Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Tactics Ogre: The Knight of Lodis (GBA)

Tactics Ogre: The Knight of Lodis GBA

Seria Tactics Ogre to jedna z najlepszych oferujących gry z gatunku taktycznych RPG. Tactics Ogre Advance jest czwartą grą z kolei spod tego szyldu i jedną z najlepszych.

Strategiczne | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Tactics Ogre: The Knight of Lodis (GBA)

producent: Quest

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

7maja2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria Tactics Ogre to jedna z najlepszych oferujących gry z gatunku taktycznych RPG. Tactics Ogre Advance jest czwartą grą z kolei spod tego szyldu i jedną z najlepszych; uważane za najlepszą grę na GBA z tego gatunku – Final Fantasy Tactics – bazuje na osiągnięciach właśnie Tactics Ogre, oferując podobny model zabawy.

Wcielacie się w role Alphonse’a, rycerza Galicji, wysłanego na misje w celu zbadania tajemniczych wydarzeń mających miejsce w imperium Holy Lodis. Stoczycie bardzo dużo walk taktycznych (każda ze stron rusza się na zmianę, ma określoną ilość punktów ruchu i akcji na wykonanie czynności) – to zajmie Wam najwięcej czasu w Tactics Ogre. Sporo czasu zajmie Wam poznawanie wątków fabuły poprzez rozmowy z postaciami – niektóre konwersacje mogą trwać nawet po 10 minut. Jednym z głównych elementów systemu gry są tzw. Emblemy – przedmioty, które w zależności od rodzaju potrafią dodawać nowych mocy, pozwolić postaci zmienić klasę (zmienia się wtedy spora gama statystyk), czy tez zabierają pewne zdolności za złe decyzje, złe czyny, które robisz podczas przygód. Gra ma aż 6 różnych zakończeń.

Do gry można wracać z przyjemnością, dzięki Emblemom i sporej swobodzie zostawionej Graczowi. Doskonałym pomysłem jest możliwość „perswazji” wroga na nasza stronę. W ten sposób możemy np. dołączyć go do drużyny, albo wchodząc w posiadanie jego broni sprzedać ją – jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki (wyrzucając mało przydatna już postać z naszej ekipy) – możliwości jest naprawdę sporo. Grafika stoi na wysokim poziomie, równając się z ta z Final Fantasy Tactics. Gra godna uwagi, wspaniale reprezentującą tak pasujący do GBA gatunek strategicznych RPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Gry podobne do Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Wymagania wiekowe Tactics Ogre: The Knight of Lodis

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel