Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Ball (PC)
OkładkaThe Ball (PC)

The Ball PC

The Ball to wyprodukowana przez studio Teotl nietypowa gra akcji, łącząca elementy zręcznościówki z zagadkami logicznymi. Gracze wcielają się w archeologa, który uwięziony w tunelu natknął się na ruiny prastarej cywilizacji.

Akcji | FPP | elementy logiczne | indie

The Ball Premiera PC

26października2010

pudełko PL

18listopada2011

producent: Teotl Studios wydawca: Tripwire Interactive wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Ball

Half-Life 2

Portal

Twin Sector

The Ball to gra akcji z silnym wątkiem logicznym. Projekt rozpoczął żywot jako modyfikacja do Unreal Tournament III, jednak dzięki wypuszczeniu przez Epic Games Unreal Development Kit, twórcy mogli przeobrazić swój projekt w komercyjną i profesjonalną produkcję.

Wcielamy się w archeologa, który podczas badania wygasłego wulkanu zostaje uwięziony w podziemnym tunelu. Szukając wyjścia natrafia na prastare ruiny dawno wymarłej cywilizacji. Interakcja ze światem gry odbywa się za pomocą tajemniczej metalowej kuli, która posłuży nam jako narzędzie do rozwiązywania zagadek oraz jako broń. To drugie zastosowanie okaże się wyjątkowo pomocne. Budowniczy tego miejsca wymarli wiele stuleci temu, ale ich miejsce zajęły przeróżnej maści potwory, które teraz są jedynymi strażnikami ruin.

Obsługa kuli jest prosta i dokonuje się poprzez manipulowanie przypominającym karabin urządzeniu – lewy przycisk odpycha kule do przodu (mocniej, jeśli przytrzymamy klawisz dłużej) a prawy ją przyciąga. Podczas przygody, co rusz gracz napotyka na problemy logiczne, które rozwiązać można tylko dzięki sprytnemu wykorzystaniu artefaktu. Przykładowo, niektóre przełączniki można włączyć tylko dotykając je kulą, podczas gdy inne uaktywnią się tylko na skutek dotyku ludzkiej ręki.

Gra działa w oparciu o silnik Unreal Engine 3.0, co zapewnia jej bardzo ładną oprawę graficzną. W porównaniu do pierwotnej modyfikacji wersja komercyjna jest znacznie dłuższa i została wypełniona nowymi zagadkami oraz przeciwnikami. Potężnemu rozbudowaniu uległa też warstwa fabularna.

Ostatnia modyfikacja 7 października 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

The Ball cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Ball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Ball Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Penium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1
  • 5 GB HD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe