Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Tactics Ogre: Let Us Cling Together (PSP)
OkładkaTactics Ogre: Let Us Cling Together (PSP)

Tactics Ogre: Let Us Cling Together PSP

Tactics Ogre: Let Us Cling Together na PSP to remake jednej z najpopularniejszych i najznamienitszych gier z gatunku taktycznych RPG, która pierwotnie pojawiła się na Super Nintendo w połowie lat 90.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tactics Ogre: Let Us Cling Together Premiera PSP

11listopada2010

pudełko PL

25marca2011

producent: Square Enix wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tactics Ogre: Let Us Cling Together na PSP jest odświeżoną i uaktualnioną wersją znanego posiadaczom Super Nintendo i pierwszego PlayStation taktycznego japońskiego RPG-a, który spopularyzował gatunek i zbudował schematy, na których później tworzone były inne tytuły w stylu Vandal Hearts czy Final Fantasy Tactics.

Fabuła gry opowiada o konflikcie etnicznym w królestwie Valerii, który pochłonął setki istnień i zburzył spokój krainy na kilkadziesiąt lat. Gracze przejmują rolę młodego chłopca Denima Powella, który zostaje wplątany w misterną intrygę, w której kilkadziesiąt osób walczy o władzę, siłę i pieniądze. Twórcy przygotowali wielowątkową fabułę, na którą bezpośredni wpływ mają liczne podejmowane przez graczy decyzje.

System Tactics Ogre: Let Us Cling Together wyznaczył standardy obecne później w większości taktycznych RPG-ów. Twórcy przygotowali 30 różnych profesji, w których użytkownicy PSP mogą szkolić głównego herosa i drużynę jego kompanów oraz setki elementów wyposażenia pozwalających stworzyć każdemu idealną drużynę. Głównym elementem produkcji są turowe starcia na polach walki, które kamera pokazuje w rzucie izometrycznym.

W porównaniu do pierwotnej wersji z połowy lat 90., edycję na przenośną konsolę Sony cechuje dziesięć nowych profesji, kilkanaście dodatkowych zadań pobocznych, a także nieznane wcześniej umiejętności i czary.

Nad Tactics Ogre: Let Us Cling Together pracowali ludzie związani z pierwszą odsłoną gry, w tym takie nazwiska jak Hiroshi Minagawa, Yasumi Matsuno i Tsubasa Masao. Gra dzięki temu zachowała swój specyficzny styl, który cechuje rysowana grafika, pompatyczna muzyka oraz specyficzne projekty postaci.

Ostatnia modyfikacja 25 stycznia 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.