Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka 'Splosion Man (X360)
Okładka'Splosion Man (X360)

'Splosion Man X360

Splosion Man

Przejmujemy kontrolę nad postacią eksplodującego człowieka, przemierzając korytarze laboratoriów, likwidując napotykanych wrogów i unikając przeszkód.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | humorystyczne | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

'Splosion Man Premiera X360

22lipca2009

producent: Twisted Pixel wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 'Splosion Man

Limbo

Kameo: Elements of Power

BattleBlock Theater

'Splosion Man to zwariowana platformówka, za opracowaniem której stoi firma Twisted Pixel Games, a więc autorzy zręcznościówki The Maw. Omawiany produkt przygotowano z myślą o użytkownikach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać tytułowego eksplodującego człowieka, będącego wytworem szalonych umysłów naukowców. Główny bohater musi wydostać się z ogromnego kompleksu badawczego, mszcząc się przy okazji na swych stwórcach. W sumie do pokonania jest około pięćdziesięciu poziomów, rozgrywających się w trzech zróżnicowanych środowiskach.

Opisywany produkt oferuje zbliżony model rozgrywki do wielu klasycznych dwuwymiarowych platformówek. Eksplodujący człowiek przemieszcza się więc w stronę prawej krawędzi ekranu, próbując dotrzeć do przejścia do kolejnej lokacji. Warto zauważyć, że wszystkie główne akcje zakładają inicjowanie eksplozji ciała głównego bohatera. W taki właśnie sposób pozbywamy się przeciwników, wskakujemy na położone półki, a nawet odbijamy się od ścian.

Oprócz wspomnianej wyżej kampanii dla pojedynczego gracza 'Splosion Man ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer. Do wieloosobowych potyczek może przystąpić maksymalnie czterech graczy, a lista trybów obejmuje zarówno kooperację jak i współzawodnictwo. W grze zawarto także wiele bonusowych składników, między innymi obsługę avatarów czy opcję wklejenia zdjęć gracza.

Otoczenie jest bogate w detale, eksplozjom towarzyszą dodatkowe efekty specjalne, a kamera często zmienia swoje położenie. Na warstwę dźwiękową składa się przede wszystkim profesjonalna oprawa muzyczna przygotowana we współpracy z dwoma cenionymi kompozytorami – Joshuą R. Mosely’em i Johnem DeBordem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 'Splosion Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

'Splosion Man Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live