Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 15:17

Wieści ze świata (Mass Effect 3, LIMBO, Brink) 20/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy aktualizacji systemu operacyjnego Xboksa 360, nowemu dodatkowi do Dawn of War II - Retribution, a także wstrzymaniu prac nad kolejną grą o przygodach Mega Mana.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym dodatku do Mortal Kombat, komiksowych Dead Rising i Uncharted, premierze LIMBO na PS3, zamkniętej becie Auto Club Revolution, a także sukcesie niezależnych gier cRPG. Zapraszamy do lektury.

Race Driver: GRID

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęte zostały gry Dwarfs!? i The Ball. Produkcję autorstwa studia Power of 2 możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,25 euro, czyli ok. 9 złotych, z kolei dzieło Teotl Studios kosztuje 4,50 euro, czyli ok. 18 złotych. Promocja potrwa do godziny 19:00. Poza tym, w ramach Mid-Week Madness obniżki doczekała się gra wyścigowa Race Driver: GRID, którą jeszcze przez ponad 30 godzin możecie nabyć za 4,49 euro, czyli ok. 18 złotych (o 68% mniej niż dotychczas).

Mortal Kombat

Zgodnie z zapowiedziami, studio NetherRealm udostępniło kolejną dodatkową postać do bijatyki Mortal Kombat. Tym razem jest nią Rain. Rozszerzenie jest dostępne w ofercie Xbox Live, gdzie kosztuje 400 punktów Microsoftu. Do oferty europejskiego PlayStation Network trafi w ramach dzisiejszej aktualizacji, w cenie około 5 dolarów. Dotychczas gracze mogli zaopatrzyć się w dwie postacie – Skarlet oraz Kenshiego. Na zapowiedź i premierę czeka jeszcze jeden wojownik.

Dead Rising

Firmy Capcom oraz IDW Publishing zawarły umowę, na mocy której do sprzedaży trafi czteroodcinkowy komiks Dead Rising: Road To Fortune. Jego akcja osadzona zostanie pomiędzy historiami opowiedzianymi w Dead Rising i Dead Rising 2. Głównym bohaterem jest Frank West. Komiks – autorstwa scenarzysty Toma Waltza (Silent Hill: Past Life, Duke Nukem: Glorious Bastard) i rysownika Kennetha Loha (Killing Machine) – zadebiutuje w październiku, w okolicach premiery Dead Rising 2: Off the Record.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, LIMBO, Brink) 20/07/11 - ilustracja #1

Uncharted

Podobny los, co Dead Rising, spotka także markę Uncharted. Studio Naughty Dog opracowanie komiksu zleciło firmie DC Comics. Nathan Drake wyruszy w nim na poszukiwania Bursztynowej Komnaty. Dzieło trafi do sprzedaży mniej więcej w tym samym czasie, co gra Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Na rozpoczynającym się jutro konwencie Comic-Con zostaną zaprezentowane pierwsze próbki prac wykonywanych przez scenarzystę Joshuę Williamsona (Superman/Batman), i rysownika Francesco Francavillę (Detective Comics).

Wieści ze świata (Mass Effect 3, LIMBO, Brink) 20/07/11 - ilustracja #2

LIMBO

Mroczna platformówka LIMBO zadebiutowała w ofercie amerykańskiego PlayStation Network (w cenie 14,99 dolarów), a dzisiaj trafi do oferty europejskiej wersji usługi (cena zostanie zapewne ustalona na poziomie około 55 złotych). Subskrybenci płatnego PlayStation Plus mogą liczyć na 20% zniżkę. Przypominamy, że gra duńskiego studia Playdead trafi 2 sierpnia na PC.

Voltron: Defender of the Universe

W październiku do oferty serwisów Xbox Live Arcade i PlayStation Network trafi gra akcji Voltron: Defender of the Universe, bazująca na popularnym japońskim anime zapoczątkowanym jeszcze w latach ’80 XX wieku. Przeżyjemy w niej perypetie wielkiego robota, składającego się z pięciu maszyn dowodzonych przez młodych pilotów. W grze nie zabraknie trybu rozgrywki wieloosobowej dla pięciu graczy, a także licznych odwołań do oryginału. Cena gry ustalona została na poziomie 800 punktów Microsoftu lub około 10 dolarów.

Brink

Strona internetowa ze statystykami ze strzelanki Brink została uzupełniona o dane pochodzące z pecetowej wersji dzieła studia Splash Damage. Kilka dodatkowych informacji na temat przedsięwzięcia znajdziecie w FAQ.

Homefront

Strzelanina Homefront wkrótce doczeka się kolejnego dodatku DLC. W skład The Rock wejdą dwie ogólnodostępne mapy multiplayer (Alcatraz, Bridge) oraz dwie lokacje do zmagań w trybie Team Deathmatch (Waterway, Overpass). Jako pierwsi DLC otrzymają użytkownicy Xboksa 360. Zapłacą za nie 400 punktów Microsoftu. Debiut na PC i PS3 odbędzie się w nieco późniejszym czasie.

Mass Effect 3

Firma BioWare potwierdziła, że wkrótce światło dzienne ujrzą nowe materiały promocyjne z Mass Effect 3 (premiera w marcu 2012 roku na PC, X360 i PS3), na których główną rolę odegra kobieca wersja komandora Sheparda. Będzie to zarazem ukłon w stronę 18% graczy, którzy w dotychczasowych odsłonach kosmicznej sagi wybierali właśnie żeńską odmianę głównego bohatera.

Auto Club Revolution

Zamknięte beta testy sieciowej gry wyścigowej Auto Club Revolution autorstwa studia Eutychnyx rozpoczną się 25 lipca. Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej. Do dyspozycji graczy oddany zostanie m.in. Warsztat. Dzięki niemu będą mogli zmienić niemal dowolnie wygląd swojej maszyny.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, LIMBO, Brink) 20/07/11 - ilustracja #3

Breath of Death VII/ Cthulhu Saves the World

Robert Boyd, autor gier RPG Breath of Death VII oraz Cthulhu Saves the World, ujawnił że dzieła jego niezależnego studia Zeboyd Games w ciągu sześciu dni obecności na Steamie zarobiły więcej, niż po półtorarocznej obecności w bazie serwisu Xbox Live Indie Games. Użytkownicy Xboksa 360 zakupili 50 tysięcy egzemplarzy BoDVII (po 1 dolarze za sztukę) oraz nieco ponad 16 tysięcy kopii CStW (3 dolary za sztukę). Natomiast na Steamie zestaw obu tytułów kosztujący ponad 3 dolary/euro nabyło około 30 tysięcy graczy pecetowych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

WWE '12 X360

WWE '12 PS3

Dragon's Dogma PS3

Dragon's Dogma X360

Call of Juarez: The Cartel

Auto Club Revolution

Airline Tycoon 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Book of Unwritten Tales - trailer #1

The Book of Unwritten Tales - gameplay #1

Catherine - gameplay #1

Guild Wars 2 - umiejętności Thiefa

Guild Wars 2 - umiejętności Necromancera

Guild Wars 2 - umiejętności Guardiana

Guild Wars 2 - umiejętności Engineera

Darksiders 2 - gameplay #1

Darksiders 2 - E3 2011 - trailer rozszerzony

Pro Evolution Soccer 2012 - Off the Ball Controls (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - Zonal Marking (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - Zonal Defense (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - Dummy Runs (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - Diagonal Runs (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - Overlapping Runs (PL)