Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Twin Sector (PC)
OkładkaTwin Sector (PC)

Twin Sector PC

Twin Sector to pierwszoosobowa gra akcji, stworzona przez zespół deweloperski studia Headup Games. Fabuła przedstawia ponurą wizję świata przyszłości, zniszczonego przez wieloletnie wojny.

Akcji | FPP | postapokalipsa | indie

Twin Sector Premiera PC

17września2009

pudełko PL

27maja2011

producent: DnS Development wydawca: Headup Games wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Twin Sector

Portal 2

Doom 3

Quake 4

Twin Sector to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby opracowana przez studio Headup Games. Elementem, który zwraca uwagę w czasie rozgrywki, jest skoncentrowanie się autorów na oddziaływaniach fizycznych i dużej interakcji z otoczeniem.

Fabuła Twin Sector osadzona jest w przyszłości, która dla ludzkości okazała się mało ciekawa. Powierzchnia naszej planety po wyniszczających, wieloletnich konfliktach nie nadaje się do zamieszkania i ludzie przebywają głównie w podziemnych kriogenicznych komorach, czekając na polepszenie warunków na powierzchni.

Niestety awaria głównego systemu wspierającego życie powoduje, że istnienie ludzkości staje się poważnie zagrożone. Do akcji wkracza Ashley Simms, obudzona przez Sztuczną Inteligencję o imieniu OSCAR, a jej zadaniem jest naprawienie w ciągu kilka godzin całego systemu. W wykonaniu tego zadania przeszkadzają jej tajemnicze istoty, robiące wszystko by Ashley nie udało się uratować ludzkości.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na interakcji z otaczającym gracza światem (widać liczne nawiązania do słynnego Portala ze studia Valve Software). Główna bohaterka posiada specjalne rękawice, które pozwalają jej przenosić na odległość rozmaite przedmioty, podrzucać i wykorzystywać je do torowania sobie drogi. Aby uratować ludzi musi przemierzyć piętnaście poziomów pełnych niebezpieczeństw i zagadek wymagających wykorzystywania właściwości rękawic.

Aby zapewnić realistyczne wrażenia interakcji z otaczającym uniwersum w grze wykorzystano silnik fizyczny Havok.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Twin Sector cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Twin Sector

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Twin Sector Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP2