Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Disgaea 3: Absence of Justice (PS3)

Disgaea 3: Absence of Justice PS3

Produkcja z gatunku jRPG, w której poznajemy oryginalną historię młodego demona pragnącego przejąć tytuł Władcy, należący do jego ojca. Walka została zrealizowana w sposób turowy i wymaga od graczy dobrej strategii.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Disgaea 3: Absence of Justice (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

31stycznia2008

13marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 3: Absence of Justice jest kolejną częścią jRPGa znanego głównie posiadaczom konsol Sony, tym razem stworzonego z myślą o PS3. Podobnie jak pozostałe odsłony serii, gra została przygotowana przez studio Nippon Ichi Soft i charakteryzuje się zakręconą fabułą oraz oryginalnym poczuciem humoru, które szczególnie spodoba się miłośnikom japońskiej kreski, gdyż w trakcie zabawy pojawiają się liczne nawiązania do znanych filmów anime.

Główny bohater Mao, jest synem Władcy demonów i uczniem Nether Institute, czyli akademii, do której uczęszczają te złe istoty. Oczywiście zasady w niej panujące są zupełnie inne niż w zwykłych szkołach - uczniowie nie przychodzący na zajęcia i nie odrabiający zadań domowych uważani są za prymusów, natomiast ci poważnie podchodzący do swoich obowiązków mają naganna opinię w oczach nauczycieli. Największym marzeniem Mao jest prześcignięcie swojego ojca i przejęcie jego tytułu. Pewnego dnia w ręce młodego demona wpada manga opowiadająca historię o Herosie, któremu udało się pokonać demonicznego Władcę. Mao doszedł więc do wniosku, że jeśli pójdzie w ślady bohatera komiksu, będzie w stanie pokonać swojego przodka. Gdy Raspberyl, uczennica uważana z najlepszą w Akademii, dowiaduje się o jego planach, uświadamia sobie, że ich realizacja może zagrozić jej pozycji. Postanawia ona więc namówić starego przyjaciela do porzucenia zamiarów. Konwersacja demonów zostaje podsłuchana przez Almaza posiadającego obecnie tytuł Herosa, który źle zrozumiawszy sens rozmowy wyzywa Mao na pojedynek. Almaz zostaje pokonany. Teraz syn Władcy przywłaszcza sobie tytuł rywala i postanawia kontynuować swoje plany. Z kolei pomału przemieniający się w demona Almaz rusza za nim licząc na to, że zwycięzcy znudzi się w końcu tytuł i odda mu go z powrotem.

Walka w Disgaea 3: Absence of Justice ma typowo taktyczny charakter. Starcia zrealizowane zostały w sposób turowy i odbywają się na planszach podzielonych na kwadratowe pola, po których możemy przemieszczać postacie. Zanim nastanie kolejka przeciwnika, pierwszy ruch muszą wykonać wszyscy członkowie drużyny gracza. Jeżeli w trakcie walki nakażemy swoim bohaterom zaatakować jednego przeciwnika przy pomocy specjalnych ataków, stworzymy potężny combos zadający ogromne obrażenia. Nether Institute pełni w grze rolę bazy, w której możemy uleczyć rany, zakupić nowe przedmioty i przygotować się do kolejnych starć. Chociaż ze względów fabularnych nie możemy stworzyć od podstaw własnej postaci, wpływamy dowolnie na rozwój tych, które przyłączą się do naszej drużyny poprzez przypisanie umiejętności specjalnych - tak zwanych evility - w różny sposób wpływających na skuteczność w walce (na przykład zwiększających zadawane obrażenia).

Oprawa graficzna w Disgaea 3 została praktycznie nie zmieniona w stosunku do poprzednich części - wciąż mamy do czynienia z dwuwymiarowymi sprite'ami, a mangowe postaci wykonane zostały w stylu SD (Super Deformed).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Disgaea 3: Absence of Justice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10

wiadomość2 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

Premiery gier w Polsce (9-15 marca)
Premiery gier w Polsce (9-15 marca)

wiadomość16 marca 2009

Dziesięć nowości, w tym aż cztery przeznaczone na DS-a, ukazało się w ubiegłym tygodniu na polskim rynku gier. Z potencjalnych hitów na sklepowych półkach można było dostrzec m.in. survival horror Resident Evil 5 oraz dodatek do strategii Command & Conquer: Red Alert 3.

Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea
Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea

wiadomość17 lipca 2007

W pierwszych dniach maja przekazaliśmy Wam pogłoski, że w niedługim czasie powinna pojawić się zapowiedź kolejnej odsłony serii Disgaea dedykowanej posiadaczom konsoli PlayStation 3. Dzisiaj już oficjalnie możemy przedstawić Wam pierwsze obrazki prezentujące grę Makai Senki Disgaea 3.

Dead or Alive, Mega Man i Disgaea 3 już niedługo na PlayStation 3?

wiadomość2 maja 2007

Dział plotek magazynu Electronic Gaming Monthly już niejednokrotnie dostarczył nam ciekawych i następnie potwierdzonych wieści. Podobna sytuacja może wystąpić z najświeższą porcją nieoficjalnych wiadomości.