Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Advance Wars 2: Black Hole Rising (GBA)
OkładkaAdvance Wars 2: Black Hole Rising (GBA)

Advance Wars 2: Black Hole Rising GBA

Advance Wars 2 to rozbudowana gra strategiczna na kieszonsolkę Nintendo. Grający ma do swojej dyspozycji cały szereg przeróżnych jednostek bojowych, począwszy od piechoty, przez różnego rodzaju pojazdy opancerzone, łatające, czy jednostki pływające.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Advance Wars 2: Black Hole Rising Premiera GBA

23czerwca2003

pudełko PL

6listopada2003

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Advance Wars 2” to sequel jednej z najlepszych gier roku 2001 na GBA. W stosunku do poprzedniczki wymusza na Graczu jeszcze więcej strategicznego pomyślunku oferując przy okazji nowe misje i niewielka ilość nowych rozwiązań.

„Advance Wars” to seria gier strategicznych (turowych), w których Gracz wspiera jedna ze stron konfliktu. Akcja dzieje się w wmyślonej przez autorów scenerii oraz realiach. Grający będzie miał do swojej dyspozycji cały szereg przeróżnych jednostek bojowych, począwszy od piechoty, czy transportowce, przez różnego rodzaju pojazdy opancerzone, łatające, czy jednostki pływające. Różnorodność jednostek jest na tyle spora, ze niejedna strategia wydana na komputer czy duże konsole, mogłaby tego elementu „Advance Wars” pozazdrościć. Pomiędzy jednostkami zachodzą pewne uzależnienia polegające na tym, ze pewien rodzaj pojazdów jest bardziej efektywny w starciu z pewnymi określonymi przeciwnikami, a z kolei bardziej podatny na ataki jeszcze innej grupy wrogich pojazdów, czy żołnierzy. Są różne warunki terenowe na poszczególnych planszach ograniczające ilość pól możliwych do przebycia w ciągu tury, dające przewagę podczas ostrzału itp.

W „Advance Wars 2” do dyspozycji Gracza zostają oddani nowi oficerowie dysponujący nowymi, supersilnymi atakami. Jest jedna nowa jednostka (potężny czołg –NeoTank) i w zasadzie na tym kończą się dodatki względem pierwszej części gry. Można tez tworzyć własne mapy a nawet wymieniać się nimi z ze znajomymi. Mimo malej ilości nowości zaimplementowanych względem poprzedniej części „Advance Wars 2” trzyma wysoki poziom i nadal zajmuje godne miejsce wśród najlepszych gier na Game Boy Advance.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Advance Wars 2: Black Hole Rising cena w dniu premiery: 209 PLN

Klasyfikacja PEGI Advance Wars 2: Black Hole Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Advance Wars 2: Black Hole Rising Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel