Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Fire Emblem: The Sacred Stones (GBA)

Fire Emblem: The Sacred Stones GBA

Fire Emblem: The Sacred Stones to strategia turowa z elementami RPG rozgrywana w świecie fantasy. Dowodzimy legionami różnorodnych jednostek, toczymy nimi walki i rozwijamy, zdobywając doświadczenie i dodając nowe zdolności.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Fire Emblem: The Sacred Stones (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

23maja2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naród Magvel od wieków żył w idealnym pokoju. W końcu jednak przerwało go Imperium Grado, atakując sąsiednie Renais. Przed zadaniem uwolnienia ojczyzny stanęła dwójka spadkobierców tronu Renais - bliźniacy Eirika i Ephraim. Poza tym chcą oni odkryć tajemnicę, dlaczego dotychczasowi sprzymierzeńcy z Imperium Grado ich zaatakowali.

Fire Emblem: The Sacred Stones to kontynuacja dobrej i rozbudowanej strategii rozgrywanej w świecie fantasy. Dowodzimy tu legionami zróżnicowanych jednostek: rycerzy, magów, piratów, druidów, szkieletów, gargulców... Każda z nich dysponuje odmiennymi zdolnościami, więc musimy odpowiednio dobierać wojsko, które chcemy wystawić do walki. Wraz z przybytkiem doświadczenia dostają one dodatkowe możliwości rozwoju - kawalerzysta może pozostać na przykład paladynem albo rycerzem. Dzięki temu dopasowujemy armię do swoich wymagań i stylu gry. Postacie możemy rozwijać praktycznie bez końca, zdobywając doświadczenie w walkach z rozrzuconymi po planszy potworami.

Rozgrywka toczy się na mapie, którą obserwujemy z góry. Widzimy na niej wszystkie jednostki swoje i przeciwnika, a gdy dojdzie do potyczki, oglądamy dwie postacie walczące na niewielkim skrawku terenu. Każda z nich została opisana szeregiem cech, a do tego obdarzona konkretnym rodzajem broni. Gra zawiera kompendium, w którym znajdujemy informacje na temat opcji i rozkazów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem: The Sacred Stones

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire Emblem: The Sacred Stones

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS
Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS

wiadomość28 grudnia 2011

Firma Nintendo planuje wprowadzenie płatnej zawartości w grach na konsole 3DS oraz Wii-U. Pierwszym tytułem ma być zapowiadana na kwiecień produkcja z gatunku taktycznych jRPG Fire Emblem: Awakening.

Seria Fire Emblem wykorzysta sieciowe możliwości Wii

wiadomość16 kwietnia 2007

Przedstawiciele studia Intelligent Games, autorzy serii strategii turowych pod tytułem Fire Emblem ujawnili dzisiaj, że kolejna część ich sagi w wersji na Wii wykorzysta sieciowe walory tejże konsoli. Tym samym właściciele next-gena Nintendo dołączą do swych kolegów posiadających GameBoy’a Advance i również będą mogli cieszyć się rozgrywką w trybie multiplayer.

Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?
Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?

wiadomość6 listopada 2006

O tym, że Nintendo planuje wydanie nowej odsłony serii Fire Emblem na konsolę Wii dowiedzieliśmy się w maju, w trakcie konferencji japońskiej firmy zorganizowanej w ramach targów E3. Całkiem niedawno opublikowane zostały nowe, całkiem zaskakujące informacje na jej temat.