Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka iBomber Defense (PC)
OkładkaiBomber Defense (PC)

iBomber Defense PC

Gra z gatunku tower defense osadzona w klimatach II wojny światowej. Budujemy wieżyczki obronne i staramy się za wszelką cenę powstrzymać atak wojsk nieprzyjaciela dążącego do zniszczenia głównej bazy gracza.

Strategiczne | II wojna światowa | tower defense | indie

iBomber Defense Premiera PC

26maja2011

producent: Cobra Mobile wydawca: Chillingo LTD Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

iBomber Defense stanowi wariację na temat gatunku tower defense. Gracz wciela się w rolę dowódcy wojsk alianckich lub sił Osi i rozstawiając na kolejnych planszach wieżyczki próbuje zatrzymać armię przeciwnika, która usiłuje dostać się do jego kwatery głównej. Gdy określonej liczbie wrogich żołnierzy uda się tego dokonać, to bitwa kończy się porażką. W sumie kampania obejmuje 22 misje rozgrywające się na terenie zarówno Europy, jak i Afryki Północnej.

Nasze środki obronne obejmują m.in. ciężkie karabiny maszynowe, działa, artylerię przeciwlotniczą, czy nawet sabotaż powodujący spowolnienie nieprzyjaciela. Z kolei wrogie wojska składają się z piechoty, pojazdów wojskowych, myśliwców oraz bombowców i nadchodzą w falach.

W przeciwieństwie do większości tytułów z tego gatunku, żołnierze przeciwnika nie są bezbronni i potrafią niszczyć budynki gracza. W związku z tym niezbędne jest ciągłe dbanie o ich stan i naprawianie powstałych uszkodzeń. Istnieje również możliwość ich usprawnienia, dzięki czemu poprawia się zasięg oraz siła rażenia zainstalowanej w nich broni. W celu odblokowania tej funkcji niezbędne jest wykorzystanie punktów zwycięstwa, które otrzymujemy za osiągnięcie dodatkowych celów, np. niedopuszczenie ani jednego przeciwnika do kwatery głównej.

W trakcie wykonywania misji możemy co kilka fal skorzystać z opcji cofnięcia czasu, która pozwala na powtórzenie trudnego momentu. Ciekawym elementem rozgrywki jest także występowanie kontrataków wroga. Po ukończeniu zadania gracz staje przed szansą powrócenia na poprzednią, nieco już zmodyfikowaną planszę, gdzie w wyniku nalotu bombowego zniszczeniu uległo część wieżyczek, a także pojawiły się nowe ścieżki, które wykorzystują żołnierze wroga. W znacznym stopniu urozmaica to zabawę.

Pod względem grafiki gra iBomber Defense prezentuje się przyzwoicie. Pole bitwy ukazano z lotu ptaka. Duże, czytelne ekrany menu i widoczne w trakcie rozgrywki ikony poszczególnych rodzajów broni znacznie ułatwiają zabawę. Zmaganiom towarzyszą przede wszystkim odgłosy wybuchów. Muzyka pojawia się sporadycznie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe iBomber Defense: Odpowiednia dla każdego wieku.