Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2011, 14:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, ICO, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4 HD) 21/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Resident Evil 4 HD, dodatkach do The ICO & Shadow of the Colossus Collection, aktualizacji firmware PlayStation 3, dacie debiutu Orcs Must Die!, ułatwianiu Ninja Gaiden 3, a także nowej grze twórców God of War. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Resident Evil 4 HD, dodatkach do The ICO & Shadow of the Colossus Collection, aktualizacji firmware PlayStation 3, dacie debiutu Orcs Must Die!, ułatwianiu Ninja Gaiden 3, a także nowej grze twórców God of War. Zapraszamy do lektury.

iBomber Defense

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra iBomber Defense. Produkcję autorstwa Cobra Mobile możecie aktualnie nabyć za kwotę 1,99 euro, czyli ok. 9 zł (o 50% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Resident Evil 4 HD

Do grona Gier na żądanie Xbox Live dołączyła gra Resident Evil 4 HD w cenie 70 złotych – usprawniona wersja bestsellerowego survival horroru, oferująca oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości oraz wszystkie dodatki znane z poprzednich edycji. Produkcja firmy Capcom pojawi się w ofercie europejskiego PlayStation Network dzisiaj popołudniu.

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, ICO, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4 HD) 21/09/11 - ilustracja #1

The Unstoppable Gorg

Futuremark Games Studios rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do beta testów pecetowej wersji gry strategicznej typu tower defense The Unstoppable Gorg (wyjdzie też na X360 i iPada). Do grona kandydatów możecie dołączyć za pośrednictwem oficjalnego forum dyskusyjnego lub strony gry na Facebooku. Beta przybierze klasyczną formę – autorzy będą liczyć na sprawozdania graczy oraz informowanie o wykrytych błędach. Termin jej rozpoczęcia nie jest jeszcze znany (gra ma się ukazać pod koniec roku).

The ICO & Shadow of the Colossus Collection

Premiera The ICO & Shadow of the Colossus Collection na PlayStation 3 zbliża się wielkimi krokami (to już w przyszłym tygodniu). Firma Sony postanowiła podgrzać atmosferę wokół tego wydarzenia informując, że w zestawie znajdą się nie tylko dwie kultowe gry studia Team ICO (z usprawnioną oprawą audiowizualną), ale również szereg dodatków. Na jednej z płyt zawarty zostanie materiał prezentujący wczesną wersję NICO – drugiej, prototypowej produkcji dewelopera (pomysł na nią wyewoluował w końcu w Shadow of the Colossus), a także rozmowy z projektantami Fumito Uedą, Kenji Kaido i Junichi Hosono. Nie tylko omówią oni swoje dotychczasowe dzieła, ale również zaprezentują nowy fragment z The Last Guardian, trzeciej gry Team ICO, dedykowanej PS3. Po szczegóły i zapowiedź materiałów zapraszamy na oficjalny blog PlayStation.

PlayStation Vita

Serwis Siliconera donosi, powołując się na oficjalną japońską stronę PlayStation Vita, że nowa konsola przenośna firmy Sony będzie współpracować w trybie multipayer (ad hoc) ze swoją poprzedniczką, PSP. Taką opcję mają zapewniać kompatybilne z Vitą gry z PSP ściągane z PlayStation Store. Podobno Sony szuka rozwiązania, dzięki któremu posiadacze tytułów na nośniku fizycznym (UMD) mogliby pobrać na swoją Vitę ich cyfrowe wersje.

PlayStation 3

Firma Sony udostępniła nową aktualizację systemu operacyjnego konsoli PlayStation 3. Wersja 3.72 zapewnia większą stabilność podczas używania oprogramowania oraz korzystanie z funkcji sieciowych.

Orcs Must Die!

Studio Robot Entertainment ujawniło datę premiery gry Orcs Must Die! – połączenia zręcznościówki i RTS-a utrzymanego w realiach fantasy. Produkcja trafi do oferty Xbox Live Arcade 5 października, a w ofercie platformy Steam zagości tydzień później. W Orcs Must Die! będziemy odpierać kolejne fale atakujących orków. Rozgrywka ma przypominać typowych przedstawicieli gatunku tower defense, z tą różnicą, że gracz będzie mógł kontrolować pojedyncze jednostki.

Ninja Gaiden 3

Ułatwiania Ninja Gaiden 3 ciąg dalszy. Studio Team Ninja robi wszystko, by trafić z nowymi przygodami Ryu Hayabusy do szerszego grona odbiorców. Po implementacji PlayStation Move w wersji na PS3, przyszła pora na ujawnienie specjalnego poziomu trudności Hero Mode dla całkowitych nowicjuszy. Zapewni on automatyczny blok i odskok, pozwalające uniknąć większości normalnych ataków wyprowadzanych przez przeciwników. Ninja Gaiden 3 ukaże się w przyszłym roku na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, ICO, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4 HD) 21/09/11 - ilustracja #2

Smash Bros. Universe

Niewykluczone, że z myślą o Wii U powstaje nowa odsłona serii bijatyk Smash Bros. z bohaterami gier firmy Nintendo w rolach głównych. Sugeruje to opublikowany w sieci, wewnętrzny dokument japońskiego wydawcy, przedstawiony przez serwis 1UP. Produkcja miałaby ukazać się pod tytułem Smash Bros. Universe.

Sony Santa Monica

Studio Sony Santa Monica, znane z serii God of War, pracuje nad nową, niezapowiedzianą dotąd marką. Sugeruje to ogłoszenie o pracę, zamieszczone na łamach serwisu Gamasutra. Czytamy w nim, że grę cechować będzie otwarta struktura świata. Plotkuje się, że może tu chodzić o tajemniczy tytuł wykorzystujący kontroler PlayStation Move. Niedawno informowaliśmy, że grę dla Sony Santa Monica tworzy polski zespół Plastic.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

iBomber Defense

Lord of Apocalypse

Tekken 3D: Prime Edition

Elevator Action Deluxe

The War of the Worlds

Sonic Generations

Resident Evil 4 HD

Gears of War 3

Cities XL 2012

Ben 10: Galactic Racing

Batman: Arkham City

DarkFall Online

Owlboy

Asphalt Injection (PS Vita)

Yosumin!

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Deep Black - gameplay #1

Ace Combat: Assault Horizon - TGS 2011

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 - TGS 2011 #2

Resident Evil: Revelations - TGS 2011 #2

Resident Evil 4 HD - zwiastun na premierę

NASCAR Unleashed - trailer #1

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Impact - TGS 2011

Final Fantasy XIII-2 - TGS 2011 - Xbox 360

Final Fantasy XIII-2 - TGS 2011 - PS3

Stellar Impact - gameplay #1

RollerCoaster Tycoon 3D - trailer #1

One Piece Unlimited Cruise SP - trailer #1

The Blackwell Deception - trailer #1

Gears of War 3 - Horda Gramy!

Gears of War 3 - Bestia Gramy!

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.