zapowiedzi koncernu Nintendo gracze dokupią do niej dodatkową zawartość za pośrednictwem internetowego serwisu płacąc kartą kredytową lub specjalnymi przedpłaconymi kuponami. Dodatki mają kosztować kilkaset jenów (obecnie 100 jenów to ok. 3,44 zł). Początkowo rozwiązanie to zostanie zastosowane tylko w Japonii, ale wydaje się być kwestią czasu, kiedy Amerykanom i Europejczykom przyjdzie sprawdzić je w praktyce.

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS - ilustracja #2

Koncern Nintendo zapewnia, że nie wprowadzi płatnej zawartości, która ułatwi rozgrywkę i postawi w gorszej sytuacji osoby unikające ponoszenia dodatkowych kosztów. Z doświadczenia wiemy jednak, że prędzej czy później najprawdopodobniej tak się stanie. Szczególnie, że z czasem usługa zostanie udostępniona w tytułach trzecich firm, a wtedy trudniej będzie zapanować nad zakusami producentów dążących do maksymalizacji zysków.

Wczoraj poznaliśmy więcej szczegółów na temat gry Fire Emblem: Awakening. Datę jej debiutu na japońskim rynku ustalono na 19 kwietnia 2012 roku. Prezes koncernu Nintendo zapowiedział, że zostaną w niej wykorzystane najpopularniejsze elementy z poprzednich odsłon, a także zaprezentował system umiejętności oraz rozwiązania dotyczące mapy. Nie poruszył jednak omawianej kwestii płatnych dodatków.

Poniżej możecie zobaczyć prezentację tego tytułu: