Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka 'Splosion Man (X360)

'Splosion Man X360

Splosion Man

Przejmujemy kontrolę nad postacią eksplodującego człowieka, przemierzając korytarze laboratoriów, likwidując napotykanych wrogów i unikając przeszkód.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | humorystyczne | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka 'Splosion Man (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

22lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

'Splosion Man to zwariowana platformówka, za opracowaniem której stoi firma Twisted Pixel Games, a więc autorzy zręcznościówki The Maw. Omawiany produkt przygotowano z myślą o użytkownikach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać tytułowego eksplodującego człowieka, będącego wytworem szalonych umysłów naukowców. Główny bohater musi wydostać się z ogromnego kompleksu badawczego, mszcząc się przy okazji na swych stwórcach. W sumie do pokonania jest około pięćdziesięciu poziomów, rozgrywających się w trzech zróżnicowanych środowiskach.

Opisywany produkt oferuje zbliżony model rozgrywki do wielu klasycznych dwuwymiarowych platformówek. Eksplodujący człowiek przemieszcza się więc w stronę prawej krawędzi ekranu, próbując dotrzeć do przejścia do kolejnej lokacji. Warto zauważyć, że wszystkie główne akcje zakładają inicjowanie eksplozji ciała głównego bohatera. W taki właśnie sposób pozbywamy się przeciwników, wskakujemy na położone półki, a nawet odbijamy się od ścian.

Oprócz wspomnianej wyżej kampanii dla pojedynczego gracza 'Splosion Man ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer. Do wieloosobowych potyczek może przystąpić maksymalnie czterech graczy, a lista trybów obejmuje zarówno kooperację jak i współzawodnictwo. W grze zawarto także wiele bonusowych składników, między innymi obsługę avatarów czy opcję wklejenia zdjęć gracza.

Otoczenie jest bogate w detale, eksplozjom towarzyszą dodatkowe efekty specjalne, a kamera często zmienia swoje położenie. Na warstwę dźwiękową składa się przede wszystkim profesjonalna oprawa muzyczna przygotowana we współpracy z dwoma cenionymi kompozytorami – Joshuą R. Mosely’em i Johnem DeBordem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do 'Splosion Man

Klasyfikacja PEGI 'Splosion Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe 'Splosion Man

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man
Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man

wiadomość12 października 2011

Firma Microsoft Studios ogłosiła przejęcie studia Twisted Pixel, znanego z takich produkcji jak The Maw czy 'Splosion Man.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Final Fantasy XIII-2, Crackdown 3) 13/01/11
Wieści ze świata (Mortal Kombat, Final Fantasy XIII-2, Crackdown 3) 13/01/11

wiadomość13 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym logo firmy THQ, kolejnych produkcjach Ruffian Games i Cryptic Studios, problemach Planet Moon Studios, a także jawnej kradzieży w wykonaniu firmy Capcom. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10

wiadomość2 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Wakacyjna promocja na Xbox Live Arcade sporym sukcesem
Wakacyjna promocja na Xbox Live Arcade sporym sukcesem

wiadomość23 września 2009

Firma Microsoft ogłosiła, że wakacyjna promocja nieco mniejszych produkcji, dostępnych w dystrybucji elektronicznej w ramach Xbox Live Arcade, zakończyła się sukcesem. Przedsięwzięcie wygenerowało sprzedaż lepszą o 200% w porównaniu z edycją ubiegłoroczną. Dobre wyniki zapewnił przede wszystkim Shadow Complex, wspierany przez Marvel vs Capcom 2 i Trials HD.