Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Elevator Action Deluxe (PS3)

Elevator Action Deluxe PS3

Remake gry Elevator Action, klasycznej dwuwymiarowej platformówki z lat 80-tych. Gracz wciela się w szpiega, którego zdaniem jest zdobycie tajnych dokumentów ukrytych w wieżowcu.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Elevator Action Deluxe (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

30sierpnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elevator Action Deluxe to nowa wersja klasycznej i bardzo popularnej gry arcade pod tytułem Elevator Action, która powstała dzięki japońskiej firmie Taito i zadebiutowała w salonach gier w 1983 roku. Za powstanie reedycji tytułu odpowiada Square-Enix. Twórcy zadbali o to, by wszystkie elementy znane z oryginału pozostały bez większych zmian. Gra jest więc nadal dwuwymiarową platformówką, którą wzbogaconą jedynie o nowoczesną oprawę audiowizualną.

Gracze wcielają się w tajnego agenta, którego zadaniem jest infiltracja dużego i wielopiętrowego budynku, strzeżonego przez uzbrojonych przestępców. Zaczynamy od najwyższego piętra i schodząc coraz niżej poszukujemy tajnych dokumentów ukrytych za czerwonymi drzwiami, które znajdziemy na niektórych poziomach. Zza niebieskich drzwi, rozmieszczonych w najważniejszych punktach planszy, wyłaniają się strażnicy, przed którymi możemy uciec korzystając z wind wieżowca. Kiedy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, nie jesteśmy jednak całkiem bezbronni. W naszym arsenale mogą znaleźć się bomby i rożnego rodzaju broń palna. W najgorszym wypadku bohater może użyć też pięści.

Gra posiada tryb multiplayer, ale jest on dostępny jedynie w trybie offline, autorzy nie przewidzieli bowiem rozgrywek sieciowych. Jeżeli brakuje nam możliwości rywalizacji z graczami z całego świata, zawsze możemy skorzystać z internetowych tablic najlepszych wyników i porównać swoje osiągnięcia z innymi posiadaczami Playstation 3.

Oprawa tytułu jest wyjątkowo prosta. Zarówno trójmiarowe modele postaci jak i lokacje nie grzeszą liczbą nadmiernych detali czy zastosowaniem zaawansowanych efektów graficznych. Jeżeli muzyka jaką słyszymy w grze nie przypadnie nam do gustu, zawsze możemy podmienić ją na własne utwory, przechowywane na dysku Playstation 3. Co ciekawe, fani Elevator Action mogą zagrać w jego pierwotną wersje, którą otrzymamy wraz z grą jako dodatek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Elevator Action Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Elevator Action Deluxe

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network