Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Tactics Ogre: Let Us Cling Together (PSP)

Tactics Ogre: Let Us Cling Together PSP

Tactics Ogre: Let Us Cling Together na PSP to remake jednej z najpopularniejszych i najznamienitszych gier z gatunku taktycznych RPG, która pierwotnie pojawiła się na Super Nintendo w połowie lat 90.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tactics Ogre: Let Us Cling Together (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

11listopada2010

25marca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tactics Ogre: Let Us Cling Together na PSP jest odświeżoną i uaktualnioną wersją znanego posiadaczom Super Nintendo i pierwszego PlayStation taktycznego japońskiego RPG-a, który spopularyzował gatunek i zbudował schematy, na których później tworzone były inne tytuły w stylu Vandal Hearts czy Final Fantasy Tactics.

Fabuła gry opowiada o konflikcie etnicznym w królestwie Valerii, który pochłonął setki istnień i zburzył spokój krainy na kilkadziesiąt lat. Gracze przejmują rolę młodego chłopca Denima Powella, który zostaje wplątany w misterną intrygę, w której kilkadziesiąt osób walczy o władzę, siłę i pieniądze. Twórcy przygotowali wielowątkową fabułę, na którą bezpośredni wpływ mają liczne podejmowane przez graczy decyzje.

System Tactics Ogre: Let Us Cling Together wyznaczył standardy obecne później w większości taktycznych RPG-ów. Twórcy przygotowali 30 różnych profesji, w których użytkownicy PSP mogą szkolić głównego herosa i drużynę jego kompanów oraz setki elementów wyposażenia pozwalających stworzyć każdemu idealną drużynę. Głównym elementem produkcji są turowe starcia na polach walki, które kamera pokazuje w rzucie izometrycznym.

W porównaniu do pierwotnej wersji z połowy lat 90., edycję na przenośną konsolę Sony cechuje dziesięć nowych profesji, kilkanaście dodatkowych zadań pobocznych, a także nieznane wcześniej umiejętności i czary.

Nad Tactics Ogre: Let Us Cling Together pracowali ludzie związani z pierwszą odsłoną gry, w tym takie nazwiska jak Hiroshi Minagawa, Yasumi Matsuno i Tsubasa Masao. Gra dzięki temu zachowała swój specyficzny styl, który cechuje rysowana grafika, pompatyczna muzyka oraz specyficzne projekty postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Klasyfikacja PEGI Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix
Szczegóły na temat nadchodzących gier na PSP od Square Enix

wiadomość8 grudnia 2010

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku posiadacze PSP nie będą zbyt mocno rozpieszczani przez deweloperów. Firma Sony zapewne przygotowuje się do wydania następcy swojej kieszonsolki, poświęcając coraz mniej uwagi sześcioletniej już platformie. Mimo wszystko nie będzie na niej zupełnie brakować nowych tytułów, o czym zapewnia koncern Square Enix.

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Tactics Ogre, Mindjack) 22/11/10
Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Tactics Ogre, Mindjack) 22/11/10

wiadomość22 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o amerykańskiej dacie premiery Tactics Ogre na PSP, europejskim debiucie strzelaniny Mindjack, a także pierwszych dodatkach DLC do Need for Speed: Hot Pursuit. Zapraszamy do lektury.

Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil
Gry na Tokyo Games Show i nowy tytuł twórcy Resident Evil

wiadomość15 września 2010

Kolejne targi przyzwyczaiły nas do faktu, że za każdym razem twórcy starają się zaskoczyć graczy ujawnieniem nowych informacji o planowanych produkcjach. Podobnie miało być w tym roku na odbywających się podczas Tokyo Games Show konferencjach, jednakże w wyniku niedopatrzenia kilkanaście godzin wcześniej w sieci pojawiło się zdjęcie magazynu Famitsu a wraz z nim lista niezapowiedzianych gier.

Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10
Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10

wiadomość23 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery Majin and the Forsaken Kingdom, nowych-starych klasykach firmy SEGA, wznowieniu Tactics Ogre na PSP, czwartym wymiarze Spider-Man: Shattered Dimensions, a także adaptacji filmowej World of Warcraft. Zapraszamy do lektury.