Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2011, 12:53

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Final Fantasy XIII-2, Crackdown 3) 13/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym logo firmy THQ, kolejnych produkcjach Ruffian Games i Cryptic Studios, problemach Planet Moon Studios, a także jawnej kradzieży w wykonaniu firmy Capcom. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym logo firmy THQ, kolejnych produkcjach Ruffian Games i Cryptic Studios, problemach Planet Moon Studios, a także jawnej kradzieży w wykonaniu firmy Capcom. Zapraszamy do lektury.

THQ

Podczas prezentacji tegorocznego planu wydawniczego, zorganizowanej w Nowym Jorku, firma THQ ujawniła oficjalnie swoje nowe logo (diametralnie różniące się od dotychczasowego). Zamieszczamy je poniżej:

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Final Fantasy XIII-2, Crackdown 3) 13/01/11 - ilustracja #1

Ruffian Games

Twórcy Crackdown 2Ruffian Gamesposzukują pracowników, którzy mogliby dołączyć do zespołów pracujących nad kilkoma niezapowiedzianymi grami studia. Zachodnie media spekulują, że jedną z nich może być Crackdown 3. Czekamy na konkrety.

Mortal Kombat

Serwis VG247.com donosi, że grafik Patrick Delmastro od marca 2009 roku pracował nad Mortal Kombat HD Arcade Kollection – kolekcją starszych gier z serii Mortal Kombat, przeznaczoną dla użytkowników PlayStation 3. Taka informacja widniała przez pewien czas na jego prywatnej stronie internetowej (niestety, wpis został już zmieniony). Nie jest to oczywiście pierwsza sugestia na temat takowego zestawu.

Cryptic

Szefostwo Cryptic (Champions Online, Star Trek Online, Neverwinter) uruchomiło nową wersję oficjalnej strony internetowej studia, za pośrednictwem której przekazywać będzie informacje na temat swoich kolejnych posunięć oraz produktów. Wynika z niej, że producent gier MMO pracuje aktualnie zupełnie nową, sekretną pozycją z tego gatunku. Jej wydawcą będzie firma Atari. Niestety nie znamy większej liczby szczegółów.

Planet Moon Studios

Planet Moon Studios – producent takich marek, jak Giants: Citizen Kabuto oraz Armed & Dangerous – ma poważne kłopoty finansowe. Ich źródłem są inwestorzy, których zarząd studia planuje pozwać za brak odpowiedzialności w kontekście zarządzania kapitałem. Niestety, z uwagi na brak funduszy Planet Moon Studios musiało zwolnić 37 pracowników, którzy znaleźli już jednak zatrudnienie w firmie BigPoint.

Square Enix

Serwis superannuation dotarł do informacji, z których wynika, że firma Square Enix zdecydowała się na wykupienie domeny FinalFantasy13-2game.com. Internauci sugerują – nie bezpodstawnie – że może się ona odnosić do bezpośredniej kontynuacji Final Fantasy XIII, jaka być może zostanie zapowiedziana w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji Japończyków. Podobny przypadek mieliśmy już przy okazji FFX, kiedy to dwa lata po przygodach Tidusa na rynek trafił sequel w postaci Final Fantasy X-2.

‘Splosion Man

Michael Wilford, prezesa niezależnego studia Twisted Pixel, twierdzi, że firma Capcom ukradła pomysł wykorzystany w jego grze ‘Splosion Man (Xbox 360 – premiera w lipcu 2009 roku) i stworzyła na jego podstawie niewielką produkcję o tytule MaXplosion (wydaną przed kilkoma dniami na iPhone’a i iPod Touch). Wilford nie zamierza jednak pozywać japońskiej firmy. Prezes Twisted Pixel mówi, że jego studio jest zbyt małe żeby sądzić się z takim gigantem jak Capcom. Poza tym japoński producent stworzył Mega Mana, do którego Wilford i spółka czują ogromny sentyment. Twórca stworzy jednak grę na iPhone’a, za sprawą której pokaże Capcom, że kłamstwo nie popłaca. Szczegóły na jej temat poznamy wkrótce.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Final Fantasy XIII-2, Crackdown 3) 13/01/11 - ilustracja #2

‘Splosion Man

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Faery: Legends of Avalon

Project Blackout

Swarm PS3

Swarm X360

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Facepalm - IDKFA video magazyn

Pamiętaj o Dead Space Gramy!

Test Drive Unlimited 2 - Z dziennika dewelopera #2 (PC)

gry