Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Ball (PC)

The Ball PC

The Ball to wyprodukowana przez studio Teotl nietypowa gra akcji, łącząca elementy zręcznościówki z zagadkami logicznymi. Gracze wcielają się w archeologa, który uwięziony w tunelu natknął się na ruiny prastarej cywilizacji.

Akcji | FPP | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka The Ball (PC)

producent: Teotl Studios

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2010

18listopada2011

pudełko PL

The Ball to gra akcji z silnym wątkiem logicznym. Projekt rozpoczął żywot jako modyfikacja do Unreal Tournament III, jednak dzięki wypuszczeniu przez Epic Games Unreal Development Kit, twórcy mogli przeobrazić swój projekt w komercyjną i profesjonalną produkcję.

Wcielamy się w archeologa, który podczas badania wygasłego wulkanu zostaje uwięziony w podziemnym tunelu. Szukając wyjścia natrafia na prastare ruiny dawno wymarłej cywilizacji. Interakcja ze światem gry odbywa się za pomocą tajemniczej metalowej kuli, która posłuży nam jako narzędzie do rozwiązywania zagadek oraz jako broń. To drugie zastosowanie okaże się wyjątkowo pomocne. Budowniczy tego miejsca wymarli wiele stuleci temu, ale ich miejsce zajęły przeróżnej maści potwory, które teraz są jedynymi strażnikami ruin.

Obsługa kuli jest prosta i dokonuje się poprzez manipulowanie przypominającym karabin urządzeniu – lewy przycisk odpycha kule do przodu (mocniej, jeśli przytrzymamy klawisz dłużej) a prawy ją przyciąga. Podczas przygody, co rusz gracz napotyka na problemy logiczne, które rozwiązać można tylko dzięki sprytnemu wykorzystaniu artefaktu. Przykładowo, niektóre przełączniki można włączyć tylko dotykając je kulą, podczas gdy inne uaktywnią się tylko na skutek dotyku ludzkiej ręki.

Gra działa w oparciu o silnik Unreal Engine 3.0, co zapewnia jej bardzo ładną oprawę graficzną. W porównaniu do pierwotnej modyfikacji wersja komercyjna jest znacznie dłuższa i została wypełniona nowymi zagadkami oraz przeciwnikami. Potężnemu rozbudowaniu uległa też warstwa fabularna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do The Ball

Klasyfikacja PEGI The Ball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Ball

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Penium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki (GeForce 6800 lub lepsza), 1,5 GB HD, Windows XP/Vista/7, łącze internetowe

Wieści ze świata (Battlefield 3, The Ball, Wii U) 14/11/11
Wieści ze świata (Battlefield 3, The Ball, Wii U) 14/11/11

wiadomość14 listopada 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o

Udostępniono demo komercyjnej wersji moda The Ball
Udostępniono demo komercyjnej wersji moda The Ball

wiadomość6 listopada 2010

W sieci wylądowało właśnie demo gry The Ball – komercyjnej wersji modyfikacji Unreal Tournament III, która swego czasu zajęła drugie miejsce w konkursie Epic Games na najlepsze amatorskie dzieło tego typu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w ten ciekawie prezentujący się tytuł, teraz jest najlepsza okazja by nadrobić zaległości.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, The Ball, Rock Band) 6/10/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, The Ball, Rock Band) 6/10/10

wiadomość6 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o następcy PSP, ukończeniu prac nad The Ball, 2000 piosenek do Rock Band, darmowym dodatku do Red Dead Redemption i zamkniętej becie Dynasty Warriors Online. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Natural Selection 2, Kinect, Forza 3) 14/07/10
Wieści ze świata (Natural Selection 2, Kinect, Forza 3) 14/07/10

wiadomość14 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o dwóch projektach, które swoje rodowody mają w modyfikacjach innych gier. Powraca także temat Kinecta, czyli nowego kontrolera Microsoftu.

Komercyjna wersja moda The Ball jeszcze w tym roku
Komercyjna wersja moda The Ball jeszcze w tym roku

wiadomość3 maja 2010

Twórcy moda The Ball, który w zorganizowanym przez Epic Games konkursie na najlepszą modyfikacje Unreal Tournament III zajął drugie miejsce ujawnili, że komercyjna wersja ich dzieła (będąca oczywiście samodzielnym produktem, a nie modem) ukaże się już w sierpniu.