Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Tactics Ogre: The Knight of Lodis (GBA)
OkładkaTactics Ogre: The Knight of Lodis (GBA)

Tactics Ogre: The Knight of Lodis GBA

Seria Tactics Ogre to jedna z najlepszych oferujących gry z gatunku taktycznych RPG. Tactics Ogre Advance jest czwartą grą z kolei spod tego szyldu i jedną z najlepszych.

Strategiczne | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tactics Ogre: The Knight of Lodis Premiera GBA

7maja2002

producent: Quest wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Golden Sun

Fire Emblem

Final Fantasy Tactics Advance

Seria Tactics Ogre to jedna z najlepszych oferujących gry z gatunku taktycznych RPG. Tactics Ogre Advance jest czwartą grą z kolei spod tego szyldu i jedną z najlepszych; uważane za najlepszą grę na GBA z tego gatunku – Final Fantasy Tactics – bazuje na osiągnięciach właśnie Tactics Ogre, oferując podobny model zabawy.

Wcielacie się w role Alphonse’a, rycerza Galicji, wysłanego na misje w celu zbadania tajemniczych wydarzeń mających miejsce w imperium Holy Lodis. Stoczycie bardzo dużo walk taktycznych (każda ze stron rusza się na zmianę, ma określoną ilość punktów ruchu i akcji na wykonanie czynności) – to zajmie Wam najwięcej czasu w Tactics Ogre. Sporo czasu zajmie Wam poznawanie wątków fabuły poprzez rozmowy z postaciami – niektóre konwersacje mogą trwać nawet po 10 minut. Jednym z głównych elementów systemu gry są tzw. Emblemy – przedmioty, które w zależności od rodzaju potrafią dodawać nowych mocy, pozwolić postaci zmienić klasę (zmienia się wtedy spora gama statystyk), czy tez zabierają pewne zdolności za złe decyzje, złe czyny, które robisz podczas przygód. Gra ma aż 6 różnych zakończeń.

Do gry można wracać z przyjemnością, dzięki Emblemom i sporej swobodzie zostawionej Graczowi. Doskonałym pomysłem jest możliwość „perswazji” wroga na nasza stronę. W ten sposób możemy np. dołączyć go do drużyny, albo wchodząc w posiadanie jego broni sprzedać ją – jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki (wyrzucając mało przydatna już postać z naszej ekipy) – możliwości jest naprawdę sporo. Grafika stoi na wysokim poziomie, równając się z ta z Final Fantasy Tactics. Gra godna uwagi, wspaniale reprezentującą tak pasujący do GBA gatunek strategicznych RPG.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tactics Ogre: The Knight of Lodis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tactics Ogre: The Knight of Lodis Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel