Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2022, 12:04

autor: Adrian Werner

Kultowa marka taktycznych RPG Tactics Ogre powróci

Dzięki rejestracji znaku handlowego dowiedzieliśmy się, że firma Square Enix szykuje powrót klasycznej marki taktycznych RPG-ów Tactics Ogre.

Mamy wyśmienite wieści dla miłośników taktycznych japońskich RPG-ów. Firma Square Enix zarejestrowała znak handlowy Tactics Ogre: Reborn, co sugeruje, że wydawca szykuje się do wskrzeszenia tej klasycznej marki.

  1. Rejestracji dokonano 31 marca, ale fani odkryli to dopiero teraz.
  2. Firma Square Enix na razie oficjalnie nie zapowiedziała tej gry.
  3. Najpewniej jest to ten sam projekt, co „Tactics Ogre Remaster”, o którym wzmianka pojawiła się w słynnym już wycieku z bazy danych GeForce NOW. Wiele ze znajdujących się tam tytułów (np. pecetowa wersja God of War czy remaster Chrono Cross) potem zostało oficjalnie zapowiedzianych.
  4. Możliwe, że gra zostanie wykonana w stylu HD-2D, gdyż Square Enix dało niedawno do zrozumienia, że szykuje więcej produkcji tego typu.

Możemy się więc spodziewać odświeżonej wersji jednej z odsłon cyklu. Gra najpewniej trafi nie tylko na konsole, ale także na PC, gdyż produkcje, które pojawiły się w wycieku danych przeznaczone były właśnie na tę platformę.

Kultowa marka taktycznych RPG Tactics Ogre powróci - ilustracja #1
Od czasu premiery Tactics Ogre: Let Us Cling Together w 2010 roku nie ukazała się żadna nowa odsłona cyklu.

Fani Tactics Ogre od dawna nie dostali nic nowego

Fani Tactics Ogre nie byli ostatnio rozpieszczani. Ostatnią odsłoną marki pozostaje wypuszczone w 2010 roku Tactics Ogre: Let Us Cling Together (na konsolę PSP), które było remakiem drugiej części cyklu, wydanej pierwotnie w 1995 r.

Serię zapoczątkowało 29 lat temu Ogre Battle: The March of the Black Queen na 16-bitową konsolę SNES. Markę opracowało japońskie studio Quest, które w 2002 roku przejęte zostało przez firmę Square Enix.

Tactics Ogre to jedna z najważniejszych marek dla taktycznych jRPG-ów, ale obecnie jest już mocno zapomniana, więc jej powrót powinien zostać doceniony.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej