Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Team ICO Collection (PS3)

Team ICO Collection PS3

Team ICO Collection jest kompilacją gier studia Team ICO, wydanych wcześniej na konsolę PlayStation 2. W pakiecie znalazły się Ico i Shadow of Colossus.

Przygodowe | TPP | fantasy | pakiet | reedycje/remastery/remaki | obraz w 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Team ICO Collection (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

22września2011

30września2011

pudełko PL

Team ICO Collection to unikalny zestaw składający się z dwóch klasycznych i uznanych produkcji o tytułach Ico oraz Shadow of the Colossus, które zaprojektował oryginalnie w 2001 oraz 2005 roku zespół dowodzony przez Fumito Uedę oraz Kenjiego Kaido. Obie pozycje powracają na PlayStation 3 w usprawnionych wersjach, cechujących się m.in. podrasowaną oprawą audiowizualną.

Ico to gra przygodowa z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Jej tytułowym bohaterem jest Ico, rogaty chłopiec uwięziony z powodu odmiennych genów i cech na terenie monumentalnego zamczyska. Spotyka tam zamkniętą w klatce dziewczynę o imieniu Yorda, wraz z którą podejmuje próbę ucieczki.

W Ico elementem dominującym i wzbudzającym najwięcej emocji jest odpowiedzialność za bezbronną dziewczynę o wyglądzie ducha, atakowaną zewsząd przez mroczne cienie porywające ją do alternatywnego świata. Słynna już więź pomiędzy Ico a jego podopieczną – zobrazowana poprzez banalne trzymanie za rękę – uczy, że świat jest pełen niebezpieczeństw, które czekają na okiełznanie, by osoby słabe i bezbronne nie musiały z ich powodu cierpieć.

Shadow of the Colossus to odrębny tytuł, choć stylistycznie utrzymany w konwencji Ico. Tym razem bohaterem gry uczyniono meżczyznę, który musi stawić czoła rozsianym po świecie tytułowym kolosom, by odzyskać duszę dla swej ukochanej.

W Shadow of the Colossus mamy do czynienia z historią czysto miłosną, przedstawioną w niezwykle wyszukany sposób. Trafiamy w niej do odizolowanej krainy, w której rytm życia wyznacza szesnaście kolosów – potężnych mitycznych stworów, których unicestwienie może otworzyć drogę do zmartwychwstania.

Produkcja zachwyca dopieszczonym światem, cechującym się olbrzymimi przestrzeniami, przemierzanymi przez bohatera na grzbiecie oddanego wierzchowca o imieniu Argo. SotC wzbudza przy tym ambiwalentne uczucia, towarzyszące pojedynkom z kolosami. Mimo że są one potężne, to w gruncie rzeczy gracz uczestniczy w walce z absolutnie bezbronnymi istotami – powolnymi, ociężałymi, czekającymi na swój koniec, co wyraża ich smutny, gasnący ze śmiertelnym ciosem wzrok.

Twórcy nie tylko poprawili oprawę graficzną obu tytułów (działa ona w rozdzielczośći 720p), ale również płynność animacji (stabilne 30 klatek na sekundę w obu produkcjach) Dodatkowo posiadacze telewizorów 3D mogą uruchomić obie pozycje z wykorzystaniem owej technologii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Team ICO Collection

12+

Wieści ze świata (Hitman: Rozgrzeszenie, Ico, LittleBigPlanet) 4/9/12
Wieści ze świata (Hitman: Rozgrzeszenie, Ico, LittleBigPlanet) 4/9/12

wiadomość4 września 2012

Dziś piszemy m.in. o trybie Purist Mode w grze Hitman: Rozgrzeszenie, łatce wprowadzającej usługę Remote Play w Ico, a także osiągnięciu statusu gold przez LittleBigPlanet w wersji na PlayStation Vita. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bardzo udany debiut gry Dark Souls na japońskim rynku
Bardzo udany debiut gry Dark Souls na japońskim rynku

wiadomość30 września 2011

Gra Dark Souls zajęła w Japonii pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się produkcji ubiegłego tygodnia. Udało jej się znacznie wyprzedzić między innymi zestaw Team ICO Collection oraz Gears of War 3.

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, ICO, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4 HD) 21/09/11

wiadomość21 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Resident Evil 4 HD, dodatkach do The ICO & Shadow of the Colossus Collection, aktualizacji firmware PlayStation 3, dacie debiutu Orcs Must Die!, ułatwianiu Ninja Gaiden 3, a także nowej grze twórców God of War. Zapraszamy do lektury.

Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11

wiadomość7 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, sukcesie PSP i Move, wznowieniach Close Combat oraz Leisure Suit Larry, konwersji LIMBO na PC, terminie premiery Team ICO Collection, a także nowym Star Treku na PS3. Zapraszamy do lektury.

The Last Guardian i Team ICO Collection opóźnione

wiadomość20 kwietnia 2011

Mamy złe wieści dla fanów jednego z najambitniejszych deweloperów na świecie – Team Ico. Szef studia i wizjonerski twórca Fumito Ueda, poinformował, że jego gry zaliczą opóźnienie. Dotyczy to zarówno nowego The Last Guardian, jak i pakietu Team ICO Collection, w skład którego wejdą odświeżone wersje kultowych Ico i Shadow of the Colossus.