Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2010, 14:00

Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

Disgaea

Wydawca NIS zamierza rozwinąć serię Disgaea, kojarzoną do tej pory z połączeniem strategii i RPG. W maju 2010 roku w USA firma wyda produkcję zatytułowaną Disgaea Infinite, która będzie zabawną i wciągającą przygodówką („adventure novel”), opowiadająca historię wielu znanych fanom postaci.

Wipeout – problemy studia

Studio SCE Liverpool, znane niegdyś jako Psygnosis, przechodzi proces restrukturyzacji, w związku z którą kilka projektów zostało wstrzymanych. Podobno zwolniono również połowę pracowników dewelopera. Twórcy zapewniają, że taka sytuacja nie wpłynie na stan oddziału zajmującego się najważniejszymi markami (Wipeout, MotorStorm), więc fani prędkości mogą spać spokojnie.

Komputer z konsol?

Serwis Stars and Stripes donosi, że amerykańskie siły powietrzne planują stworzyć superkomputer z połączenia dwóch tysięcy konsol PlayStation 3. Projekt nosi kosmiczną nazwę 500 TeraFLOPS Heterogeneous Cluster i ma przetwarzać mnóstwo informacji (w tym chociażby symulować zdolność mózgu do rozpoznawania obrazów). Czy to wszystko nie brzmi nieco nierozsądnie?

Batman: Arkham Asylum 2

Niemiecka strona PCGames.de opublikowała rzekomą datę premiery gry Batman: Arkham Asylum 2. Szybko okazało się, że zaprezentowany termin – październik 2010 roku – nie jest prawdziwy, co potwierdziła firma Namco Bandai. Data premiery nie jest jeszcze znana, chociaż Batman na pewno powróci.

Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10 - ilustracja #1

Nowa konsola Segi

Firma Sega zamierza wydać kolejną ze swoich mini-konsol, której zadaniem jest przedstawić graczom klasyczne tytuły wydawcy. Produkt, dostępny zapewnie głownie w Japonii, zostanie wyposażony w kontroler wykrywający ruch, który wykorzystamy w 16 tytułach. W sumie gier na Sega Zone będzie kilkadziesiąt – wśród nich pojawią się takie klasyki jak Golden Axe, Alex Kid, czy Sonic and Knuckles.

'Splosion Man

Xbox Live Arcade ma wybuchową promocję dla posiadaczy złotego konta. Major Nelson ogłosił, że do 7 lutego tego roku gra 'Splosion Man będzie kosztowała jedyne 400 punktów Microsoftu. O czym jest produkcja? Oczywiście o bohaterze, który do wykonania standardowych platformówkowych ruchów wykorzystuje swoją zdolność do wybuchania.

THQ

THQ i Sony Pictures Consumer Products podpisały umowę, dzięki której pierwsza z dwóch firm będzie mogła tworzyć gry na podstawie popularnych programów telewizyjnych Jeopardy (Va banque) i Wheel of Fortune (Koło fortuny). Wydawca ma zamiar skupić się na platformach Wii i DS. Oczywiście możemy tylko pomarzyć o polskich wersjach tytułów z występem Kazimierza Kaczora i Wojciecha Pijanowskiego.

Restart PSP Go?

Wygląda na to, że koncern Sony szykuje wielki powrót PSP Go, czyli wersji popularnej konsoli przenośnej pozbawionej odtwarzacza dysków UMD. Stawiająca na dystrybucję elektroniczną platforma nie cieszy się zbyt duży powodzeniem, stąd niektóre serwisy spekulują, że PSP Go powróci z niższą ceną i lepszą kampanią marketingową. Czy to rzeczywiście czas na kupowanie gier tylko z sieci?

D3 i Despicable Me

D3Publisher zamierza stworzyć grę na podstawie filmu animowanego Despicable Me, który tworzą między innymi autorzy Epoki lodowcowej. Na razie wiemy, że w produkcji zostaną zawarte wszystkie cechy postaci z kinowego ekranu. Gwiazdą będzie oczywiście Gru, wyposażony w mnóstwo broni, gadżetów i pojazdów. Warto dodać, że Gru jest geniuszem zbrodni, który planuje… ukraść księżyc.

Tales of Monkey Island

Nowa przygoda Guybrusha Threepwooda, czyli Tales of Monkey Island, jest już dostępna w całości dla użytkowników Wii. Posiadacze komputerów osobistych mogli poznać zakończenie gry tworzonej przez Telltale Games w grudniu ubiegłego roku. Rozdział zatytułowany Rise of the Pirate God kosztuje tysiąc punktów Wii, czyli około 10 dolarów.

Quantum Theory

Gra Quantum Theory została opóźniona i jej data premiery nie jest obecnie znana. Tytuł, tworzony przez Team Tachyon (Undead Knights), miał pierwotnie wyjść 25 marca tego roku w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Klawiatura SideWinder X4

Firma Microsoft zapowiedziała nową klawiaturę dla graczy, nazwaną SideWinder X4, która została wyposażona w pełny asortyment dodatkowych przycisków i funkcji. Oprócz tego twórcy przekonują, że poradzili sobie ze zjawiskiem „ghostingu”, czyli nie „łapaniu” klawiszy w przypadku jednoczesnego wciskania wielu z nich. Sprzęt będzie dostępny w marcu za około 60 dolarów dla amerykańskich graczy.

Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10 - ilustracja #2

Castlevania: Lords of Shadow

Nowa Castlevania, czyli Lords of Shadow, podobno zapewni nam około 15 godzin zabawy. Tak przynajmniej twierdzi Dave Cox, producent gry, który powiedział także, że w zobaczymy w niej sporo elementów platformówkowych oraz oczywiście dużo walk. Nad tytułem pracuje między innymi Hideo Kojima, więc spodziewamy się też wielominutowych dialogów i epickiego rozwiązania fabuły.

Galeria obrazków

Lost Horizon

Nancy Drew: The Model Mysteries

Galeria filmów

The Settlers 7: Paths to a Kingdom

gry