Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2010, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne?

Odświeżone wydania znanych gier robią się coraz bardziej popularne – szczególnie jeśli mamy do czynienia z przeniesieniem najbardziej cenionych serii i dostosowaniem ich do najnowszych standardów. Tym razem wygląda na to, że ciekawa oferta szykuje się dla fanów przygód Księcia Persji oraz cyklu Mortal Kombat.

Odświeżone wydania znanych gier robią się coraz bardziej popularne – szczególnie jeśli mamy do czynienia z przeniesieniem najbardziej cenionych serii i dostosowaniem ich do najnowszych standardów. Tym razem wygląda na to, że ciekawa oferta szykuje się dla fanów przygód Księcia Persji oraz cyklu Mortal Kombat.

Francuski serwis Jeux Video zamieścił na swoich łamach okładki pozycji kryjących się pod wiele mówiącymi tytułami – Prince of Persia Trilogy 3D oraz Mortal Kombat HD Arcade Kollection. Pierwsza z nich miałaby zawierać w sobie trzy odsłony serii Prince of Persia znane z poprzedniej generacji konsol i komputerów PC (Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony). W skład drugiej kolekcji wchodziłaby pierwsza odsłona Mortal Kombat, Mortal Kombat 2 oraz Ultimate Mortal Kombat 3.

Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne? - ilustracja #1

Wygląd okładek wskazuje na to, że wspomniane zestawy zmierzają na PlayStation 3, a oprawa graficzna zostałaby oczywiście podciągnięta do rozdzielczości HD. Posiadacze nowoczesnych telewizorów powinni ucieszyć się również na wieść, że wszystkie produkcje otrzymałyby obsługę technologii 3D. Co więcej, podano nawet europejskie daty premiery obu kolekcji – Prince of Persia Trilogy 3D widnieje z terminem wyznaczonym na 4 listopada (sugerowana wartość to 40€, czyli ok. 160 złotych), podczas gdy Mortal Kombat HD Arcade Collection trafiłaby na rynek 18 listopada w cenie 30€ (ok. 120 złotych).

Już jakiś czas temu dochodziły nas głosy o zbliżającej się kompilacji składającej się z pierwszych odsłon „smoczej serii”. Podobnie zresztą było z trylogią Prince of Persia, kiedy francuski oddział sklepu Amazon zamieścił nawet odpowiednią kartę produktu na swoich łamach. Wszystko wskazuje więc na to, że w tych pogłoskach kryje się trochę prawdy, choć trudno uwierzyć, że oba zestawy pojawią się na rynku jeszcze w tym roku, skoro nikt ich jeszcze oficjalnie nie zapowiedział.

Co więcej, redaktorzy Jeux Video donoszą również o zbliżających się trylogiach Raymana, Splinter Cell oraz gier z nazwiskiem Toma Clancy’ego w tytule (Ghost Recon, Splinter Cell oraz Rainbow Six). Wszystkie miałyby trafić do Europy równocześnie 4 listopada za 40€, co wskazywałoby na to, że wydająca te tytuły firma Ubisoft zamierza mocno zaatakować rynek wszelkich reedycji.

Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne? - ilustracja #2
Czy Rayman również doczeka się reedycji w HD?

Moda na podobne kolekcje rozpoczęła się od wydania w zeszłym roku God of War Collection, zawierającego dwie gry z Kratosem w roli głównej. Jakiś czas później firma Sony zdradziła plany wydania The Sly Collection (premiera w listopadzie), a od kilkunastu dni wiemy również, że w przyszłym roku swojej premiery doczeka się Team ICO Collection. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej słyszy się o kolejnych kompilacjach, gdyż najwyraźniej rośnie zapotrzebowanie na tego typu oferty.

Co ciekawe, do tej pory o podobnych zestawach mówiło się tylko w kontekście wersji na PlayStation 3, podczas gdy posiadacze Xboksa 360 czy komputerów PC są w tej kwestii ignorowani. Być może spory wpływ na ten fakt ma ograniczona pojemność płyty DVD, gdzie ciężko byłoby zmieścić kilka rozbudowanych produkcji. Dużo bardziej pojemne dyski Blu-ray obsługiwane przez konsolę Sony nie mają już takiego problemu i może to być główny powód, dla którego to właśnie ten system jest w pewnym sensie faworyzowany.