Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 15:20

autor: Jakub "Taven" Wencel

Twórcy 3DMark zapowiadają grę Unstoppable Gorg

Futuremark po raz kolejny próbuje swoich sił w branży gier wideo. Ich najnowszym projektem jest Unstoppable Gorg - utrzymana w estetyce starych filmów science-fiction gra z gatunku tower defense.

Firma Futuremark, twórcy popularnego programu do testowania możliwości kart graficznych 3DMark, zapowiedziała Unstoppable Gorg – grę z gatunku tower defense, która z pewnością trafi w gusta wszystkich fanów filmów science-fiction z lat 40. i 50. ubiegłego stulecia.

Jak głosi oświadczenie prasowe producenta, naszym zadaniem będzie obrona Układu Słonecznego przed zmasowaną inwazją wrogiej Ziemianom obcej cywilizacji. Do naszej dyspozycji oddano specjalne obronne satelity, które musimy w strategiczny sposób rozlokowywać na bliskich Ziemi planetach, księżycach i asteroidach. W przeciwieństwie do całej reszty klasycznych produkcji z gatunku tower defense tutaj fakt, że akcja gry dzieje się w przestrzeni kosmicznej, pozwala nam dowolnie przemieszczać już raz ulokowane satelity. Pomimo niezwykle prostych mechanizmów rozgrywki Unstoppable Gorg ma dawać pole do popisu nawet nieco bardziej doświadczonym komputerowym strategom.

Twórcy 3DMark zapowiadają grę Unstoppable Gorg - ilustracja #1

Całość gry utrzymana jest w kiczowatej stylistyce złotej epoki kina science-fiction klasy B, co jasno daje do zrozumienia, że twórcy podchodzą do tematu z dużym przymrużeniem oka. „To klasyka science-fiction zainspirowała nas do stworzenia gry pełnej latających spodków, gumowych kosmitów, kiepskich efektów i bohaterów bez skazy.” – przyznał Jaakko Haapasalo, szef Futuremark Games Studio. Deweloper zaprezentował również pierwszy, stylizowany na fragment telewizyjnych wiadomości z epoki, zwiastun projektu.

Unstoppable Gorg pojawi się na PC, Xbox Live Arcade i iPada. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. To drugi z trzech tytułów, o których przygotowywaniu poinformowało Futuremark jeszcze przed targami E3. Pierwszym jest logiczna gra Hungribles na iOS, a na ogłoszenie trzeciego z nich będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.