Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Disgaea 2: Dark Hero Days (PSP)

Disgaea 2: Dark Hero Days PSP

Disgaea 2: Dark Hero Days to konwersja gry Disgaea 2, wydanej wcześniej na konsolę PS2. Twórcy przygotowali jednak szereg nowości, z których wymienić należy dodatkowe wątki fabularne, postacie czy przedmioty.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Disgaea 2: Dark Hero Days (PSP)

producent: Nippon Ichi Soft.

wydawca: NIS America

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

26marca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 2: Dark Hero Days to kolejna część popularnej serii gier jRPG, jednakże nie jest ona kontynuacją poprzedniej odsłony zatytułowanej Afternoon of Darkness. Jest ona swego rodzaju ulepszoną konwersją gry Disgaea 2, znanej z “dorosłej” konsoli, PS2.

Twórcy gry nie poszli na przysłowiową łatwiznę i przygotowali szereg nowości dla wielbicieli gatunku, a w szczególności serii Disgaea. Dark Hero Days oferuje całkiem nowe wątki fabularne, a także głównego bohatera. Wśród nowości znalazły się również dodatkowe postacie, umiejętności, przedmioty i zmodyfikowany system bitewny (podobny do znanego z Disgaea 3).

W spokojnym świecie Veldime ludzie rzadko natykali się na potwory, prowadząc raczej sielankowy żywot. Ta sytuacja przestała odpowiadać Lordowi Zenonowi, którzy przeklął Veldime oraz jego mieszkańców. Zaklęcie zamieniło ludzi w potwory, które zaczęły pustoszyć piękny niegdyś kraj. Ostatnia nadzieja to Adell, w którego postać wciela się gracz – jego zadaniem jest pokonanie złego Lorda i przywrócenie spokoju i harmonii w Veldime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disgaea 2: Dark Hero Days

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10

wiadomość2 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

PSP na TGS 2009 - 53 miliony sprzedanych egzemplarzy, Disgaea 2 w Europie, demo MGS: Peace Walker
PSP na TGS 2009 - 53 miliony sprzedanych egzemplarzy, Disgaea 2 w Europie, demo MGS: Peace Walker

wiadomość24 września 2009

Targi Tokyo Game Show 2009 trwają w najlepsze. Jednym z pierwszych ważnych wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję imprezy było wystąpienie Kaza Hirai. W jego trakcie poruszył on kilka ciekawych tematów, m.in. kwestię przenośnej konsoli PSP. Ciekawostki przekazane przez prezesa koncernu Sony Computer Entertainment uzupełniamy kilkoma dodatkowymi informacjami.