Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Team ICO Collection (PS3)
OkładkaTeam ICO Collection (PS3)

Team ICO Collection PS3

Team ICO Collection jest kompilacją gier studia Team ICO, wydanych wcześniej na konsolę PlayStation 2. W pakiecie znalazły się Ico i Shadow of Colossus.

Przygodowe | TPP | fantasy | pakiet | reedycje/remastery/remaki | obraz w 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Team ICO Collection Premiera PS3

22września2011

pudełko PL

30września2011

Team ICO Collection to unikalny zestaw składający się z dwóch klasycznych i uznanych produkcji o tytułach Ico oraz Shadow of the Colossus, które zaprojektował oryginalnie w 2001 oraz 2005 roku zespół dowodzony przez Fumito Uedę oraz Kenjiego Kaido. Obie pozycje powracają na PlayStation 3 w usprawnionych wersjach, cechujących się m.in. podrasowaną oprawą audiowizualną.

Ico to gra przygodowa z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Jej tytułowym bohaterem jest Ico, rogaty chłopiec uwięziony z powodu odmiennych genów i cech na terenie monumentalnego zamczyska. Spotyka tam zamkniętą w klatce dziewczynę o imieniu Yorda, wraz z którą podejmuje próbę ucieczki.

W Ico elementem dominującym i wzbudzającym najwięcej emocji jest odpowiedzialność za bezbronną dziewczynę o wyglądzie ducha, atakowaną zewsząd przez mroczne cienie porywające ją do alternatywnego świata. Słynna już więź pomiędzy Ico a jego podopieczną – zobrazowana poprzez banalne trzymanie za rękę – uczy, że świat jest pełen niebezpieczeństw, które czekają na okiełznanie, by osoby słabe i bezbronne nie musiały z ich powodu cierpieć.

Shadow of the Colossus to odrębny tytuł, choć stylistycznie utrzymany w konwencji Ico. Tym razem bohaterem gry uczyniono meżczyznę, który musi stawić czoła rozsianym po świecie tytułowym kolosom, by odzyskać duszę dla swej ukochanej.

W Shadow of the Colossus mamy do czynienia z historią czysto miłosną, przedstawioną w niezwykle wyszukany sposób. Trafiamy w niej do odizolowanej krainy, w której rytm życia wyznacza szesnaście kolosów – potężnych mitycznych stworów, których unicestwienie może otworzyć drogę do zmartwychwstania.

Produkcja zachwyca dopieszczonym światem, cechującym się olbrzymimi przestrzeniami, przemierzanymi przez bohatera na grzbiecie oddanego wierzchowca o imieniu Argo. SotC wzbudza przy tym ambiwalentne uczucia, towarzyszące pojedynkom z kolosami. Mimo że są one potężne, to w gruncie rzeczy gracz uczestniczy w walce z absolutnie bezbronnymi istotami – powolnymi, ociężałymi, czekającymi na swój koniec, co wyraża ich smutny, gasnący ze śmiertelnym ciosem wzrok.

Twórcy nie tylko poprawili oprawę graficzną obu tytułów (działa ona w rozdzielczośći 720p), ale również płynność animacji (stabilne 30 klatek na sekundę w obu produkcjach) Dodatkowo posiadacze telewizorów 3D mogą uruchomić obie pozycje z wykorzystaniem owej technologii.

Ostatnia modyfikacja 30 września 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Team ICO Collection: 12+