Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PC
Okładka The Unstoppable Gorg (X360)

The Unstoppable Gorg

The Unstoppable Gorg to przygotowana przez studio deweloperskie firmy Futuremark strategia typu "tower defense". Akcja gry osadzona została w roku 1951. Gracz wciela się w rolę obrońcy Ziemi i całego Układu Słonecznego przed atakiem kosmitów.

Strategiczne | tower defense | indie

Okładka The Unstoppable Gorg (X360)

producent: Futuremark

wydawca: Futuremark

Strona oficjalna

data premiery gry:

19sty2012

PC X360

Unstoppable Gorg to gra z gatunku tower defense, która z pewnością trafi w gusta wszystkich fanów filmów science-fiction z lat 40. i 50. ubiegłego stulecia. Jej twórcami jest firma Futuremark znana przede wszystkim z programu do testowania kart graficznych 3DMark. Akcja tytułu przenosi nas do roku 1951. Astronomowie po długich latach poszukiwań odkryli mityczną planetę X, jak się okazało zlokalizowaną niedaleko za orbitą Neptuna. Ku zaskoczeniu ziemskiej cywilizacji ciało niebieskie okazało się zamieszkane przez nieznaną cywilizację. Próba nawiązania kontaktu zakończyła się jednak niepowodzeniem – w odpowiedzi kosmici wysłali tysiące latających talerzy w kierunku Ziemi z rozkazem natychmiastowego podboju.

Naszym zadaniem jest obrona Układu Słonecznego przed zmasowaną inwazją wrogiej Ziemianom obcej cywilizacji. Do naszej dyspozycji oddano specjalne obronne satelity, które musimy w strategiczny sposób rozlokowywać na bliskich Ziemi planetach, księżycach i asteroidach. W przeciwieństwie do całej reszty klasycznych produkcji z gatunku tower defense tutaj fakt, że akcja gry dzieje się w przestrzeni kosmicznej, pozwala nam przemieszczać już raz ulokowane satelity. Pomimo prostych mechanizmów rozgrywki produkcja pozwala wykazać się również nieco bardziej doświadczonym strategom.

Każdy poziom zabawy wymaga od nas obrony określonej stacji kosmicznej. Satelity rozmieszczamy na rozmieszczonych wokół niej orbitach i w każdym momencie rozgrywki możemy zmienić ich położenie w ramach danej orbity. Z czasem liczba nacierających latających talerzy ulega znacznemu zwiększeniu, a wróg zaczyna stosować nowe taktyki – nasza swoboda w zarządzaniu obroną stacji kosmicznej pozwala na dynamiczne reagowanie na zmieniającą się strategię przeciwnika.

Całość gry utrzymana jest w kiczowatej stylistyce złotej epoki kina science-fiction klasy B, co jasno daje do zrozumienia, że twórcy podchodzą do tematu z dużym przymrużeniem oka. Całość została wykonana w plastycznej oprawie 3D. Umieszczenie akcji w przestrzeni kosmicznej sprawia, że możemy zmieniać położenie kamery bez żadnych ograniczeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Unstoppable Gorg

Klasyfikacja PEGI The Unstoppable Gorg

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe The Unstoppable Gorg

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sześć gier w kolejnej edycji akcji Indie Royale - m.in. The Unstoppable Gorg, Inferno+ oraz Depths of Peril
Sześć gier w kolejnej edycji akcji Indie Royale - m.in. The Unstoppable Gorg, Inferno+ oraz Depths of Peril

wiadomość18 kwietnia 2012

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji Indie Royale, oferująca tym razem sześć gier, takich jak The Unstoppable Gorg, Depths of Peril, czy Tobe’s Vertical Adventure. Pakiet można zakupić nawet za kilkanaście złotych.

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, ICO, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4 HD) 21/09/11

wiadomość21 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Resident Evil 4 HD, dodatkach do The ICO & Shadow of the Colossus Collection, aktualizacji firmware PlayStation 3, dacie debiutu Orcs Must Die!, ułatwianiu Ninja Gaiden 3, a także nowej grze twórców God of War. Zapraszamy do lektury.

PC
X360