Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Twin Sector (PC)

Twin Sector PC

Twin Sector to pierwszoosobowa gra akcji, stworzona przez zespół deweloperski studia Headup Games. Fabuła przedstawia ponurą wizję świata przyszłości, zniszczonego przez wieloletnie wojny.

Akcji | FPP | postapokalipsa | indie

PC Windows
Okładka Twin Sector (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2009

27maja2011

pudełko PL

Twin Sector to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby opracowana przez studio Headup Games. Elementem, który zwraca uwagę w czasie rozgrywki, jest skoncentrowanie się autorów na oddziaływaniach fizycznych i dużej interakcji z otoczeniem.

Fabuła Twin Sector osadzona jest w przyszłości, która dla ludzkości okazała się mało ciekawa. Powierzchnia naszej planety po wyniszczających, wieloletnich konfliktach nie nadaje się do zamieszkania i ludzie przebywają głównie w podziemnych kriogenicznych komorach, czekając na polepszenie warunków na powierzchni.

Niestety awaria głównego systemu wspierającego życie powoduje, że istnienie ludzkości staje się poważnie zagrożone. Do akcji wkracza Ashley Simms, obudzona przez Sztuczną Inteligencję o imieniu OSCAR, a jej zadaniem jest naprawienie w ciągu kilka godzin całego systemu. W wykonaniu tego zadania przeszkadzają jej tajemnicze istoty, robiące wszystko by Ashley nie udało się uratować ludzkości.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na interakcji z otaczającym gracza światem (widać liczne nawiązania do słynnego Portala ze studia Valve Software). Główna bohaterka posiada specjalne rękawice, które pozwalają jej przenosić na odległość rozmaite przedmioty, podrzucać i wykorzystywać je do torowania sobie drogi. Aby uratować ludzi musi przemierzyć piętnaście poziomów pełnych niebezpieczeństw i zagadek wymagających wykorzystywania właściwości rękawic.

Aby zapewnić realistyczne wrażenia interakcji z otaczającym uniwersum w grze wykorzystano silnik fizyczny Havok.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Twin Sector

Klasyfikacja PEGI Twin Sector

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Twin Sector

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP2
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość28 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji The Indie Gala. Za jej sprawą możecie zaopatrzyć się w kilka gier niezależnych na PC, wspierając przy tym organizacje charytatywne. Z czasem odblokowane zostaną kolejne bonusy dla niektórych uczestników.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09
Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09

wiadomość17 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Twin Sector, zdjęcia z Blizzcon 2009, data debiutu trzeciego epizodu Tales of Monkey Island, demo Lost Planet 2 dla PS3, specjalny zestaw konsoli Xbox 360 i Halo 3: ODST i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Mass Effect, Fight Night Round 4, Command & Conquer 4) 27/08/09
Wieści ze świata (Mass Effect, Fight Night Round 4, Command & Conquer 4) 27/08/09

wiadomość27 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, problemy z DLC do Mass Effect, zapowiedź Trackmania DS 2, oficjalny tytuł Command & Conquer 4, tygodniowe późnienie premiery Section 8 i inne. Zapraszamy do lektury.