Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Advance Wars 2: Black Hole Rising (GBA)

Advance Wars 2: Black Hole Rising GBA

Advance Wars 2 to rozbudowana gra strategiczna na kieszonsolkę Nintendo. Grający ma do swojej dyspozycji cały szereg przeróżnych jednostek bojowych, począwszy od piechoty, przez różnego rodzaju pojazdy opancerzone, łatające, czy jednostki pływające.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Advance Wars 2: Black Hole Rising (GBA)

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

23czerwca2003

6listopada2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Advance Wars 2” to sequel jednej z najlepszych gier roku 2001 na GBA. W stosunku do poprzedniczki wymusza na Graczu jeszcze więcej strategicznego pomyślunku oferując przy okazji nowe misje i niewielka ilość nowych rozwiązań.

„Advance Wars” to seria gier strategicznych (turowych), w których Gracz wspiera jedna ze stron konfliktu. Akcja dzieje się w wmyślonej przez autorów scenerii oraz realiach. Grający będzie miał do swojej dyspozycji cały szereg przeróżnych jednostek bojowych, począwszy od piechoty, czy transportowce, przez różnego rodzaju pojazdy opancerzone, łatające, czy jednostki pływające. Różnorodność jednostek jest na tyle spora, ze niejedna strategia wydana na komputer czy duże konsole, mogłaby tego elementu „Advance Wars” pozazdrościć. Pomiędzy jednostkami zachodzą pewne uzależnienia polegające na tym, ze pewien rodzaj pojazdów jest bardziej efektywny w starciu z pewnymi określonymi przeciwnikami, a z kolei bardziej podatny na ataki jeszcze innej grupy wrogich pojazdów, czy żołnierzy. Są różne warunki terenowe na poszczególnych planszach ograniczające ilość pól możliwych do przebycia w ciągu tury, dające przewagę podczas ostrzału itp.

W „Advance Wars 2” do dyspozycji Gracza zostają oddani nowi oficerowie dysponujący nowymi, supersilnymi atakami. Jest jedna nowa jednostka (potężny czołg –NeoTank) i w zasadzie na tym kończą się dodatki względem pierwszej części gry. Można tez tworzyć własne mapy a nawet wymieniać się nimi z ze znajomymi. Mimo malej ilości nowości zaimplementowanych względem poprzedniej części „Advance Wars 2” trzyma wysoki poziom i nadal zajmuje godne miejsce wśród najlepszych gier na Game Boy Advance.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209 PLN

Klasyfikacja PEGI Advance Wars 2: Black Hole Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Advance Wars 2: Black Hole Rising

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Nowe odsłony Advance Wars i English Training pod koniec roku w Europie?

wiadomość16 lipca 2007

Przeglądając zaktualizowane, europejskie plany wydawnicze firmy Nintendo można się natknąć na interesujące informacje poświęcone nowej grze z serii Advance Wars. Dotyczą one oczywiście daty jej wydania na naszym kontynencie.

"games Awards 2004" rozdane

wiadomość25 września 2004

W ostatnich dniach brytyjski magazyn branżowy „games” ogłosił listę zwycięzców w swoim plebiscycie „games Awards 2004”. Najlepszą, najciekawszą i najbardziej grywalną grą roku został produkt Ubisoftu, Prince Of Persia: The Sands Of Time. W kategorii „gra roku na PeCeta” zwyciężył inny tytuł tego konsorcjum, bardzo dobra gra akcji Far Cry. Ubisoft zgarnął także nagrodę dla najlepszego wydawcy.